PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804821}
6,5 20 229
ocen
6,5 10 1 20229
5,4 9
ocen krytyków
Pozycja obowiązkowa
powrót do forum filmu Pozycja obowiązkowa

Wieeem. Magia kina. Ale to takie banalne - 4 Panie, które opływają w milionach i spełnieniu i trafiają na bogatych Panów. Uważam, że to film, ktory sprawia, że można się czuć źle ze sobą. Dlaczego? POnieważ to tak nie wygląda. Poniewaz kobieta ma więcej problemów. Ten film sprowadza kobiete do poziomu ciała i seksu. Super, że ten seks jest poruszony przez kobiety w podeszłym wieku-ale szkoda,ze kazda wygląda jak milion dolarów. Ten scenariusz jest życzeniowy i przewidywalny. Szkoda, że ten temat nie został pokazany z perspektywy zwyczajnych kobiet.

Beti_jeti87

Potwierdzam. Ten film to zwyczajny chłam dla idiotek tak jak "Grey"! A tak swoją drogą to na Keaton patrzeć nie idzie...

Black_Metal_666

Nie uważam się za idiotkę, Greya nie czytałam, raczej miłuję się w innej literaturze, a przy tym filmie świetnie się bawiłam. A może jestem idiotką? Jakie to ma w sumie znaczenie...?

ocenił(a) film na 4
Black_Metal_666

Oj tak !!! Ja tez bardzooo nie lubię Keaton

ewula811

Miała swoje 5 minut w "Ojcu Chrzestnym", ale kiedy to było... Wpienia mnie ona i jej głupie miny.

Beti_jeti87

Przecież chodziło o rozrywkę, chyba nikt nie uważa, że tak wygląda życie? Ile jest filmów, które nie odzwierciedlają rzeczywistości? CIeszę się,że ten był taki przesłodzony, własne problemy mam na co dzień, tu mogłam się pośmiać i zrelaksować.

Indra_5

Tylko że rozrywka rozrywce nierówna, a temat który miał potencjał został doszczętnie spie*dolony i przerobiony na bezrefleksyjną papkę dla niewymagających bab - sorry Winnetou, ale taka prawda.

Plus to co mówiłem wyżej: na Keaton nie idzie patrzeć, bo nie tylko wygląda jak pieprzona mumia, ale i jej to tak zwane "aktorstwo" jest żałosne i ma sporo do życzenia...

Black_Metal_666

No to nakręcić inny film, nikt Ci nie broni. "sorry Winnetou"? Z kim ja rozmawiam? "niewymagających bab"? A znasz wszystkich, którzy ten film widzieli, że tak łatwo idzie Ci ocenianie? Taka prawda? Najprawdziwsza prawda i nie ma możliwości by było inaczej.

Indra_5

"No to nakręcić inny film, nikt Ci nie broni." - widzę, że rozmawiam z kimś, kto nie zna poprawnej wymowy i kala własny język. Gratuluję.

"Nie podoba ci się film to nakręć lepszy." - argument gimnazjalistów. Nie muszę być zawodowym kucharzem żeby stwierdzić, że żarcie w knajpie które mi podano jest źle przyrządzone. To samo tutaj: nie muszę kręcić własnego filmu by stwierdzić, że powyższa "Pozycja Obowiązkowa" to nieśmieszna, wtórna i płytka kałuża szczyn.

Black_Metal_666

mogę być gimnazjalistą, przeżyję.

Indra_5

Wychodzi na to, że jesteś gimnazjalistą, co wnioskuję po twojej "argumentacji" i braku umiejętności poprawnego pisania.

Black_Metal_666

Chłopcze, czy ty chcesz się dowartościować czepiając się błędu obcego człowieka? Czy ty jesteś tak idealny, że nigdy nie popełniłeś żadnej literówki? Jak tak, to powinno być o tobie głośno, ponieważ to nieludzkie! Mogę czytać szmirę, być fanką Greya czy Igrzysk Śmierci, mieć 16 lat i być w gimnazjum. Jakie to ma znaczenie? Tak samo nie ma dla mnie żadnego znaczenia co myśli o mnie człowiek ukrywający się pod nickiem Black Metal 666. Niech będzie, jestem gimnazjalistą, który nie dość, ze analfabeta, to czyta "Dziewczęcą" literaturę :)

Indra_5

Nie jestem idealny, ale dokładnie sprawdzam swój tekst, zanim go opublikuję dziewczynko. I owszem - czytasz dziewczęcą literaturę, bo w przeciwnym razie nie kryłabyś się z tym, w jakich powieściach gustujesz. A poza tym wszystkim mam po prostu ubaw z większości ludzi, z którymi tutaj piszę. :)

ocenił(a) film na 5
Black_Metal_666

Wychodzisz tu na typowego polaczka-frustraczka.

kosobi

Zły adres, ziomeczku.

kosobi

Pisząc z nim zniżasz się do jego poziomu,pytanie tylko po co? Ignorować prostaka

Indra_5

Szkoda czasu na pisanie z Black idiotą

Wieslaw_Liss

I kto to mówi... Wypie*dalaj, typie.

Indra_5

A tak z czystej ciekawości pytając: jaką Literaturę preferujesz i co ostatnio czytałaś?

Black_Metal_666

Twoja ciekawość nie zostanie zaspokojona.

Indra_5

Czyli czytujesz pewnie jakieś gówna niewiele różniące się od "Greya" czy tam innych "Igrzysk Śmierci". Spoko, w końcu to dziewczęca literatura.

ocenił(a) film na 9
Black_Metal_666

po twoim nicku twierdze ze ciebie śmieszy zjadanie kotów. Wiec ten film na pewno nie będzie ci sie podobał. Puść sobie behemota, najlepiej od tyłu i sie smiej, smiej, smiej smiej.....

jan0sik

Za to po twoim poście idzie bezproblemowo dojść do wniosku, iż twoje tzw. "pojęcie" o Rock 'n' Rollu sprowadza się jedynie do "jedzenia kotów". Smutny i zabawny zarazem jest fakt, że jest na świecie tylu idiotów takich jak ty, co zabierają głos w temacie o którym mają zerowe pojęcie.

Black Metal to natomiast tylko jedna z rzeczy, których słucham, a tym Behemothem to się zbłaźniłeś totalnie (bo ich nie słucham). Nie znasz innych kapel, co synku???

ocenił(a) film na 5
Black_Metal_666

Nie skumales o co mu chodzilo. To byl przyklad pochopnego wyciagania wnioskow, w ktorym sie lubujesz.

Black_Metal_666

Mam inną opinię, Mr.666. "na Keaton nie idzie patrzeć, bo nie tylko wygląda jak pieprzona mumia (...)". Idzie, idzie. Chwała jej za to, że nie szprycuje się botoksem i zostaje sobą. Co do jej aktorstwa, też różnimy się gustem. Kobieta wszechstronna, doskonale sprawdza się w komedii i dramacie. Jedna z moich ulubionych aktorek.
A tak poza tym rozumiem, że pisząc ""aktorstwo" jest żałosne i ma sporo do życzenia"", miałeś oczywiście na myśli, pozostawia wiele do życzenia (https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=23930).

topfame

Akurat pozostanie naturalną (bez używania plastyki) u Keaton popieram, ale to nie zmienia faktu, że jest już cholerną babcią, której widok... boli oczy (a na pewno mnie). Co do jej aktorstwa to w każdym filmie gra identycznie, więc tu nie ma absolutnie mowy o jakimś wybitnym warsztacie - studiuję Kinematografię od pradawnej ery (bracia Marx, James Cagney wraz z resztą Legend tamtych czasów) po współczesność i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że swoje już widziałem, a to daje mi rozeznanie w kwestii aktorstwa, które u Keaton jak na moje oko jest po prostu słabe.

ocenił(a) film na 8
Beti_jeti87

nie wszyscy żyją tak jak Ty. znam kilka takich kobiet w PL w rzeczywistości. Tylko maja mniej sexu ;)

Beti_jeti87

Nie hejtuje ludzi, którym ten film się nie podobał. Piszę o swoim zdaniu dotyczącym filmu. Zapewne moja mama tez uśmiechnie się na nim. Miliony innych kobiet też. Te same, które czytają Greya, lubią każdą część Listów do M i mają pretensje do losu, że zmarnowy życie (oooo i to już jest ciekawszym tematem). Nie zmienia to faktu, że na kilometr czuć, że ten film jest biznesem. Ja tego nie kupuję. Obejrzałam. Okazuje się, że jest dla mnie zwyczajnie zły - a temat i intencje fajne. Szkoda zmarnowanego potencjału filmu. Temat sexu u starszych kobiet i par w ogóle to ekstra temat... tylko ten temat przedstawiony przez Panie, które nawet jak płaczą to wyglądają jak z okładki, w kostiumach za miliony, w drogich hotelach i przez Panów z samolotami w jest upraszajacy. Jest banalny.
mtx - nie żyję jakoś bardzo źle i nie wiem po czym wnosisz, że tak jest. Personalne docinki, kiedy się nie znamy i rozmawiamy o filmie są mocno niesmaczne i takie typowe w naszym kraju. Proszę nie wchodźmy na ten poziom.

Beti_jeti87

"Ten film sprowadza kobiete do poziomu ciała i seksu."
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Film porusza kilka innych, zdecydowanie ważniejszych kwestii.
1. Vivian. To kobieta z dużym apetytem na życie. Kocha seks, nienawidzi zobowiązań, ma talent do biznesu. Ale jest też bardzo samotna. Nie ufa mężczyznom, a jeszcze bardziej samej sobie i przez to odrzuca miłość.
2. Carol. Spełniona życiowo kobieta z własnym biznesem, udanymi dziećmi i mężem, który był spełnieniem jej marzeń. Ale ten mąż się od niej oddala, nie interesuje się nią. Bardziej niż żona, zgrabna i wciąż młodo wyglądająca, zajmuje go naprawa starego motocykla.
3. Sharon. Kolejna kobieta sukcesu. Ale co z tego, że ma sukces? Nie potrafi pogodzić się z rozwodem i tym, że były mąż związał się z młodszą kobietą. Ma tak słaby kontakt z synem, że o tym, iż się z kimś spotyka dowiaduje się dopiero po jego zaręczynach!
4. Diane. Mieszka w domu, który ciągle wymaga napraw. Jest wdową, którą śmierć męża uwolniła od nudnego związku. Jej córki traktują ja jak starą, słabą kobiecinę, która wciąż może zrobić sobie krzywdę.
Problemem tych kobiet nie jest seks. Ich problemem jest to, że są samotne i tak naprawdę nie mają z kim dzielić życia. One nie chcą seksu, chcą poczucia bliskości i świadomości, że są komuś potrzebne.
A że to wszystko jest ubrane w trochę cukierkową otoczkę, to już inna sprawa. Film ma bawić i z tego zadania się wywiązuje. Byłam na nim z koleżanka, fanką Greya, sama jestem anty fanką tej serii. Obie bawiłyśmy się świetnie. Ale my poszłyśmy na komedię, z nastawieniem na zabawę a nie szukanie morałów...

Raven_86

Ciesze się, że tak miałaś?! ;-) -widać to film dla Ciebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones