PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777205}

Powiernik królowej

Victoria and Abdul
6,6 18 678
ocen
6,6 10 1 18678
5,4 13
ocen krytyków
Powiernik królowej
powrót do forum filmu Powiernik królowej

Jedna wielka propaganda, żeby ocieplić wizerunek muzułmanów. W połowie filmu wyłączyłem, bo nie mogłem już znieść tej ściemy. Mieszkam w Anglii prawie 4 lata. Zwiedziłem mnóstwo galerii, muzeów, zamków nigdzie nie ma śladów obecności muzułmanów na dworze królowej Victorii !!!!

ocenił(a) film na 7
macieyyo

Gdybyś obejrzał do końca wiedziałbyś dlaczego nigdzie nie ma śladów obecności muzułmanów na dworze królowej Victorii.

ocenił(a) film na 6
macieyyo

Też byłem pewien, że cała ta historia z Abdulem jest wyssana z palca. Jak doczytałem później film został nakręcony na podstawie pamiętników znalezionych w 2010, czyli niedawno. Dodatkowo to chyba całkiem zrozumiałe dlaczego potomkowie królowej Viktorii starali się ukryć ten epizod z jej życia.

Co do samego filmu, nie jest to nic wybitnego, ale mimo wszystko bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Spodziewałem się nudnej, przewidywalnej kostiumowej biografii i po części właśnie to dostałem, jednak seans ratują komediowe akcenty, których było mnóstwo. Próby członków Dworu z poradzeniem sobie z całą sytuacją i zachowanie Viktorii były ukazane w naprawdę zabawny sposób ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones