PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97580}

Podwodny wróg

The Enemy Below
7,0 1 365
ocen
7,0 10 1 1365
Podwodny wróg
powrót do forum filmu Podwodny wróg

Pojedynek na morzu

ocenił(a) film na 8

Fantastyczny, elektryzujący film. Ogromną zaletą jest tutaj potraktowanie obu przeciwników na równi. Wydarzenia oglądamy po połowie z perspektywy Amerykanów, po połowie z perspektywy Niemców. I żadna ze stron nie jest faforyzowana. Po prostu mistrzowko sfilmowany pojedynek dwóch okrętów. Wspaniała rola Jurgensa. Nic, tylko się rozkoszować. Zwłaszcza że niektóre sceny przypominają wręcz te z "Das Boota".

ocenił(a) film na 10
sildin

Masz ten film ?? Albo chociaż same napisy ??

ocenił(a) film na 8
sildin

dobry film;
obejrzałem go przed laty , jeszcze zanim powstał "das boot",
ponowne obejrzenie i mam jeszcze lepsze zdanie o nim;
życiowa rola Mitchuma

ocenił(a) film na 7
yeti100

Uwielbiam Mitchuma i nie mogę się zgodzić, że to jego najlepsza rola. Gra tu bardzo dobrze, ale to, co zrobił choćby w "Człowieku z przeszłością", a szczególnie w "Przylądku strachu" i "Nocy myśliwego" to jest dopiero prawdziwe mistrzostwo.

ocenił(a) film na 6
sildin

Pod względem realizmu, gry aktorów(pomijam Jurgensa, który zagrał tu z prawdziwym zaangażowaniem) i klimatu, który jest w takim filmie najważniejszy, niestety Podwodny wróg to zupełnie niższa kategoria jakościowa w porównaniu z Das Boot, który jest kompletnym arcydziełem kina wojennego.

Jakub_Mroz

no tak zostaje tylko jeden szczegół
ten film jest z roku 1957 a Das Boot z roku 1981. Jest kilka lat różnicy.
Inna gra inne możliwości techniczne i najważniejsze chyba mniej takiej naiwności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones