PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97580}

Podwodny wróg

The Enemy Below
7,0 1 365
ocen
7,0 10 1 1365
Podwodny wróg
powrót do forum filmu Podwodny wróg

w którym Niemcy nie są przedstawieni jako bestie z piekła rodem, lecz po prostu jako żołnierze.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Podpisuje się pod twoją wypowiedzią :)

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Wcześniej powstał film o pancerniku Admiral Graf Spee - więc w najlepszym razie był to drugi film.

ocenił(a) film na 8
tc1987

Dzięki za cynk, obczaję kiedyś ten film. Choć trudno mi sobie wyobrazić film wojenny spod ręki duetu Powell/Pressburger.

Sqrchybyk

A Okręt

ocenił(a) film na 8
HV71

Ehem, "Okręt" był troszeczkę później, zatem z pewnością nie był pierwszy, chyba że jakąś niemainstreamową matematykę uprawiamy.

Sqrchybyk

no tak masz racje

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Owszem, i to mi się naprawdę podoba. Jako niedoszła germanistka odczuwam pewien niesmak z powodu ogólnych tendencji w przedstawianiu narodu niemieckiego (chociaż aniołami też nie byli).

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

A ja z kolei nie znoszę jak w tych filmach niezmiennie musi być pokazane jak to nikt w armii Hitlera nie lubi, zawsze z wyjątkiem jednego nieogarniętego zeloty, z którego wszyscy z tego powodu szydzą.

Sqrchybyk

Jeżeli chodzi o mnie to jest to świetny film o pojedynku pomiędzy dwoma silnymi charakterami rozumiejącymi swoje położenie w bezsensie wojny gdzie każdy mógł być bestią a pozostał człowiekiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones