PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91124}

Podwójne życie

A Double Life
6,7 239
ocen
6,7 10 1 239
Podwójne życie
powrót do forum filmu Podwójne życie

4/10

ocenił(a) film na 4

Temat filmu był ciekawy ale niestety reżyser w ogóle go nie wykorzystał. Chodzi mi o kluczowy element, czyli obłęd głównego bohatera. Cukor powinien bardziej się skupić na głównej postaci. Postęp psychozy pokazany płytko, nie widziałem konsekwencji przy odtwarzaniu psychiki bohatera. Wszystko jakieś takie naciągane i sztuczne. Nie wiadomo skąd i dlaczego Tony dostawał tej schizofrenii - tak nagle ni stąd ni zowąd - a przynajmniej ja mu nie uwierzyłem. Aktorzy zagrali poprawnie, w typowy dla kina amerykańskiego sposób. Ocena na 4/10.

ocenił(a) film na 6
wczorajszy

Niestety zgadzam się z zarzutami... Ale aktorstwo ponadpoprawne, i to bardzo.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

No niestety, ale Cukor nie był wizjonerem wyprzedzającym epokę i na Wstręt przyszło widzom poczekać jeszcze 18 lat, a na Pająka 55 lat. Wasze zarzuty są trochę w stylu: obrazy Wyspiańskiego są słabe, bo zupełnie nieabstrakcyjne.
Schizofrenia może zaatakować zupełnie znienacka, choć w filmie powiedziane jest wyraźnie, że bohater już wcześniej miał zaburzenia.
Zresztą można dyskutować, czy cierpiał on na schizofrenię, czy inną chorobę psychiczną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones