PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143181}

Podróżnicy i magowie

Travellers and Magicians
7,4 509
ocen
7,4 10 1 509
Podróżnicy i magowie
powrót do forum filmu Podróżnicy i magowie

Bhutanskie kino drogi

ocenił(a) film na 7

Pewien mezczyzna pelniacy fukcje urzednika w malej wiosce po otrzymaniu waznego listu postanawia cichaczem opuscic to miejsce. Marzy mu sie wyjazd do Ameryki, tak jak zrobil jego przyjaciel ktory przyslal mu list i obiecal pomoc w zalatwieniu wizy. Ale bohater musi dotrzec jak najszybciej do miasteczka oddalonego o kilka dni drogi. Okazuje sie ze w tamtych rejonach dosc czesto zlapac stopa sie nie da, i mezczyzna zaczyna sie powoli denerwowac ze nie zdazy. Na szczescie nie jedzie sam, na festiwal do miasta udaje sie kilku poznanych po drodze nowych przyjaciol. Jeden z nich, mnich opowiada (w odcinkach) pewna interesujaca przypowiesc. A bohater pod wplywem tej podrozy przechodzi wewnetrzna przemiane i... rzuca palenie :)
Spokojne kino w ktorym akcja jest najmniej wazna, mozna zato oddac sie kontemplacji i zachwycac pieknymi gorzytymi krajobrazami.
Jest to drugi film Khyentse Norbu, autora "Pucharu Himalajow".

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Pierwszy raz spotykam twórczość tego autora.Dla mnie jest to niezwykle piękny,mądry obraz.Tak jak bardzo trafnie określiłeś"kino drogi".Tego typu kino jest mi bardzo bliskie...i ważne.To oczywiście tylko moje zdanie.

-Grail-

Ciężko to nazwać bhutańskim kinem drogi bez wyobrażenia, jak ta "droga" ów wygląda. W Bhutanie nie ma dobrej drogi, są te wybite od Brytyjczyków, Chińczyków i Hindusów, no i te trzymają się do dziś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones