PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33141}

Podróż na Księżyc

Le voyage dans la lune
7,7 19 250
ocen
7,7 10 1 19250
7,8 17
ocen krytyków
Podróż na Księżyc
powrót do forum filmu Podróż na Księżyc

bo i za co dostał 8/10 ? tylko za to że ma prawie 110 lat?

ocenił(a) film na 9
robtek

za to że w czasach gdzie technika filmowa dopiero raczkowała jest na wysokim poziomie z oryginalną jak na tamte lata fabułą

użytkownik usunięty
robtek

Pierwszy film SF w historii i do tego udany. Czego chciec wiecej?

robtek

ja sie zgadzam! ocena zwykle polega na porównaniu, a taki film ciezko z jakimkolwiek porównać. dlatego istnieje opcja dzieki ktorej mozemy kliknac przycisk "widzalem" bez oceniania filmu :)

zuzaxd

Akurat z twojego postu wynika, że spokojnie oceniający mogli go porównać do innych filmów z 1902 roku, a nawet a lat 1895-1910 i wystawić takie oceny :/.

ocenił(a) film na 9
robtek

A titanica można ocenić camerona?przecież pare lat minęło, a deszczową piosenkę można? przeciez to staroc! A ksiązki Reymonta, Poe czy Szekspira mozna oceniac? Oczywiscie, że mozna! Potrzeba jednak choc minimum wiedzy na dany temat, a i na daną epokę wiedzy miec odrobine nie zaszkodzi.
Dzis taki film to farsa, zgoda. Ale w 1902 było to arcydzieło. Zaledwie kilka lat wczesniej rozpoczely sie eksperymenty z obrazem, a ludzie uciekali z kin przed wjezdzajacym na stacje pociagiem.. A tu nagle, 7 lat pozniej, mamy pierwsze efekty specjalne, film jest ręcznie kolorowany. To byl skok, przy ktorym trójwymiarowy Avatar to pestka!

ocenił(a) film na 8
edgemoon

Dobra odpowiedź. Ja sam byłbym zdumiony ww roku 1902. Ciężko wyobrazić sobie takiego Francuza, który sobie siedzi, i wręcz go wciska w fotel, tak jak dzisiaj nas zdumiewa technika 3D czy inne nowości. Wręcz kpię z ludzi, którzy mówią, że to lipny film. Jestem pewien, że nawet nową kamerą nie stworzyliby nawet takiego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones