PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33141}

Podróż na Księżyc

Le voyage dans la lune
7,7 19 250
ocen
7,7 10 1 19250
7,8 17
ocen krytyków
Podróż na Księżyc
powrót do forum filmu Podróż na Księżyc

Jako fan filmowej fantastyki muszę to powiedzieć – to nie jest już SF! Od czasu tego filmu poziom wiedzy nieco się poszerzył i dzisiaj już nikt nie byłby w stanie uwierzyć w potencjalną możliwość zaistnienia takich zjawisk. To nie SF, a czysty surrealizm!

Jako miłośnik filmów ogólnie przyznam natomiast, że jestem zaskoczony jak świeżo wygląda ten film! Krótkometrażówka ma wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Scenografie są niesamowicie dopracowane (a to przecież początki kina!), podobnie zresztą jak kostiumy i efekty specjalne. Z tego filmu bije surrealistyczny klimat obrazów Terry’ego Gilliama z „Przygodami barona Muenchhausena” na czele.

Krótki, zabawny i pozytywnie pokręcony filmik. Dla fanów Gilliama obowiązkowo, pozostałe osoby także powinny obejrzeć. 15 Minut które próbę czasu przetrwało nadspodziewanie dobrze.
3/5, a nawet i wyżej gdyby zwrócić uwagę na zasługi dla kinematografii.

wspominane:
"Przygody barona Muenchhausena" http://www.filmweb.pl/f8951/Przygody+barona+Munchausena,1988

Khaosth

Jako fan powinienes wiedzieć ze ten film byl jet i bedzie sf, bo dany obraz zalicza sie do sf jesli mowi o czasach przyszlych, ale nie o przyszlosci dnia dzisiejszego ale o przyszlosci dnia w ktorym żył autor danego dzieła.

agnes_6

Myślę, że jednak przyszłość wyobrażano sobie wtedy inaczej. Myślę, że wiedziano, iż księżyc to nie żywa twarz, że nie ma na nim warunków do podtrzymania ludzkiego życia itd. Choć oczywiście, jest to jak najbardziej SF, surrealistyczny SF, więc w mojej ocenie oboje Państwo macie rację :)

Khaosth

Warto wiedzieć nie tylko to, że kiedyś fantastyka wyglądała inaczej ale i filmy inaczej kręcono - standardowo miały ok. 50 sekund długości, na co pozwalała rolka kliszy, zatem "Podróż..." jest niezwykle rozbudowanym dziełem i sporym przedsięwzięciem. Dla mnie to SF, tak jak pozostaną nimi "Aelita" czy "Metropolis". Ale to nie wszystko. Dopiero Melies, iluzjonista, zabrał się do tworzenia prawdziwej filmowej iluzji. A w swoim czasie "Podróż na Księżyc" był hiciorem :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones