PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33141}

Podróż na Księżyc

Le voyage dans la lune
7,7 19 250
ocen
7,7 10 1 19250
7,8 17
ocen krytyków
Podróż na Księżyc
powrót do forum filmu Podróż na Księżyc

http://www.alekinoplus.pl/alekino_wydarzenia-20120330-podroz-na-ksiezyc.html

Myślę, że jest to godny uwagi film. Daję mu 7/10, bo jak na tamte czasy jest to jeden z wybitniejszych filmów. Ciekawa fabuła i dość wartka akcja.

ocenił(a) film na 10
underground73

Kurcze, aż dziwię się, że już wtedy kolorowa wersja była. Ciekawe, że na następne kolorowe filmy jeszcze długo trzeba było czekać.
A tak w ogóle, to już tę kolorową wersję widziałem i uważam, że jest dużo, dużo lepsza od wersji czarno-białej (i nie chodzi mi tu tylko o sam fakt, że jest kolorowa :P).

ocenił(a) film na 10
czlowiekfrank

Dzisiaj się przekonamy, na Ale kino!, widziałam normalną wersję, teraz czekam na tę.

czlowiekfrank

No bo Melies sam kolorował swoje filmy. Klatka po klatce.

użytkownik usunięty
Niepotrzebny

are you sure?
...że Melies kolorował klatka po klatce?

Tak, ma rację.
Było o tym w nowym filmie Scorsese ("Hugo")

użytkownik usunięty
Jachu95

Przepraszam,bo być może źle sformułowałem pytanie...
jestem ciekaw czy Podróż na księżyc została pokolorowana przez Melies
...Hugo to dla mnie mało wiarygodne źródło:)
Jest to dla mnie zagadką ponieważ oglądałem podróż czarno/białą.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

ocenił(a) film na 10

I tak i nie, tj. "Podróż na Księżyc" została pokolorowana (ale chyba tylko jedna kopia), podobnie jak wiele innych filmów Meliesa, ale nie robił tego osobiście tylko zlecał to komuś. Tak mówili w dokumencie puszczonym na Ale Kino przed premierą kolorowej wersji "Podróży".

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

& wszystko jasne...dziękuję bardzo

Jasne, że tak. Na Ale Kino + mówili o tym w dokumencie "Niezwykła podróż". Sam dokument jest bardzo interesujący, a "Podróż na księżyc" to istne arcydzieło!

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

Tylko muzyka AIR koszmar, kompletnie nie w klimacie.

ocenił(a) film na 8
Aldo_Raine

Mnie też muzyka nie za bardzo pasuje :(

Aldo_Raine

Muzyka AIR to nieporozumienie. Wcale nie wpasowała się w klimat filmu. Na youtube oglądałem ten film z lepszą ścieżką dźwiękową.

ocenił(a) film na 10
Aldo_Raine

Naprawdę? A muszę powiedzieć, pomijając pierwszą scene, to muzyka była bardzo dobra, moim zdaniem.

Aldo_Raine

Też mi w ogóle nie podeszła ta muzyka.

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

Dokument świetny, trafiłam na niego przypadkowo, przełączając kanały:) Film Melies bardzo interesujący, zwłaszcza podobali mi się ci mieszkańcy Księżyca.

annas_filmweb

Najbardziej w dokumencie podobał mi się motyw z księżycem. Melies pokazuje, jaką magię potrafi wytworzyć kino. 60 lat po premierze filmu miała miejsce prawdziwa podróż na księżyc, a sam księżyc był... nudny po prostu.
Chyba wszyscy, co oglądali ten dokument, poprą mnie w zdaniu, że Edison był, lekko mówiąc, łajdakiem. Był zwykłym złodziejem. To się tyczy bankructwa Meliesa, jak i wynalezienia żarówki.

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

A propos " tricków magicznych" Melies: może to zabrzmi trochę dziwnie, ale kiedy widzę te różnego rodzaju stwory, Melies'a bez głowy, rozpływanie się postaci w dymie lub ogniu, patrzę na to z takim zapałem jak 5- letnie dziecko :)

annas_filmweb

Ten świat jest świetny i nie do podrobienia. Może i kiczowaty, może i tandetny, ale nie dla mnie. Ja bym to nazwał stylem Meliesa, który właśnie takie chciał tworzyć filmy - fantastyczne.
Z dokumentu się dowiedziałem, że nie tylko go okradziono, ale powstał przynajmniej jeden plagiat "Podróży na księżyc".

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

Takie niestety bywa życie. Ja jeszcze słabo znam filmy Melies'a, bo jestem początkującą w tej dziedzinie, ale to, co widziałam, wygląda ciekawie, zwłaszcza, że uwielbiam fantastykę w każdej formie :)

annas_filmweb

Z tych co ja widziałem najlepsze są: "Podróż na księżyc", "Znikająca kobieta", "Rezydencja diabła", "Podróż do krainy niemożliwości", "Zaczarowana gospoda", "Człowiek orkiestra", "Le Diable Noir", "Przygody barona Munchausena".
Rozumiem, że poznałaś Meliesa dzięki dzisiejszej premierze?

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

Właściwie zainteresowałam się Melies po obejrzeniu " Hugo". Oglądałam troszeczkę filmów na sieci, ale niewiele, chociaż wydaje mi się, że "Zaczarowaną gospodę" widziałam i bardzo mi się podobała :) Ucieszyłam się , kiedy zobaczyłam, że w telewizji jest dokument o Melies, a jeszcze bardziej, kiedy doczytałam w programie, że później ma być " Podróż na Księżyc", bo myślałam, że nie mam szans zobaczyć tego w TV.

annas_filmweb

Niestety telewizja woli serwować gnioty, niż pokazać ludziom początki kinematografii. Chociaż TVP Kultura, Ale kino + i Zone Europa to naprawdę dobre stacje.
Na Kulturze pokazują Bergmana, Tarkowskiego, Klimowa i między innymi kino nieme, ale grubo po północy...
Nigdy bym się nie spodziewał po Ale kino, że puści Meliesa. Jestem pozytywnie zaskoczony, ale mam nadzieję, że na "Podróży na księżyc" się nie zakończy.

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

Na kulturze po północy? Szkoda, że tak późno, ja niestety muszę chodzić spać nie tak późno i wstawać wcześnie rano, bo szkoła wzywa :) Jesli chodzi o telewizję, nie tylko zazwyczaj nie puszcza filmów niemych, ale nawet ( przynajmniej przy moim pakiecie telewizyjnym),prawie nie puszcza filmów np. z lat 50., a przynajmniej ja nie zauważyłam. Ale kino co jakiś czas mnie zaskakuje, także dziś i mam nadzieję, że to się nie zmieni.

annas_filmweb

Ostatnio leciały "Czarownice" na Kulturze o drugiej w nocy. Najbardziej poszkodowani przez telewizję są Chaplin, Keaton, Leone i Tarkowski niestety...
Chociaż Ale Kino nieraz zaskakuje i puszczą od czasu do czasu klasyk Kurosawy albo Chaplina.
Szkoda jednak, że wolą puszczać chłam (na przykład te z Karolakiem...).

ocenił(a) film na 8
Niepotrzebny

Nie wszystko, co puszczają jest takie złe :) Chociaż Karolaka też niezbyt lubię. Właśnie dzięki Ale kino obejrzałam jakiś czas temu " Dyktatora" Szczerze mówiąc, Keatona widziałam tylko w krótkich filmikach i w jego przedostatniej roli w " Zabawna historia wydarzyła się w drodze na forum", jednym z moich ukochanych filmów, którego nie było w telewizji od jakiś nastu, o ile nie dwudziestu lat.

ocenił(a) film na 10
annas_filmweb

Bo Keaton ma tylko kilka ról pełnometrażowych. Sama widziałam tylko kilkometrażowe, ale przymierzam się do "Generała".

ocenił(a) film na 8
panny_lane

Właśnie obejrzałam "Generała", bardzo fajny :)

ocenił(a) film na 10
annas_filmweb

To polecam "My wife relations", jest również akcent polski :) Chyba moja, dotychczas, ulubiona jego komedia.

Niepotrzebny

"Dyktator" leci ostatnio na Ale Kino. Najbliższa emisja: 9 maja, 13:05.

BartSmith

True. Tyle że Ale Kino chyba dzisiaj nie działało... Przynajmniej mi.

ocenił(a) film na 10
annas_filmweb

Obejrzałem dzisiaj dokument razem z tą pełną kolorową wersją filmu i muszę przyznać, że wygląda to o wiele lepiej niż w wersji czarno-białej. Swoją drogą, to niezmiernie ciekawe, że tyle pracy musieli włożyć w odrestaurowanie tego filmu klatka po klatce, udoskonalając go na wszelkie możliwe sposoby. A film trwa tylko 15 minut.

ocenił(a) film na 8
czlowiekfrank

Ten film nie jest kolorowy w normalnym znaczeniu tego słowa, bo te kolory były jedynie dodawane na taśmę przez dość duży zespół pań, które robiły to na zlecenie twórców. To było ręczne kolorowanie, w którym specjalizowali się najwięcej Francuzi. A naprawdę kolorowe filmy zaczęli tworzyć pierwsi Brytyjczycy (najstarszy z 1902 roku został w ubiegłym roku odkryty).

underground73

nagrał to ktoś w hd (720p lub 1080p)???

Wookie_LG

gdzie to można obejrzeć?? ten film dokumentalny wymieniony w pierwszym poście

KaeM_4

NIEZWYKŁA PODRÓŻ? Na ale kino+ 15 maja (wtorek) o 12:35
a sam film Meliesa zaraz po tym dokumencie (15 maja) o godzinie 13:40

Wookie_LG

No nie mam tego kanału ale swoim sposobem go sobie załatwię dzięki weeb.tv na ten dzień ;] To będzie polska premiera?

KaeM_4

niet. W naszej telewizji już od dawna to idzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones