PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875471}

Podpalaczka

Firestarter
4,3 3 870
ocen
4,3 10 1 3870
3,4 9
ocen krytyków
Podpalaczka
powrót do forum filmu Podpalaczka

Zasadniczo powinienem dać niższą ocenę, ale trudno.

Film ma dwie główne zalety: świetną muzę oraz naprawdę niezłą końcówkę. O muzie się nie rozpiszę, natomiast zakończenie mogło być dużo lepsze, gdyby sam film był dużo lepszy. Bo niestety scenariusz leży - historia jest jednowymiarowa i płaska, a emocji brak. Wygląda to zupełnie jakby scenarzysta wziął gotowe "klocki", czyli najważniejsze punkty zwrotne tego typu historii i ułożył je w opowieść, ale zapomniał je czymś skleić, przez co całość trzyma się na pół gwizdka.

thomasward

A oglądałeś pierwszą wersję z Drew Barrymore? Bo ciekawa jestem jak wypada porównanie tych dwóch wersji.

ocenił(a) film na 4
villemo75

No właśnie nie, a szkoda, bo o ile się nie mylę, to muzę do oryginału napisało Tangerine Deam, a to świetny zespół. Domyślam się, że twórcy tego filmu mieli prawa do oryginalnej muzyki lub się nią mocno inspirowali, dzięki czemu soundtrack jest niezły. Na pewno nadrobię oryginał prędzej czy później. ;)

thomasward

Ostatnio te tak zwane odświeżenia prozy Kinga nie wypadają najlepiej niestety, jeszcze Carrie wg mnie nie była taka zła, ale to co zrobili ze "Smętarzem dla zwierząt" to woła o pomstę do nieba, nowa wersja została pozbawiona 80% dramatyzmu części pierwszej przez kompletnie niezrozumiałe zmiany scenariuszowe.

villemo75

Ale "To" wyszło nawet dobrze. Przynajmniej wg. mnie. Może poza finałową walką no i to, że w książce po śmierci Pennywise'a wszyscy dostali amnezji na jego temat.

BruceD

Zgadzam się, To było całkiem udane. Szkoda, że zdecydowali się na część drugą bo ta już była koszmarna....

villemo75

ten film jest słabszy od carrie z 2013 i to znacznie

maximus_

To kiepsko :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones