PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855111}

Początek

Dasatskisi
6,3 644
oceny
6,3 10 1 644
6,0 10
ocen krytyków
Początek
powrót do forum filmu Początek

Film rozpoczyna się przypowieścią o Abrahamie i ma kluczowe znaczenie dla filmu. Dla mnie to oczywiście skrajny fanatyzm religijny, ale jak widać potrzeba przebłagania okrutnego bóstwa za niezawinione winy jest wiecznie żywa. Za każdym razem, jak słyszę i widzę, gdy ofiarę oskarża się za czyny sprawcy, z jeszcze większą siłą dostrzegam odpowiedzialność wszelakich religii za zło tego świata.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Pani filmwebowy admirator nie ma nic więcej do dodania,a tak poważnie,to film widziałem nie dawno na ale kino,projekcję poprzedziła rozmowa prowadzącego z krytykiem filmowym i dziennikarką znającą co nieco realia życia w Gruzji. Kraj ten ma status stowarzyszenia z Unią Europejską sic. Policję w tym kraju i tzw. Gruziński kościół Prawosławny łączy pewnego rodzaju "przymierze" czego na filmie nie było widać.Cóż opresyjność tzw.nędznych krajów (moja własna definicja) wzrasta jeszcze bardziej gdy jakaś religia kuma się z władzą. Ale się rozpisałem, aż sam nie wierzę. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
chimeryk

Miło przeczytać, że podobnie patrzymy na świat:-)

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Nie zauważyłem aby bohaterka filmu była fanatycznie religijna. Może zwyczajnie ktoś kto wierzy jest dla ciebie fanatykiem albo ktoś kto wierzy inaczej? Religie winisz za zło tego świata, a nie ludzi którzy ten świat tworzą i wymyślają jak kogoś skrzywdzić czy jak komuś dopiec?

ocenił(a) film na 7
Rybnikers

Filmy odbieramy subiektywnie poprzez swoje doświadczenia i system wartości. Dla mnie jako ateistki to było fanatyczne. Masz rację - winę ponoszą przede wszystkim ludzie, którzy wykorzystują religie do utrzymania władzy nad społeczeństwem.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

lub... ideologię. W Chinach czy ZSRR to nie religie panowały/panują nad społeczeństwem tylko... ideologia ateistyczna. W Gruzji gdzie kręcono ten film chyba coś z minionych czasów zostało skoro można bezkarnie dokonać spalenia budynku który służy komuś do celów religijnych.

ocenił(a) film na 7
Rybnikers

Jakakolwiek ideologia wyznawana fanatycznie jest szkodliwa. A religie są jedną z nich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones