PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114802}
7,3 2 034
oceny
7,3 10 1 2034
8,0 7
ocen krytyków
Playtime
powrót do forum filmu Playtime

Hmmmm

ocenił(a) film na 7

Lubię filmy Jacquesa Tati od niedawna. Wcześniej nawet nie znałem tego człowieka, toteż nadrabiam straty. Nie miał co prawda wiele filmów, ale to co po sobie zostawił, jest bardzo interesujące. Szczególnie filmy o panu Hulot.
"Wakacje pana Hulot" i "Mój wujaszek" bawiły i widz odprężał się przy tych komediach. Nie były co prawda śmieszne non stop, ale dla kilku momentów warto je było zobaczyć. Świetnie współgrały dźwięki z obrazem.

Sam "Playtime" muszę przyznać nie spodobał mi się aż tak bardzo jak poprzednicy. Za długi (choć "Mój wujaszek też trwał mniej więcej tyle), nudnawy, pana Hulot było nieco za mało... Sam nie wiem, po prostu brakowało humoru. Kilka scen mi się podobało, jak na przykład ta z oglądaniem telewizji w dwóch mieszkaniach naprzeciwko siebie. Jak ktoś widział tę scenę, wie o co chodzi. Jako całość film nie zaskoczył. Szkoda. Zobaczymy jak będzie z następnym "Pan Hulot wśród samochodów"

ABEL

Chwilami rzeczywiście wieje nudą (druga połowa filmu - "restauracyjna" - jest zwyczajnie za długa ;P ) - "Mój wujaszek" i "Wakacje pana Hulot", a także scenariusz "Iluzjonisty" (a więc wszystko Tati, co do tej pory widziałem) - lepsze.

ocenił(a) film na 7
ABEL

Ostatnio odświeżyłem sobie film i ocenę podniosłem. Jednak udany jak poprzednicy. Może tylko końcowe 30-40 minut zbyt się dłużyło. Poza tym wyśmienity. Tylko ostatnia część "Pan Hulot wśród samochodów" jakoś nie zaskakuje... Cóż...

ocenił(a) film na 10
ABEL

Myślę, że podejście do "Playtime" jak do zwykłej komedii zawodzi, a nawet powoduje, że ten film nam się nie spodoba. Mnie "Playtime" specjalnie nie bawił, podobnie zresztą jak pozostałe filmy Tatiego. Jednak to mój ulubiony z jego filmów, ale traktuję go nie jako komedię, nie nawet jako typowy film fabularny (akcja jest szczątkowa), ale jako ogromny fresk przedstawiający nowoczesne (jak na lata 60.) miasto, jako wielki dynamiczny obraz, na którego oglądanie można przeznaczyć aż dwie godziny. :)

PseudodionizyAreopagita

Bardzo trafna uwaga. Zapraszam do przeczytania mojej analizy Playtime. Im głębiej wchodzi się w ten film tym więcej odkrywa się treści... w filmie w którym pada mniej kwestii niż filmach niemych, w filmie w którym jest mniej akcji niż w dokumentalnym filmie przyrodniczym. Jak to możliwe? Właśnie dlatego, że jest to "fresk", "obraz", a nie "komedia". http://dersu-uzala.info/playtime/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones