PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32254}

Planeta skarbów

Treasure Planet
7,6 63 961
ocen
7,6 10 1 63961
7,0 4
oceny krytyków
Planeta skarbów
powrót do forum filmu Planeta skarbów

Nigdy już nikt nie zrobi drugiej takiej. Animacja 2d rządi, ma niesamowity klimat. dałbym 11/10 no ale nie da się :D

ocenił(a) film na 9
umotex12

Dla mnie również najlepsza animacja jaka powstała. Klimat, muzyka, zdjęcia, fabuła, bohaterowie, realia, przesłanie, to wszystko mnie oczarowało w tym filmie. Jestem chyba rekordzistą w ilości obejrzeń tego filmu. Pamiętam, że za dziecka oglądałem ją co drugi dzień i nigdy mi się nie nudziła, a rzadko zdarza mi się bym obejrzał jakiś film choćby dwa razy. Ostatnie lata trochę poszła u nie w odstawkę, ale od czasu do czasu włączam sobie piosenkę "I'm Still Here" i znowu zaczynam czuć ten klimat. Zawsze już chyba pozostanie na szczycie Top10 moich animacji, a wygląda on następująco:

1. "Planeta skarbów" - za wszystko co napisałem wyżej
2. "Shrek" - za oryginalność, jakość, humor i ciekawą fabułę opartą na niesamowitych dialogach
3. "Król Lew" - za poruszającą historię
4. "Dzwonnik z Notre Dame" - za dojrzałość
5. "Stalowy gigant" - za mądrość i prawdziwość
6. "Shrek 2" - za czysty fun
7. "Książę Egiptu" - za pokazanie, że można zrobić świetną, niebanalną i klimatyczną animację na podstawie Biblii
8. "Toy Story 3" - za to, że jest najlepszą częścią jednej z moich ulubionych serii, za cukierkowość i różnorodność
9. "Mustang z Dzikiej Doliny" - za piękno balansujące na granicy kiczu
10. "Potwory i spółka" - za pomysł na ciekawy świat i niepowtarzalnych bohaterów

Jak wygląda Twoja lista najlepszych animacji?


_GHOST_

To ja swoją przedstawię:
1) Król Lew
2) Mustang z dzikiej doliny
3) Planeta Skarbów
4) Mała Syrenka
5)Stalowy Gigant
6)Shrek
7)Odlot
8)Madagaskar
9)Piorun
10)Gnijąca Panna Młoda [ Wiem, coś zupełnie innego. Nie bajka dla dzieci itp, ale kocham tę animację :) ]

Kolejność przypadkowa. :)

ocenił(a) film na 10
_GHOST_

Ok, animacje (bez anime, mimo, że anime to animacja, to jednak umieściłbym te filmy w osobnych rankingach)

1. Planeta Skarbów
2. Alladyn (Aladdin) - niech mi któś po chłopsku wytłumaczy, dlaczego imię z dwoma "d" Polacy przetłumaczyli sobie na imię z dwoma "L" ?? (sic.)
3. Titan - Nowa Ziemia
4. Stalowy Gigant
5. Król Lew
6. Anastazja
7. Shrek 2
8. Odlot
9.Mała Syrenka
10. Piorun

Unibet_78

Nigdy nie oglądałem Odlotu ani Pioruna. Muszę to niedługo nadrobić. Co z tego, że mam 20 lat - piękne animacje poruszą każdego :) zwłaszcza, jeżeli się na takich wychowało ;)

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Odlot jest niesamowicie klimatyczny i pies... "Kocham Ciebie" rozwala system. Jeszcze lepsza jest kotka w Piorunie... tam dopiero są jaja.... a dubbing wręcz wzorcowy :D Polecam szczerze.

Unibet_78

Niestety dużo osób, którym to się wydaje, że są ekspertami, mówią, że polski dubbing jest najgorszy, ssie i tak dalej. Może w niektórych grach. Ale w animacjach jest mistrzowski. Cała masa obcokrajowców nasz dubbing do bajek uważa za najlepszy :)

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Jednym niewielu dubbingów, który nie podoba mi się to ten do "W Głowie Się Nie Mieści". Te głosy .... ech.... drażniło mnie niesamowicie :(

Unibet_78

Ach szkoda. Miejmy nadzieję, że kierujący polskim dubbingiem następnym razem bardziej się postarają. Ale terazzzastanawiam się, czy akurat "W głowie się nie mieści" nie obejrzeć z oryginalnym dubbingiem :)

Unibet_78

Polacy nigdy nie przetłumaczyli Aladyna z dwoma "L"

ocenił(a) film na 10
DziurawaMarysia

Tak, masz rację... mój błąd ;)

umotex12

ale zdajesz sobie sprawe, że tylko bohaterowie byli w 2d?? :)

umotex12

Ja potwornie żałuję, że już w ogóle nie robią filmów w 2D. Nie twierdzę, że mają robić tylko takie, ale raz na jakiś czas film w 2D byłby czymś genialnym.

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Zgadzam się... Nie jestem fanką animacji w ogóle, ale niektóre filmy 2D to po prostu mistrzostwo. Nigdy mi się nie zdarzył podobny zachwyt nad nowszymi animacjami.

ocenił(a) film na 7
umotex12

Mnie film aż tak nie zachwycił,ale uważam,że był naprawdę dobry ;)

A to moje ulubione filmy animowane,kolejność nie ma znaczenia,bo nie umiem określić,który był lepszy :D

Toy Story 1-3
Epoka Lodowcowa 1 i 2
Shrek 1 i 2
Roboty!!
Atlantyda ;)
Kot w butach,prawdziwa historia (polecam)

umotex12

"dałbym 11/10 no ale nie da się :D"
To czemu dałeś tylko 9/10?

ocenił(a) film na 8
DziurawaMarysia

No właśnie? Też miałam się o to zapytać xD

DziurawaMarysia

Bo to dekiel jakiś.

ocenił(a) film na 10
umotex12

Jestem za, jest świetny!

ocenił(a) film na 10
umotex12

Yeah. Planeta skarbów to jeden z moich ulubionych filmów animowanych. Fajny pomysł by ludzie byli z kosmitami i gdzie się leci z planety na planetę. Genialna ekranizacja wyspy skarbów w wersji fantastyki naukowej :D

umotex12

Ręcznie rysowani są tylko bohaterowie. Praktycznie cała reszta jest wykonana w technologii Deep Canvas wykorzystanej np w Tarzanie. O ile w Tarzanie była wykorzystywana sporadycznie do zobrazowania np. "jazdy po gałęziach" tak tutaj była wykorzystywana non stop ze względu na fakt że statek był wykonany w tej technologii. Spowodowało to dwie rzeczy:
1. Dostaliśmy wyjątkowy, unikalny obraz łączący tradycyjną animację ze środowiskiem 3d, gdze statek wyglądał bardziej jak zdjęcie niż jak rysunek.
2. Znacznie wyższe koszty produkcji ze względu na konieczność opłacenia programistów, grafików i techników komputerwych do obsługi deep canvas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones