PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=924}
7,3 89 957
ocen
7,3 10 1 89957
6,2 9
ocen krytyków
Pitch Black
powrót do forum filmu Pitch Black

Klasyk :)

ocenił(a) film na 8

Według mnie bardzo fajny film. Taki klasyk SF, jak 8 Pasazer Nostromo, Predator itp.
Nie kazdemu sie bedzie podobal. Młodziaki powiedza,ze lipa,efekty,fabula,gra itd... Ale to film z moich czasow,wiec 8/10 daje smialo. Poza tym Van Diesel to najprzystojniejszy facet jakiego w życiu widziałam :) Mniam!

ocenił(a) film na 8
CatBlack

Fakt klasyk, co prawda pierwszy raz widzę by go wymieniać na równi z obcym ale to świadczy tylko, że nie został on doceniony.

Hilarious

popieram ;]

CatBlack

Świetne kino, aż sam sie zdziwiłem z 2 lata temu kiedy odkryłem że przed Kronikami Riddicka coś jeszcze było. Zero jakichś reklam, niewiele pokazywany w TV, a szkoda... Porównanie z obcym czy predatorem jak najbardziej na miejscu.
Dzisiaj ten film może się wydawać wtórny, dźwięk też nierewelacyjny, mało efektów specjalnych, ale 10 lat temu nie było jeszcze takiego zalewu filmów SCIFI jak mamy dzisiaj. Zresztą sam Riddick tworzy już niepowtarzalny klimat...

ocenił(a) film na 6
CatBlack

Właśnie go sobie obejrzałem co chciałem uczynić od dawna i co? Dużo gorszy, niż się spodziewałem -.-' Do Obcych nawet nie ma co porównywać. Niejedna scena była kiczowata bądź naciągana, reżyser nawet nie oszczędził przed tym samej końcówki. W pewnym momencie już myślałem, że będzie coraz lepiej ale znowu poziom spadł. Ehh szkoda, wielka szkoda..

CatBlack

Ja się nie zawiodłem na filmie, może dlatego, że nie miałem zbyt wysokich oczekiwań jednak pozytywnie mnie zaskoczył, oceniłem na 9/10 choc bardziej optymalną ocena byłoby 8,5 ale nie można takiej postawic. Film genialny -polecam.

ocenił(a) film na 9
ObiWanKenobi444

Stawiam dziewiątkę, ponieważ Pitch Black ma wszystkie cechy, by uznać ten film za kultowy. Oczywiście nie jest to arcydzieło, ale przecież nie po to powstał, by zadowalać nadymane ego krytyków. Tylko by opowiedzieć historię więźnia, który ucieknie z każdego więzienia i ma najniższy głos we wszechświecie :p

I myślę, że Kroniki były słabsze. (szczególnie, że na nich przysypiałem, a Pitch Black mimo wszystko trzymał we mnie napięcie)

ocenił(a) film na 10
CatBlack

Klasyka

CatBlack

Usuń sobie konto za porównanie tego gówna ze skokszonym 'Arabem' bez krzty warsztatu aktorskiego do takich perełek sci-fi jak Predator i Ósmy Pasażer Nostromo.

ocenił(a) film na 8
Bers

Ty sobie usuń - za brak poszanowania dla cudzego gustu...

Bers

Kazdy ma swój gust, i nie masz prawa obrażasz mnie i innych za to ze np. uważam obcego za gorszy film, bo to moja sprawa.

ocenił(a) film na 8
CatBlack

moim zdaniem bardzo dobry film, to prawda niskobudżetowy i nieco tandetny, ale nie we wszystkich filmach chodzi o to samo, bardzo trafia do mnie mroczny klimat Pitch Black, postać Riddicka jako więźnia z wypolerowanymi oczami, dwoistość chyba tak naprawdę każdej postaci w tym filmie, to twarde i harde kino, które nie każdemu będzie się podobać, dla mnie po latach wracania do Pitch Black to jednak klasyka

ocenił(a) film na 6
justicedoubleu

Optymista powie że "klasyka", pesymista że schemat i klisza...
Jak dla mnie to "szklanka wody" mimo wszystko do połowy pełna, choć jak w kolejnym filmie s-f/fantasy zobaczę kobietę-wojowniczkę (albo modelkę-komadosa) to puszczę pawia ;)

Gdzie to męskie kino z dawnych lat ?
;)

ocenił(a) film na 7
CatBlack

Zdecydowanie nie w pierwszym rzędzie z Alienem . Ale dobry. Alien to racydzieło ( mówię o jedynce ). Predator - rewelacja. A ten tylko dobry. Myślę że wielu się ze mną zgodzi.
Po tym filmie wyraźnie widac że to nie ta liga co Alien.

ocenił(a) film na 7
armarange

" Alien to racydzieło " arcydzieło kina SF

armarange

Zdecydowanie: tak!

ocenił(a) film na 10
CatBlack

mniam? :) niestety Diesel chyba z czasem przecpal se łeb a szkoda https://www.youtube.com/watch?v=dhj2AxrXH_k

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones