PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491118}

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
7,4 304 491
ocen
7,4 10 1 304491
5,3 24
oceny krytyków
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Na znanych wodach

ocenił(a) film na 6

Nieznane wody? "NIEZNANE"!? Totalna bzdura.... Nie czuć w ogóle, że się tak wyrażę, mistycyzmu poszukiwań źródła. Tej świadomości, że szuka się czegoś magicznego, nieznanego, bajecznego. Gdzie fantastyczne krainy? Gdzie nietknięte cywilizacją zapomniane ruiny? Właśnie tak sobie ten film wyobrażałem. Żeby były klimatyczne nawiązania do "genezy" fontanny. I wcale nie trzeba by było całkowicie wyjaśniać jej pochodzenia. Wystarczyłoby po prostu zrobić jak w "Czarnej Perle" z klątwą Azteków. Czyli ogólnikowo i abstrakcyjnie-ale mimo wszystko jednak. Gdyby chociaż była jakaś fascynująca legenda o tym źródle! O pochodzeniu kielichów! O jakichś postaciach, które już dotarły do źródła! Tajemnicze tropy, zatopione świątynie... Kto wie, może nawet pojawiłaby się Kalipso? Właśnie tak sobie ten film wyobrażałem: wyraźnie podkreślający, iż dzieje się on na mitycznych, NIEZNANYCH wodach! Gdzie ten klimat podkreślający, iż źródło jest nie z tego świata?! No gdzie?! Równie dobrze akcja mogłaby się dziać w zatoczce przy Tortudze, a efekt i tak byłby ten sam. Co prawda są syreny, ale jak dla mnie kompletnie zmarnowano ich potencjał.

Jeszcze przecierpiałbym to wszystko, gdyby była jakaś porządna, emocjonująca bitwa morska-no ale cóż...

ocenił(a) film na 2
Ketosz

A czego się spodziewałeś po kiczowatej przygodówce z drewnianymi mieczykami, plastikowymi bohaterami, 1 motywem muzycznym i fabułą dla 5 latków.. Tytuł jest tak z dupy wzięty jak cały scenariusz i dialogi. Magia kina to nie w tym gatunku...

ocenił(a) film na 7
Ketosz

Po części się zgodzę.

ocenił(a) film na 7
szymon0018

ale syreny były boskie tzn. prawdziwe morskie potwory a nie przesłodzone jak to w innych filmach.

ocenił(a) film na 7
slabaaa

Prawda ;)

ocenił(a) film na 9
Ketosz

Mnie też brakowało tutaj mistyki, a magisterkę robiłam z króla Artura, więc co nieco mistyki łyknęłam i wiem, jak smakuje. To był wybitnie antymistyczny film.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Gdyby bard na dworze królewskim zaczął tak opowiadać o św Graalu, to by mu powiedzeli: pierścienia nie dostaniesz, albowiem plebejska twa mowa, uszu nieokrzesanych ### godna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones