PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35151}

Piotruś Pan

Peter Pan
7,3 35 892
oceny
7,3 10 1 35892
6,7 7
ocen krytyków
Piotruś Pan
powrót do forum filmu Piotruś Pan

1) Piotruś: Czego wy chcecie od niej?
Syreny: Właściwie nic. Próbowałyśmy ją tylko utopić

2) Kapitan Hak: Już ja ci się odwdzięczę za to tego tylko pragnę przed śmiercią

3) Smee: Oj, nie ładnie, nie ładnie. Tak zastrzelić człowieka w połowie piosenki?
Kapitan Hak: Spełniłem jego życzenie...

4) Kapitan Hak: Oj jak nie godziwie potrafi postąpić mężczyzna z kobietą. Zabiera je najlepsze lata życia a potem nieszczęśliwą i złamaną odrzuca precz od siebie... jak starą rękawiczkę
( -pijany Smee zaczyna strasznie płakać)

5) Smee: Panie kapitanie tam na wyspie podobno coś się stało. Nie chciał bym oczywiście powtarzać plotek ale podobno starszy oficer mi powiedział, że kucharz mu powiedział, że słyszał, że Piotruś Pan skazał na banicję blaszanego dzwoneczka...

6) Piostruś Pan: Dzyń! Odezwij się gdzie jesteś? Wanda? Chłopcy? Ale najpierw Ciebie ocalę. Czy ty nie rozumiesz, że jesteś dla mnie najważniejsza na całym świecie?!

użytkownik usunięty
eowine

Hak: O świcie odpływamy na zawsze
Smee: O jak się cieszę, zaraz idę powiedzieć chłopakom!
Hak podkłada mu nogę.

Boskie to :D

ocenił(a) film na 10
eowine

7) Gdy Smee myślał, że goli brodę kapitana a ogolił kuperek mewy. Gdy mewa uciekła, Smee przeraził się, że zgubil głowę kapitana i szukał jej po pokładzie :D

egzistenz

Kazda scena z krokodylem <3

marisia

Ta scena kiedy Nana z ojcem się przewracają, a cała rodzina biegnie do Nany. :D "Biedna Nanaa....." "Biedna Nana, BIEDNA NANA?!"

dramatix

"Biedna Nana?" - miażdzy system XDDD

ocenił(a) film na 7
marisia

Krokodylowa muzyka genialnie dobrana :)

envious

Kiedy ojciec zobaczyl okręt na niebie i powiedział, że widział go już kiedyś. Kiedy był jeszcze małym chłopcem

ocenił(a) film na 8
egzistenz

O tutaj jest panie kapitanie! Zupełnie jak nowa :D

ocenił(a) film na 10
eowine

Piotruś Pan mówiący do czapki wśród skał i udający kapitana Haka. "Zrozumiano!?" "Ja wcale tego nie rozkazywałem!" - boskie.

"Nie ma, nie ma dzisiaj rączki na deser" - i w ogóle reakcje Haka na obecność krokodyla i większość kwestii bosmana Smitha.

"Gdzie się podziała głowa? Niech pan się nie martwi, panie kapitanie, zaraz znajdziemy!"

eowine

zgadzam się ,ale zawsze uwielbiałam scenę gdzie Piotruś przepraszał dzwoneczka to co napisałaś jako 6 .zawsze przewijałam bo bardzo ją lubiłam ;D

Koszmarxd

Uwielbiam ten fragment. To jest dla mnie najpiękniejsza scena filmowa.

eowine

no to takie słodkie,kiedy się pokłócili ,a on potem, ten tekst Czy ty nie rozumiesz, że jesteś dla mnie najważniejsza na całym świecie?! nw dlaczego,ale jak byłam mała to porpostu tak się tym jarałam i płakałam ze wzruszenie hahaah xd teraz to głupie xd ale wymiękałam przy tej scenie ;]]

Koszmarxd

Tak, serio ta scena bije na głowę wszystkie późniejsze nawet sceny w innych filmach.
To jest niesamowite właśnie jak ktoś z osobowosćią wiecznego chłopca jest zdolnych do takich uczuć i to powiedzenia tej prawdy.

eowine

wymiękałam i tyle powiem pamietam jeszcze,że przwijałam ją i czekałam na tą scene zawsze, to bło i mądre i śłodkie ;)

Koszmarxd

Amen:)

ocenił(a) film na 10
eowine

Generalnie wszystkie sceny z krokodylem wymiatają.

ocenił(a) film na 9
eowine

Piotruś Pan: Dzwoneczku! W imieniu prawa skazuję cię na wygnanie!
Wendy: Piotrusiu, tylko nie na zawsze.
Piotruś Pan: No... To na jeden tydzień!

użytkownik usunięty
eowine

Pijany Smee mówi "Cóż to za bezwstydny... mężczyzna" :D

eowine

Cała rozmowa Kapitana Haka z Dzwoneczkiem. Kapitan Hak mistrzem dyplomacji :D

,,(...)O, oczywiście i on popełnia błędy. Weźmy chociażby to, że sprowadził tą swoją Wandę na wyspę.

[Dzwoneczek odwraca się oburzona]

Kapitan Hak: To nie miało sensu! [Wydobywa niskie tony z fortepianu]

Kapitan Hak: Ludzie już przebąkują, oh, ja oczywiście nie wierzę w te plotki, że stanęła między Tobą a Piotrusiem!

[Hak dobywa rzewne dźwięki z instrumentu, Dzwoneczek zaczyna płakać]

Kapitan Hak: Ale co ja widzę? Łzy! Więc to jednak prawda! Oh, jak niegodziwie potrafi postąpić mężczyzna z kobietą! Odbiera jej najlepsze lata życia a potem, nieszczęśliwą i złamaną, odrzuca precz od siebie...jak starą rękawiczkę!"

Ludwik Benoit genialnie modulował głos w tej scenie :D

ocenił(a) film na 3
eowine

Każda scena z Kapitanem Hakiem. Uwielbiam go :). Najlepsza postać z czarnych charakterów, bo da się go lubić, ba ja mu kibicowałam by kogoś zabił :P. Bo np dzwoneczek, te smarkacze łącznie z Piotrem oraz syreny tak mnie wkurzały że bym ich udusila, zwłaszcza gdy po latach obejrzałam znów tę bajkę. Ogólnie Hak najśmieszniejszy i cyniczny jednocześnie, komiczny. Ale ogólnie ta bajka mnie nie zachwyciła, nie lubię jej i jest najrzadziej przeze mnie oglądaną bajką Disneya, ledwie parę razy obejrzaną, bo nie mogą znieść tego pomiatania Wendy jak służącą, ale wtedy takie były czasy, jak widać i w bajkach, wiec chyba wolę jednak te nowsze bajki od 90 roku, nie znaczy że te najnowsze :).

maria_88_3

Co do Kapitana Haka to zgodzę się że jeden z ciekawszych czarnych charakterów - Co do Piotrusia Pana to lubię go za spryt i ciekawość świata którą w sobie ma.

ocenił(a) film na 5
maria_88_3

Też się zgadzam, a myślałem że tylko ja tak myślę.
Druga część z 2002r. jest o wiele lepsza no i da się oglądać :P

Kajsones55

Mi tam z resztą wszystko jedno. Ale faktycznie: wolę tę 2 część.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones