PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 811
ocen
8,3 10 1 602811
7,8 45
ocen krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Skąd w was tyle nienawiści do żydów? Co oni wam zrobili? Ci co tak żywiołowo wołają o
żydowskich spiskach i antypolskim wydźwięku w ogóle kiedykolwiek poznały jakiegoś żyda? W
ogóle co to znaczy żyd? Jest to okropne określenie, obraźliwe wręcz, a odnosi się nie do
pochodzenia ( jak nie który idioci tutaj piszą ) tylko wyznania! Jak można pochodzenie określać z
religią? Przypomnę wam, że w Polsce mieszka wiele osób wyznania prawosławnego, czemu na
nich nie wołacie prawosławianie, tylko Polacy? Bądźcie w swej nienawiści konsekwentni
chociaż.
Dla wszystkich niedouczonych którzy dzielą ludność Polski przed wojennej na żydów i Polaków
mam informacje, żydzi to byli POLACY czy wam sie do podoba czy nie! Większość z nich nie
miała nigdy kontaktu z Izraelem, nie pochodziła stamtąd BA! Większość miała chrześcijańskie
korzenie gdzie w trakcie lat zmienili wyznanie z własnego wyboru. Każdy wyznawca judaizmu
był Polakiem! Mieli polskie nazwiska, polską mowę i polskie obowiązki jak każdy inny polak.
Prowadzili sklepy, banki, fabryki, ale chrześcijanie też to robili. Czemu ich za to nie chcecie
piętnować?? Około 100 tysięcy z naszej milionowej armii wystawionej we wrześniu 1939 roku
było wyznania żydowskiego, to daje 10% stanu osobowego!! Gdzie więc byli wasi dumni
wspaniali dziadowie którzy niby oddawali krew za ten kraj bo byli PRAWDZIWYMI POLAKAMI?
Przypomnę że Polska miała wtedy 38 milionów mieszkańców! Dodam że środowiska
wyznawców judaizmu robiły zbiórki pieniędzy dla wojska polskiego i nawet zakupiły 2 z 38
samolotów bojowych ŁOŚ. Skoro jakaś 6 milionowa społeczność żydowska w Polsce była
wstanie kupić aż dwa samoloty bojowe, to ja się pytam co robili chrześcijanie? Jakieś zbiórki? 32
miliony ludzi przy pomocy budżetu państwa było w stanie wystawić tylko 36 takich maszyn?
Jesteście śmieszni pisząc o podziałach na żydów i polaków. Przedwojenna ludność to byli
POLACY. Inne narodowości jakie zamieszkiwały Polskę to niemcy, rosjanie i wymyślone 30-40
lat wcześniej dwa nowe narody białorusini i ukraincy.

Od lat zastanawiam się nad tym skąd w ludziach tyle nienawiści do żydów i wiem skąd to się
bierze. Z biedy. Biedni nie zaradni Polacy zaczynają wyzywać innych bo to inni muszą być
przyczyną tego że sami nie potrafią zarobić na siebie albo są za głupi żeby mieć pieniądze.
Każdy w tym kraju który zarobi więcej jest żydem albo złodziejem. Zastanówcie sie nad sobą bo
wasza nienawiść jest głupia i ślepa bo daje głowę że 99% z was którzy mówicie o żydowskich
spiskach nawet nie poznaliście nigdy żadnego izraelity ( tak powinniście wołać na obywateli
dzisiejszego państwa Izrael). Sam w domu nie mam nie wiadomo jakich luksusów ale nigdy za to
że nie mam ferrari czy domu z ogródkiem nie obwiniałem innej nacji. Wasza głupota was
zaślepia.

Co do samego filmu 10/10, lepiej nie można było tego ukazać.

ocenił(a) film na 7
Kadex

Słyszałem i to bardzo dużo o bestialstwie czerwonoarmistów. O masowych gwałtach na kobietach, zbrodniach, podpaleniach, rabunkach, wandalizmie. Głównie na terytorium Niemiec, ale nie tylko. Po prostu sprzeciwiłem się czarno-białemu podejściu do historii.

Hopcola

Ło matko, ty nawet w swojej żydofilii nie uznajesz zwykłych faktów. W taki sposób można dyskutować latami.

ocenił(a) film na 6
Hopcola

obraźliwe xD, ty posiadasz coś takiego jak mózg?

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że założyciel facebooka może i został wychowany w żydowskiej rodzinie ale sam mówi, że jest ateistą. Więc swoje teorie spisowe o władzy żydów możesz sobie wsadzić panie jasnowidzu głęboko w dupę.

The_Sider

Szpilman też mowił w wywiadach ,ze jest ateista i ze po tym co przezył w czasie wojny nie wierzy juz w żadnego boga a na pewno przezył to przez takie osoby jak ten co to ma nika al bandy, bo on z checia raczej by ten koszmar powtórzył.

ocenił(a) film na 8
The_Sider

Tu chodzi o żydów nie o judaizm.

ocenił(a) film na 9
Hopcola

Szkoda słów na ciebie... Wybacz, ale musisz być strasznym tumanem wnioskując po treści i formie twoich postów :/
Al_Bundy bardzo kulturalnie i merytorycznie ci wyjaśnił większość kwestii. Ja tylko dodam trochę od siebie,
Po pierwsze nawet w filmie, który oceniłeś na 10 masz podział na polaków i żydów np.: "Żydzi podjęli walkę, kto by pomyślał....a teraz powstaną Polacy", bo taki podział istnieje od lat i jest stosowany na całym świecie, mówi się ilekroć o kimś że jest Polakiem żydowskiego pochodzenia (nie wyznania) ...

"Około 100 tysięcy z naszej milionowej armii wystawionej we wrześniu 1939 roku
było wyznania żydowskiego, to daje 10% stanu osobowego!! Gdzie więc byli wasi dumni
wspaniali dziadowie którzy niby oddawali krew za ten kraj bo byli PRAWDZIWYMI POLAKAMI? "
Później napisałeś że Polska liczyła 38 mln mieszkańców, a społeczność żydowska 6 milionów.
Zatem odpowiem ci, "nasi dumni wspaniali dziadowie" stanowili 90% tego stanu osobowego i nie na niby oddawali krew za ten kraj, 90% to 9 razy więcej niż 10%, z kolei 38 mln to raptem nieco ponad 6 razy więcej niż 6 milionów, czyli proporcjonalnie więcej jednak w naszej armii było tych "PRAWDZIWYCH POLAKÓW" - zgodnie z tym co sam napisałeś :)

Jesteś człowiekiem ze straszną kombinacją cech, bo nie dość że strasznie durnym to jeszcze nienawistnym. Zaczynasz temat o obrażaniu żydów, nienawiści itp. samemu zaczynając od obrażania wszystkich Polaków chociażby śmiąc obrażać Polaków walczących i umierających w trakcie drugiej wojny światowej.

W dodatku sam obrażasz żydów :"W ogóle co to znaczy żyd? Jest to okropne określenie, obraźliwe wręcz" gdybym był żydem to poczułbym się dotknięty takimi słowami :) później sugerujesz: "izraelity ( tak powinniście wołać na obywateli
dzisiejszego państwa Izrael)" ale sam używasz bardzo często określenia Żyd... wzbudzasz litość i śmiech zarazem ;|

Kończąc już "Od lat zastanawiam się nad tym skąd w ludziach tyle nienawiści do żydów i wiem skąd to się
bierze. Z biedy."
Otóż: w Polakach rodzi się tyle nienawiści do żydów przez ich nienawiść do Polaków, pomimo tego co dla nich zrobili, ludzie tacy jak ty również jedynie nakręcają tę nienawiść
Jednocześnie zastanawiałem się przez pewną chwilę, skąd w tobie tyle złości i nienawiści i odpowiedziałem sobie. Z biedy. Umysłowej...

Nie mogę sobie przypomnieć kiedy ostatnio odpowiadając komukolwiek czy na żywo czy na jakimś forum miałem potrzebę użyć tylu inwektyw...szczerze...

ocenił(a) film na 10
RicePrince

Widzę profesor nauk się odezwał :) Jesteś zbyt płytką osobą żeby mnie pouczać. Za to że ty żyjesz i żresz na tej ziemi moi dziadowie od pokoleń oddawali życie i walczyli, byli w obozach koncentracyjnych i żaden z nich nie miał nienawiści do żydów ( pisze żydów cymbale bo jak napisze izreality to i tak nie zrozumiesz) i żaden nie dzielił ich na żydów i polaków. Taki podział wytworzyły głupki wsiowe i cymbały twojego pokroju. Żyd o lat mieszkający w Polsce to polak wyznania judaistycznego i kij ci do tego. To że żydzi ( przypomnę jeszcze raz że używam tego zwrotu żebyś głąbie mógł cokolwiek zrozumieć ) nas nie lubią to tylko i wyłącznie nasza zasługa. Lata pogromów czy innych akcji mających na celu dyskryminacje tych osób do tego doprowadziły!!!! Jesteś płytki jeżeli uważasz że ich niechęć jest bezpodstawna. Czcij swój kraj nie widząc jego wadu, ale prawdziwym patriotą nie jest ktoś twojego pokroju tylko osoba która widzi wady swojego narodu, swojego kraju i stara sie je naprawiać, a nie pogłębiać. Jednocześnie odpowiednio argumentując fakt że jesteśmy wspaniałym narodem z wyjątkami ( takimi jak ty ) którzy nie potrafią albo nie chcą rozumieć pewnych spraw.
W WP było 100tys żydów na 6 milionów, i 900tys polaków ( trzeci raz przypomnę że zmuszony jestem tak pisać abyś rozumiał ale mimo to i tak uważam że będzie ci ciężko) na 28 mln ( 4 ml to ukraincy białorusini itp) . Jeżeli przymiemy że z 6 mln do walki zdolnych było 1,5 mln to wychodzi iż procentowy udział tych "żydów" "wrogó kraju" wynosi ok 6,7%. Teraz jeżeli przymniemy że na 28 mln polaków do walki było gotów 8mln to % 11,25%. Przewaga to nawet nie połowa % udziałów wojskowych, a to ponoć była nasza ojczyzna z której mieliśmy tych nie potrzebnych żydów wyrzucać. Stosunek ludnościowy - 6mln żydów to ok 16% a Polacy ok 73% !!!! I co za to zydów spotkało? Holcoaust, pogromy po wojnie czy 15 pistoletów które AK przerzuciła dla powstania w gettcie. Jesteście śmieszni jeżeli uważacie że żydzi są od nas gorsi że nas nienawidzą bez podstaw i to chamy rządzące światem. Jak widać mają podstawy do tego żeby podchodzić do naszego kraju z takim dystansem z jakim podchodzą! Sami na to zapracowaliśmy.

ocenił(a) film na 3
Hopcola

poczytaj ze zrozumieniem, potem sie wypowiadaj:
http://web.archive.org/web/20110807084520/http://www.jerzyrobertnowak.com/ksiazk i/kogo_musza_przeprosic_zydzi.htm

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Polacy którzy bronili żydów lub Polscy żołnierze walczący dzięki idiocie o nazwisku Beck - poprawka

ocenił(a) film na 9
RicePrince

Aż się czytać nie da tych głupot, jakie piszesz.
Polacy byli (i dalej są) antysemickim krajem, a zazdrościli Żydom tego, że umieli obracać pieniądzem. Bo przecież jak na ziemiach polskich może istnieć jakaś mniejszość, która jest się w stanie czegoś dorobić...

''w Polakach rodzi się tyle nienawiści do żydów przez ich nienawiść do Polaków, pomimo tego co dla nich zrobili''
Jakiś przykład nienawiści żydowskiej względem Polaków? Być może czegoś nie wiem i chętnie się doedukuję, natomiast co Polacy zrobili dla Żydów? W okresie przed wojennym Żydzi mogli stanowić 3% uczniów polskiej szkoły. W czasie wojny większość Polaków wydawała Żydów (ale mówi się jedynie o udzielanych pomocach). W czasie wojny w Polsce panowało powiedzenie, że co jak co, ale Hitlerowi za zagładę Żydów Polacy powinni wybudować pomnik. W czasie powstania mówiono coś w stylu, że gdzie pies występuje przeciwko panowi, AK zabroniło chować się Żydom w lasach (gdzie sami stacjonowali). Po wojnie pogrom kielecki( napaść Polaków na Żydów), po strajku studentów (nie pamiętam ktr to był rok) władze (polskie) zarządziły odebranie obywatelstwa Żydom i wysłanie do Izraela. I mogę podawać jeszcze wiele innych przykładów.

A 10% to jest bardzo dużo.
I nie obrażaj innych użytkowników niestosownymi epitetami, bo jesteś w tym momencie hipokrytą.

użytkownik usunięty
Vopsie

Co by nie mówić, do czasu wojny w Polsce była największa na świecie diaspora zydowska. Przypominam, że Izrael jako państwo powstało dopiero w '48, czyli po WWII, kto wie jakby się te losy potoczyły gdyby nie WWII, byc może dzisiaj państwo Izrael byłoby na terenach Polski. Mało tego, wszelkie ustalenia odnosnie granic uchwalone przez ONZ zostały przez Żydów złamane, natomiast to, co w ostatnich dzisięcioleciach Żydzi wyprawiają z Palestyńczykami spokojnie można juz na obecnym etapie okreslić mianem holocaustu. Kiedys oni gineli, dzis sami morduja, wcale nei sa narodem wybranym i takim znowu uczciwym i bez win, tylko oczywiscie nikt sie nie odwazy zlego slowa na Żydów powiedzieć ani na to co w Izraelu wyprawiają. Kto więc wie, jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby nie WWII, byc może bylibysmy dziś mniejszością tępioną przez Żydów tak samo jak obecnie Plaestynczycy, nie wiesz tego.... Poczytaj sobie w jaki sposób Żydzi mordowali arabów w '48, chociażby z relacji Jacquesa de Reyniera. Poczytaj o bojówkach Irgunu (Irgun Cwai Leumi) i gangu Sterna (Lechi). Czy takich rzeczy ucza na lekcjach historii? O ile można wierzyć wszelakim doniesieniom, to żydowski rasizm względem arabów jest nie mniejszy niz, antysemityzm naizstowski za czasów WWII wzgledem nich.... Żydzi to zbrodniarze wojenni dopuszczajacy się równie strasznych rzeczy jak naziści, jednak o tym lekcje historii i media milcza, ciekawe dlaczego...? Sprawa Izraela i Syjonizmu to niemalże temat tabu, no bo przeciez jak mozna publicznie zle mowic o Żydach prawda? Sytuacje jak chociazby ta z Muhhamad al.-Durrah pokazuja prawdziwe oblicze, poczytaj sobie o tym chlopcu i jego ojcu i poogladaj zdjecia, w necie znajdziesz wszystko.... Hipokryzja i zaklamanie tego narodu mnie przeraza....

ocenił(a) film na 10
Vopsie

To jest calkowicie mylne i wyssane z palca. To tak, jak obcokrajowiec zobaczy kibola, psychopate narodowca, ktory na jego oczach namaluje gwiazde Davida i do tego sfastyke, i jeszcze do tego szubienice, to co przypisze to wszystkim Polakom? Myslisz, ze bedzie to sprawiedliwe. Wroci do sojego kraju i opisze, jacy wstretni sa Polacy. A to namiastka, jacys popaprancy tak robia. Lata pogromow? Przeciez przy jednym takim pogromie byla grupka przestepcow miejscowych, a nie ludnosc miejscowa w calosci. Inni zmuszeni grozbami do patrzenia. Gdzie indziej sprzyjajacy Niemcom burmistrz niewiadomego pochodzenia, nienawidzacy Zydow, sam przy pomocy innego Polaka zaganial biednych Zydow. Mowienie o pogromach, owszem, bo to byly pogromy, ale kilku, na jeden pogrom, calkowicie ohydnych Polakow. Przenoszenie tego na cala ludnosc jest wykroczeniem, ale tak latwiej, prawda? Liczy sie prawda, a tutaj podawane sa jakies brednie zupelnie bez pokrycia. W trakcie wojny normalny zwykly Polak nie myslal nawet o tym, zeby wydawac Zydow w rece Niemcow. Wszyscy starali sie nie rzucac w oczy Niemcom, a co dopiero dobrowolnie isc o kablowac. Owszem byly taiie jednostki, ale opisywanie tego jako nagminne zachowanie, to czyste klamstwo. Polacy sami czuli w powietrzu smierc, nie w glowie im byly tego typu rzeczy. W dodatku sami bedac zaszczuta, pod terrorem ofiara, odczuwali wspolczucie. Za pomoc grozila smierc calej rodziny pomagajacego. Czas byl straszny, a Polakow nie pochodzenia zydowskiego zginelo 3 mln. To rownie duzo, i to swiadczy, ze caly czas gineli. Mysle, ze dlatego wlasnie Polacy maja zal do Zydow, ze tak nieucziwie postepuja z historia. To straszne, ale kilkadziesiat tysiecy Zydow, sluzylo w policji zydowskiej, ktora wylapywala innych Zydow, szukala ukrywajacych sie, to oni wkladali swoich do pociagow jadacych do obozow. To ich najbardziej bali sie Zydzi lodzcy, czy warszawscy. To polcja zydowska kontrolowala getta. Warszawska liczyla 2500 policjantow Zydow, a lodzka-1500. W calym kraju ok kilkadziesiat Zydow wspolpracowalo z Niemcami. Polacy nie wtracali sie, nawet gdy odkryli badz domyslali sie, ze sasiad ukruwa Zydow. Wszyscy sie balu, ze raz zauwazeni przez Niemcow, moga miec klopoty, a tak wlasnie mozna bylo wzbudzic bylo ich zainteresowanie. Fakty historyczne, a nie jakies wyssane z palca. Teraz to kazdy moze wymyslac historie nieprawdziwe, tylko teraz juz za pozno, nie maja zadnej wartosci. Tylko szkaluja

ocenił(a) film na 9
eska_10

Z chęcią się pod tym podpiszę. Masz moje pełne poparcie, Pięknie napisane :)

ocenił(a) film na 10
RicePrince

Ponioslo cie niesamowicie! Wlasciwie, obiektywnie oceniajac tumanem mozna nazwac ciebie, a nie autora watku.

Hopcola

http://www.zbawienie.com/nwo.htm poczytajcie sobie troche to może zrozumiecie dlaczego żydzi to ścierwo

ocenił(a) film na 9
Bob_Fazi

i powiedział to zapewne katolik...

Hopcola

zgadzam się - Żydzi to ludzie jak wszyscy inni i wierzą w Boga tak samo jak my!! nazywanie ich śmieciami itd. jest tylko brakiem szacunku! mój dziadek opowiadał jak po wojnie niedaleko jego domu zamieszkała rodzina żydowska i rozdawała za darmo chleb i słoninę biednym polakom, mówił że byli to dobrzy ludzie, normalni jak wszyscy bo znał ich kilka lat więc jak można oczerniać ludzi wogóle ich nie znając?! a islamiści którzy mordując chcą przekonać do swojej wiary są lepsi?

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Żydzi, którzy zginęli w czasie wojny to byli prości, zwykli ludzie. Nienawidzi się elit żydowskich, a nie żydów. Wszyscy bogaci żydzi wiedzieli przed wojną co się szykuje i zdążyli uciec, głównie do ameryki. Żydzi to ludzie bardzo często ponadprzeciętni i inteligentni, ale przy tym chciwi. Żydzi zawsze byli wpływowi. Mają wpływ na media, politykę, wielu z nich piastuje wysokie stanowiska w sektorze finansowym i w prywatnych firmach. Kreują światopogląd. Wystarczy spojrzeć na ostatnie polskie nagradzane produkcje firmowe - Ida, Pokłosie, Ziarno prawdy. A co nam zrobili? Chociażby to, że domagali się ponad 60-miliardowego odszkodowania od Polski za wojnę i je otrzymali. Teraz domagają się więcej pieniędzy i zwrot kamienic na które nie mają papierów.

blizzarder

Ci co ginęli w szoah to byli w większości bogobojni ortodoksi z olbrzymią liczbą dzieci i wnuków, którzy może szukali w wojnie ziszczenia się nadejścia mesjasza, może byli zbyt naiwni co do swoich losów, a może po prostu wiedzieli, że nic nie zrobią i uznali, że taka wola Boga. Ginęli też socjaliści, bo socjalizm był bardzo modny u Żydów po rewolucji reformatorskiej w samej religii (dostosowanie religii do czasów i miejsca, w którym żyją). I ginęli też pozostali, wszelkiej maści Żydzi.

Nie pamiętam, gdzie to przeczytałem, ale u Żydów było coś takiego, że po wiekach zwalczania ich przez Kościół RK, przez pogromy itp. utrwaliło się u nich, żeby się uczyć i walczyć o swoje, żeby właśnie zostawać adwokatami, lekarzami, ekonomistami, urzędnikami, bo wtedy zyskają względny szacunek autochtonów (nie mieli swojego państwa wówczas), a też będą mogli sobie poradzić w trudnych sprawach, co właśnie też miało miejsce. A wracając do czasów wcześniejszych - trudzili się lichwą, której KRK zabraniał prostym ludziom, bo sam się nią parał.

Czy ja wiem czy Żydzi kreują światopogląd? Po pierwsze ci, którym się wypomina, że są Żydami często nimi nie są. Żydzi nie mają powodów wstydzić się swojego pochodzenia czy nazwisk. Typowo polskie jest wskazywanie rzekomo prawdziwych nazwisk wielu Polaków, przez co ma się wrażenie, że rządzą nami sami Żydzi. Z czasów komuny, to fakt - bywały takie zabiegi, ale jeśli mówisz o dzisiejszych czasach, to kto kreuje świat? Zuckerberg, który wkurza Izraelczyków tym, że podlizuje się Arabom i muzułmanom (co zrozumiałe, to biznesmen) i mówi, że jest ateistą? Czy Metro-Goldwyn-Mayer czy Golan-Globus, z filmwebowych perspektyw, to największe wytwórnie? Czy Versace, Dior, Chanel to żydowskie firmy, które kreują świat mody i blichtru? Czy Mercedes, BMW, Ferrari to żydowskie firmy? Czy największe kluby piłkarskie nie są czasem w rękach Arabów i Rosjan? Już nie wspominając o kompozytorach, pisarzach, malarzach. Jaki tu jest odsetek Żydów? Kto w sektorze finansowym konkretnie? To tak jakby mówić, że biały Eminem kreuje światopogląd rapu.

Polskie nagradzane produkcje filmowe tworzą Polacy, a nawet pomagają nam Słowacy (patrz: "Pokłosie"). "Pokłosie" nie jest złym filmem, gatunkowo jest na wysokim poziomie, choć zawiera w sobie trochę z amerykańskiego patosu. Ale czy jest antypolskie? W ten sposób można powiedzieć, że zabicie dziecka ze snajperki w "Snajperze" jest antyamerykańskie, a przecież o takie stanowisko Eastwooda nie można posądzać. Problemem w naszym narodzie jest to, że reagujemy histerycznie na wszelkie próby przedstawiania nas w złym świetle, a robimy to w iście macierewiczowskim stylu i przez to zauważają błahy problem ludzie, którzy by go nie zauważyli, gdyby nie te usilne próby polonizowania historii. Sąsiedzi się zdarzali. Koniec. Powstał film o takich ludziach, a nie całej Polsce.

"Ida" to z kolei gniot, który faktycznie jest inspirowany zbrodniarką komunistyczną, która była Polką żydowskiego pochodzenia i tu jest problem moralności i wiedzy historycznej reżysera, scenarzysty, który się nią fascynuje wręcz i rozgrzesza. Poza tym, to szkolne fotografie i szkolny montaż, bo polskie kino ostatnimi laty tylko to ma do zaoferowania, a scenariusze słabe. Ale co pokazać z drugiej strony? Wiesz jak ja czekałem na filmy o Grudniu'70, Pileckim i - mniej - o Roju? A zawiodłem się totalnie, bo z polskiego patosu i bycia ofiarą też trzeba umieć zrobić film, a robią to amatorzy, którzy każdy z powyższych tematów schrzanili. Filmów takich wstydziłbym się pokazywać w kraju, a co dopiero zagranicą. I czy nagrody ma dostawać dobry thriller z trudnym tematem i świetnie zarysowanymi postaciami, dialogami jak "Pokłosie" czy filmidło o poziomie etiudy studenckiej kręconej przez kiboli tępiących "czerwoną hołotę" i nagrywany chyba komórką wśród chyba kolegów, bo ciężko nazwać to aktorstwem jak "Historia Roja"? I dziwisz się, że tak mało nasze kino znaczy jeśli nawet sami nie potrafimy nakręcić filmów o tematach fascynujących i w dodatku bez moralizatorskiego tonu nauczania świata polskiej historii, którego nikt poza nami nie zrozumie?

Ostatnia kwestia - domaganie się globalnego odszkodowania od Polski uważam za brzydkie, bo Polska nie jest winna wojny, tu się zgadzam. Jeśli zaś chodzi o kamienice, to same z żydowskich nie stały się państwowe-polskie tylko dzięki komunistycznym dekretom i tu pytam: gdzie ta legendarna żydokomuna? Sobie zabrali, żeby śmiać się, że za sto lat Polacy będą się wciąż o to kłócić? A jako, że Polska nie potrafi rozwiązać żadnej historycznej zaszłości do końca (choćby sprawy z ukaraniem Jaruzelskiego i Kiszczaka albo sprawa teczek Wałęsy), to konflikty pozostają żywe. Nie wiem nic o liczbach, które przytaczasz, wydają się mało wiarygodne, ale powtórzę raz jeszcze: skarżenie Polski jest nie fair, ale indywidualne przypadki odzyskiwania zabranych dóbr to nic złego.

Twoja wypowiedź opiera się właśnie na takich stereotypach, którym brakuje jeszcze tylko zapalnika. Podobnie zaczynały się właśnie pogromy. I żeby nie było, że za pogromy odpowiadali tylko Niemcy, to warto tu przytoczyć 1946 rok i Kielce.

ocenił(a) film na 9
Dear_Prudence

Brawo. Bardzo dobra wypowiedź. Mam podobne odczucia. Najgorszy jest zawsze fanatyzm i zerojedynkowe myślenie.

ocenił(a) film na 9
chemas

Aha, nie zgodzę się tylko co do Idy.

chemas

Dzięki. Jeśli chodzi o "Idę" to chodzi Ci film jako rzemiosło czy temat filmu?

ocenił(a) film na 9
Dear_Prudence

O film jako rzemiosło

ocenił(a) film na 10
blizzarder

Wlasciwie to wszyscy Zydzi polscy byli ostrzezeni, rzad polski pomagal wyjezdzac do Palestyny, szkolil ich do walki, mogli posiadac bron. Rok przed wojna wszyscy zostali ostrzezeni, ale nieliczni chcieli wyjechac, nawet, jak wojna wisiala w powietrzu, a potem juz bylo za pozno

Hopcola

Co zrobili zydzi ?
1. Zabili syna Bożego Palestyńczyka Jezusa Chrystusa.
2. Zabijaja do dzis Palestynczykow tylko dlatego ze ci chca byc wolnym niezaleznym panstwem.
3. Na calym swiecie pokazuja ze dla nich liczy sie tylko kasa i popieranie swojej nacji a innych traktuja jak slugusow.
4. Na calym swiecie opanowali media,polityke,kulture i sztuke i rzadza krajami tak by ich nacja miala najlepiej.

To tak na szybko ale mozna napisac duzo wiecej.

Phantom_5

1. Jezus nie istniał. To wymysł kilku ludzi, którzy napisali Biblię i kilku milionów niesamodzielnych, którzy w to wierzą. Poza tym Jezus z narodowościowego punktu widzenia też był Żydem.
2. A skąd ty to niby wiesz? A to, ilu ludzi mordują np. Muzułmanie to już takie istotne nie jest? Wszystko, co złe, to Żydzi?
3.,4. Nie wiem, skąd ty bierzesz te informacje, ale chyba totalnie, za przeproszeniem z dupy. Człowiek to człowiek i to, czy coś osiągnął i się czegoś dorobił zależy od jego wykształcenia, ambicji i dobrych chęci, a że niestety w Polsce mało komu chce się zdać choćby maturę, to niestety nie mój problem. A przy tym zdaniu, że innych traktują jak sługusów, to się kompletnie uśmiałam. To tyczy się obu tych punktów.
Totalnie bez sensu bełkoczesz. Przykro mi.

Increibla

A skąd niby Ty wiesz, że Jezus nie istniał? Mamy jakieś fakty naukowe na ten temat? Może istnieją już podróże w czasie, a mi nic na ten temat nie wiadomo. Możemy odbijać piłeczkę w kółko i odwoływać się do tego, co napisała ludzka ręka na temat historii. Jedyną rozsądną i inteligentną osobą w tym temacie jest chyba Bundy, bo potrafi rozróżnić suche fakty od bajek i założeń. Czcigodni historycy, to, że coś zostało napisane tak a nie inaczej nie oznacza wcale, że tak było naprawdę. Historię można porównać do obecnych mediów, jest napisana "wygodnie", można tylko spekulować. Żyd jak żyd, też człowiek, chociaż wiara nieludzka, jak zresztą każda inna religia po części. Naciąganie wszystkiego na korzyść tych mądrzejszych. Jak człowiek ma być ku*wą, to i tak będzie, niezależnie od wyznania. Gdyby od małego Wam nie wpajano, że jest Bóg i wiele religii, to tak naprawdę mielibyście to w dupie. Człowieka określa się po czynach i moralności, a nie po tym ile zmówił zdrowasiek. Świat jest programowany przez naprawdę inteligentnych chu*ków i jak widać, wychodzi im to doskonale, bo nieważne ile na świecie istnieje ideologii i tak większość wyznaje "psychologię tłumu". Nie jest ważne to czy skończyłeś medycynę i prowadzisz własny szpital czy też robisz jako robol na budowie, wszyscy są pionkami. No prawie, bo na szczęście są jeszcze na świecie ludzie, którzy potrafią myśleć samodzielnie i wierzą w to, co jest poparte PRAWDZIWYMI faktami i w to, co sami widzą. Zastanówcie się wszyscy nad tym, a później i tak powiedzcie, że nie mam racji wypisując mi kolejne tomiszcze nic nie wartych argumentów. Zanim zajmiecie się rozważaniem sensu istnienia ludzkiego i całej reszty, zajmijcie się sobą i tym, co jest naprawdę w życiu ważne i prawdziwe, czyli rodziną. Jedynyn faktem w tym wszystkim jest to, że manipulacja to sztuka na skalę światową.

ocenił(a) film na 8
Increibla

Cześć kolejny, nudny ateisto który nie potrafi zrozumieć że człowiek i świat nie mogli powstać przez przypadek.

ocenił(a) film na 10
Increibla

Jezus nie istnial? Czy mozna cos tak glupiego napisac? Czy ty w ogole skonczylas cos wyzej niz 6 klas? Otoz sa zrodla historyczne, poza Pismem Swietym, mowiace o Jezusie, wszystko potwierdza sie z Ewangelia. To jest fakt. Rzymianie, a wtedy na terenie Izraela panowalo Cesarstwo Rzymskie, wrecz obawiali sie Jezusa, myslac, zreszta wielu Zydow tak myslalo, ze przyszedl ich wybawic z niewoli rzymskiej i to fizycznie, nie duchowo. Nie rozumieli w jakim celu przyszedl na swiat Jezus. Rzymianie obawiali sie rewolucji na czele Jezusa. Jest to opisane w zrodlach. Opisana smierc. To historyczna postac. A przy okazji Syn Bozy, Zbawiciel :)

ocenił(a) film na 10
Increibla

Incebilla, czy jakos tak, moze po tych 3 latach to przeczytasz, ale nawet, gdy skonczylas jakas szkole, to twoja inteligenca jest ponizej normy. To, ze poddalas negacji fakt istnienia Jezusa, juz o tym swiadczy. Po drugie historycy ucza sie na studiach o Jezusie i jest to, zapewniam cie, jak najbardziej historyczna postac. Jezus zyl i potwierdzaja to rozne pisemne zrodla pozostawione przez Rzymian, jak pisalam w zrodlach mozna wyczytac, jakim problem stanowila osoba Jezusa.twoja nikla wiedza jest norma spoleczna, ale dziwi mnie to, ze ktos o tak malej wiedzy, niznajomosci historii, moze wypowiadac sie z taka pycha i pewnoscia siebie

eska_10

Brakuje mi na ciebie słów.

Hopcola

Zgadzam się. Niestety ludzie kierują się stereotypami i większości Żydzi kojarzą się tylko ze złodziejstwem i obsesyjnym gromadzeniem kasy. Ponadto kłania się ksenofobia. No bo Polska taka skrzywdzona w czasie II w. św., a oni się bezczelnie użalają nad Żydami, zamiast nad nami, wychwalając naszą wielka odwagę. Nie przeczę, że tak było. Ale obsesyjne przywiązanie do własnego narodu i przypisywanie sobie krzywd większych niż poniesione przez innych to przesada, a niestety wielu Polaków do dziś tak robi. Bo przecież MY mieliśmy najgorzej! Żałosne i przykre. Zero współczucia w tym narodzie.

ocenił(a) film na 10
Increibla

No nie... o to chodzi, ze my naprawde najwiecej stracilismy, jako narod. Polska w gruzach i 6 mln obywateli naszego panstwa. Polakow roznych wyznan poza mojzeszowym zginelo 3 mln, podobnie jak Zydow polskich. Polacy po wojnie w ogole nie naglasniali poza granicami swojej ofiary w wojnie, a Zydzi owszem. Wlasciwie po 89 mozemy o tym mowic, ale to troche za pozno, bo nikt nie chce sluchac, wszyscy mysla, ze tylko Zydzi zgineli, a Polacy spokojnie sobie zyli podczas wojny, jak np Wegrzy czy chocby Francuzi, jakies tam ofiary byly, ale nie wieksze niz innycj. A bylo zgola inaczej. Zydzi zapomnieli o nieszczesciu Polakow, sobie przypisali ofiare. Teraz powinnismy mowic o tym, uswiadamiac inne narody, bo naprawde w przyszlosci nikt nie bedzie pamietal poswiecenia naszych przodkow. Nie wolno tak do konca bronic Zydow, bo oni sie juz obronili, za to nas oskarzaja o winy.

Hopcola

Gadasz wyrywkowo a w swojej żydofilli pomijasz ile złego narobili. Choćby wojnę na Europę sprowadzili. A myślisz, że kto żydowskie złoto z żydowskich zębów w skrytkach bankowych ukrywał? Żydzi! Ten jeden przykład dostatecznie pokazuje jacy to ludzie, a Ty się zastanawiasz za co się ich nienawidzi? Bo by cię sprzedali na przemiał gdyby tylko mogli na tym zarobić!!!!! Naiwna jesteś i ślepo niedoinformowana. To największe kutwy, oszuści, manipulanci zżerani chciwością. Oni istnieją po to, żeby ich nienawidzić. Ciebie tez okradają, nawet nie wiesz jak i kiedy, bo nie masz czasu się zorientować w swoim zapale wstawiennictwa.
Film genialny - zwłaszcza sceny ich mordów (taka mała zadra specjalnie dla ciebie ;)). Poważnie, jeden z najlepszych filmów wojennych. Ale za to co na nasz kraj sprowadzili powinni nie mieć do nas prawa wstępu do końca świata.

ocenił(a) film na 10
AmonGoeth

Zanim coś napiszesz poczytaj, zapoznaj się z historią. Mogą to być książki, publikacje, Internet. Jest wiele materiału na ten temat. Na początek proponuję np. forum historyczne - dws. org. pl, tematy - Holokaust, zbrodnie wojenne. Uważam, że wielu użytkownika tu piszących powinno zapoznać się z w.w. tematami, a potem można zacząć dyskusję. Z tego co widzę dziwne rzeczy tutaj się pisze, począwszy od Jezusa Chrystusa poprzez starożytne terytorium Izraelitów ( gdzie ono było i czy istniało kiedykolwiek ) a skończywszy na ll W.Ś., czasach powojennych oraz obecnych.

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Rozpacz ogarnia gdy się czyta niektóre wpisy.. Jak ten świat ma wyglądać skoro tyle nienawistnych osób po nim chodzi? Żydzi tacy, owacy, dla mnie to jest nie do pojęcia. Nikt idealny nie jest, NIKT, ale (lub właśnie dlatego) wszyscy ludzi są równi. Bez względu na pochodzenie, religię czy cokolwiek innego. Są jednak tacy którzy nigdy tego nie zrozumieją i szkoda mi ich i wstyd nawet że ci "porządni", święci niemal Polacy taki mają stosunek do ludzi którzy tak naprawdę niczym się od nich nie różnią.

ocenił(a) film na 8
Emzz21

Może to co napiszę nie dotyczy właściwie Żydów ale na obecnym etapie rozkładu cywilizacji europejskiej nie możemy sobie pozwolić na selekcjonowanie "dobrych/złych imigrantów". To już jest walka rasowa o przetrwanie. Dlatego coraz więcej osób dumnie i z pełną świadomością swoich poglądów przyjmuje obelżywe, nadawane przez nieświadomych zagrożenia, miano rasistów. Niech ktoś mi poda jeden powód dla którego muzułmanie, którzy za 25-30 lat gdy będą stanowili już połowę populacji Unii Europejskiej nie będą dążyli do utworzenia uniwersalnego kalifatu europejskiego na wzór istniejącego już na wschodzie ISIS. Już teraz każdego dnia słychać z zachodu o zwalnianiu nauczycieli, którzy na bardzo chwalili się swoim chrześcijaństwem. Już teraz są sytuacje gdzie szkoły w których większość osiągnęły dzieci muzułmańskie pozbywają się wszystkim nie-muzułmańskich uczniów. We Francji burzy się pomniki katolickich kleryków pod budowę meczetów. W Wielkiej Brytanii coraz głośniej każdego dnia muzułmanie domagają się utworzenia specjalnych dzielnic w których obowiązywałoby nie prawo anglo-saskie, a prawo koranu. Nie dam sobie wmówić, że ktoś kto sypia z dziećmi, ucina głowy "niewiernym" i pali żywcem wolnomyślicieli to ktoś równy mnie.

Zuku1916

I to są właśnie suche fakty. Mimo wszystko nikogo nie szufladkuje, człowiek to człowiek. Chociaż szczerze przeraża mnie fakt, iż obecnie przebywam w Belgii i 9 na 10 sklepów/barów/kafejek i ch*j wie czego jeszcze prowadzą właśnie muzułmanie/islamiści/araby (dla mnie to jeden ch*j, ale i tak znajdzie się ktoś, kto zacznie wymieniać wszystkie nazwy i podkategorie Arabów nazywając mnie jednocześnie idiotą/hipokrytą.)

Emzz21

Zgadzam się. :)

Hopcola

Pytanie powinno brzmieć: skąd tyle nienawiści u żydów do gojów? A Szpilman ma w życiorysie jeden brzydki i niewyjaśniony dotąd epizod służby w Żydowskiej Służbie Porządkowej.

Hopcola

Uwaga, na debilizmy wypowie się... Żyd.
Żydowski jest przede wszystkim naród, którego elementarną częścią jest religia - judaizm, a jej wyznawcy są zwani potocznie Żydami. Dlaczego? Bo tylko Żyd jako członek narodu może przyjąć tę religię, więc za przeproszeniem nie pier*ol, że "Większość miała chrześcijańskie korzenie gdzie w trakcie lat zmienili wyznanie z własnego wyboru" - któż Ci takich głupot naopowiadał? Żyd, którego potomkowie są chrześcijanami, a potem znów żydami? Dobry Boże... Jeśli Twoja matka, babcia, prababcia nie była Żydówką, ty nią też nie jesteś i nie masz prawa wyznawać judaizmu.
Edukacja - warunek wstępny wypowiedzi internetowej. Pozdrawiam.

yokooo

tak zwanych przechsztów było sporo w historii

Hopcola

Żydzi szkalują Polaków i nie są wdzięczni za ich zasługi wystarczy tylko obczaić temat!

ocenił(a) film na 9
Hopcola

Napiszę krótko, bo temat nie jest nic a nic skomplikowany. Osobiście nie mam nic do żadnej narodowości (nawet do Niemców czy Rosjan) tym bardziej do żydów, rozumiem jednak powody powstania tej nienawiści, czy też uprzedzeń. Pamiętam jak dziadek, gdy jeszcze żył, opowiadał mi, że przez Żydów musiał rzucić kowalstwo i szukać innej roboty. Otóż to, Żydzi zawsze byli bardzo przedsiębiorczy, co zawsze wkurzało otoczenie. Problem w tym, że ten naród od wieków nie miał terytorium i tułał się po całym świecie, głównie po Europie, wnerwiając autochtonów. Niby nie jest to wina narodu żydowskiego, ale pomyślmy ... Przecież Polacy również przez pewien okres historyczny nie mieli swojej ziemi, co prawda część wyemigrowała, ale większość pozostała na swoim i o swoje walczyła na tej ziemi. Żydzi obrali inną drogę, zdobyli wpływy finansowe i polityczne, dzięki czemu byli w stanie wpłynąć na wielkich, aby utworzyć Izrael. Narodowi wybranemu państwo się należy i już. Z góry mówię, że nie przemawia przeze mnie nienawiść, to tylko fakty.
Swoją drogą jestem ciekaw, czy podobne zdanie na temat Żydów mają na przykład Palestyńczycy.

ocenił(a) film na 10
chemas

Strasznie zle to opisales, niesprawiedliwie. Cos tam wiesz, ale jest okruszek i juz myslisz, ze masz wiedze o okresie zaborow czy historii Zydow. Niestety Twoja wiedza jest tycia i w dodatku baaardzo plytka, przez co twoja opinie, nie moze byc inna, niz krzywdzaca, zarowno Polakow, jak i Zydow.

ocenił(a) film na 9
eska_10

Sorki, przepraszam, może mnie poniosło. Ale co do Palestyńczyków byś może odpowiedziała, taka mała prośba

Hopcola

Niecheć Polaków do ELITOWYCH Żydów to dłuszy temat i oni też nie są do nas całkowicie fer! Powiedzmy że Polacy czują że Żydzi są przereklamowani jak kolwiek by to nie zabrzmiało! Wez Polaków też nie znoszą itd nie wiem co się uczepiacie że tylko Żydzi mają zle.

Hopcola

Lol nic nie było o Żydach a już napisano jacy my zli i nie dobrzy,szkoda gadać!

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Znalazł(a) się douczony(a) dziwne żeby przed wojnom żydzi mieli kontakt z izraelem jak izrael powstał 1948 !!!Masakra co za tępak a jeszcze innych nazywa "niedouczonymi".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones