PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 603 058
ocen
8,3 10 1 603058
7,8 45
ocen krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

widać, że głupota w narodzie wciąż ma się dobrze.
A może nawet kwitnie.

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Nie wiem, co tu jest antypolskiego. Dla mnie arcydzieło spokojnie porównywalne z Listą Schindlera Spielberga. Właśnie leci na Kino Polska i mimo, że mam na DVD, to nie mogę się jakoś oderwać od telewizora.

AJGOR_2

To jest znacznie lepsze od "Listy...", głównie dlatego, że Spielberg nie byłby sobą, gdyby nie przeładował filmu patosem i ckliwością ("Listę..." ratuje fenomenalny Ralph Fiennes), u Polańskiego na szczęście tego nie ma.

A co jest według oszołomów "antypolskie"? Ano fakt, że pod koniec wojny darował Szpilmanowi życie oficer Wehrmachtu i że jakaś baba na schodach wrzeszczała "łapać Żyda!"... Okazało się, że to wystarczy, by zapomnieć o całej reszcie filmu, (o ile w ogóle go oglądali, bo to nie takie pewne) pełnej scen mordowania Żydów przez Niemców i o pokazanych Polakach, którzy narażając się Szpilmanowi pomagali. Ale nie podoba się, bo jak wiadomo innych Polaków nie było. Tylko męczennicy nieprzytomnie kochający braci judaistów.
Ręce opadają...

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Najwyraźniej ten, co te głupoty napisał, nie pamięta (albo nie wie), że ten film to nie jest fikcja, ani propagandowy scenariusz, tylko przedstawienie autentycznych faktów na podstawie prawdziwego pamiętnika prawdziwego Szpilmana. Pokazuje prawdziwe fakty, które bohater osobiście przeżył i opisał. A z faktami się nie dyskutuje.

AJGOR_2

Problem w tym, że pisze te głupoty nie jeden lecz wielu, a to już pokazuje skalę tumaństwa w narodzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones