PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31684}
7,9 4 789
ocen
7,9 10 1 4789
8,0 9
ocen krytyków
Piętno śmierci
powrót do forum filmu Piętno śmierci

Genialny

ocenił(a) film na 10

Brakowało mi tylko podkreślenia wartości "dziewczyny" pana Watanabe. Na kilku plakatach
oboje wspólnie bujają się na huśtawkach co świetnie oddaje sens. Podobałoby mi się,
gdyby tak była przedstawiona końcowa zimowa scena. W końcu to dziewczyna (miała imie?)
była tą postacią, która spontanicznie wiedziała i wskazała drogę - bez niej niczego by nie
było.

Bralu

Zgadzam się w 100% z tym podkreśleniem dziewczyny, również o tym myślałem w trakcie oglądania i uważam, że dodałoby to jeszcze większego uroku i chyba również wzruszenia :)

LukeInside

Przepraszam, uciekł mi post, w którym pisałeś tę bzdurę, że w Auschwitz ginęli głównie chrześcijanie. Nie. 90% to Żydzi.

hyrkan

Nie spamuj w innych tematach i się nie kompromituj :) Czyli wierzysz tabloidom i opłaconym instytutom, a nie świadkom hehehe :D

LukeInside

Wierzę dokumentom, materiałom, książkom historycznym. Na to się mówi źródła naukowe. One, podpowiem, zawierają też tysiące zeznań świadków. Nie wierzę natomiast forumowemu trollowi i znanemu tu kłamcy, który się powołuje na niewiadomych świadków, by zaprzeczać wiedzy naukowej. :)

hyrkan

"Dokumentom" - które czerpią ze źródeł instytutów. "Materiałom" - chyba u krawcowej :D Z pewnością materiałom będącym finansowanym przez post-komunistów. A ja bazuję na dochodzeniach historyków, którzy nie są zrzeszeni z nikim. Taki z ciebie znawca, który nie zna nawet podstaw hitorycznych i naukowych :) Nie polecam forum "racjonalista.pl", z któego czerpiesz swoje dyrdymały.

LukeInside

No, koleś. Prosisz o dowody. Dostajesz dowody: w formie ton dokumentów, setek czy tysięcy opracowań, samej wystawy w obozie, badań, świadectw.
Po co ci dostarczamy dowody? Żebyś je odrzucił. Odrzucisz świadectwo fizyków, logików, chemików, matematyków, biologów, lekarzy - wszystkich po równo, gdy tylko ci się to z twoim mitem nie zgodzi. :)

Może zatem skończ komedyjkę proszenia o dowody? Przecież każdy dowód akceptujesz wtedy tylko, gdy potwierdza twoją wersję. Jesteś w stanie KAŻDY dowód z KAŻDEGO ośrodka naukowego odrzucić na wiarę, bo masz swój mit. :)

100% teorii spiskowej.

hyrkan

"w formie ton dokumentów, setek czy tysięcy opracowań, samej wystawy w obozie, badań, świadectw." - a jest również pełno dokumentów, opracowań świadczący, że się mylisz. Poczytaj kto finansuje tego typu badania i na czyją stronę. Poza tym wyjaśniałem kwestię ginących Żydów - chodziło o pochodzenie, a nie wyznanie. Jak widać nawet na poziomie podstawowego rozumowania kulejesz. Wypadałoby dowiedzieć się kto do ciebie przemawia i kto opracowuje niektóre "badania" lewaków.
Kłamstwo powtórzone wielokrotnie staje się prawdą, więc teraz nawet w Unii biadolą, że Polska jest zagrożona :) Wasz tryb działania, czyli kłamstwo :)

LukeInside

Nie. ;)
Zasadniczo NIE MA żadnych dokumentów świadczących, że w Auschwitz zabijano głównie Polaków. Istnieją tylko zeznania kilku osób, które nie miały dobrego obrazu sytuacji, powtarzane przez większą grupę, której taki mit jest na rękę.

Natomiast nie, nie ma takich dokumentów. Możemy się przejść po samym obozie, możemy po bibliotekach. A wtedy powiesz "te dokumenty są, ale je gdzieś wszystkie ukryli" :D
Tak jak te 78234283 ton z drzewa krzyża świętego :D

hyrkan

"Zasadniczo" - ...bezcenne. "Istnieją tylko zeznania kilku osób, które nie miały dobrego obrazu sytuacji" - oooo! Czyli teraz to już nie kłamstwo ale powoli fakt? :) Dotrzemy w końcu do prawdy, spokojnie.

W przypadku spraw detektyw bada dlaczego zeznania świadków nie zgadzają się ze słowem opisanym (przez kogo? SSmanów? :D) Tak więc jak tylko ktoś się zajmie tematem w końcu wyjdzie na jaw. Ja wierzę świadkom - proste.

LukeInside

:) Ty kłamiesz.
Twoje źródła mylą się (kilku) i kłamią (większość).

Niestety, póki rozmawiam z prymitywnym trollem, szanse na dotarcie do prawdy są niewielkie.

Ty wierzysz mitom. Proste.

hyrkan

Nie, nie...powtórzmy powoooooooli i jeszcze raz - ja wierzę świadkom, którzy byli na miejscu i przeżyli a ty - opłaconym instytutom przez światowe banki i organizacje :)

LukeInside

Nie. :) Przeczytałeś na jakimś prawicowym portalu podrobioną relację, bo w ogóle nie ogarniasz czegoś takiego jak weryfikacja źródeł. A że ten mit ze strony był ci na rękę, to odrzucasz wszelkie naukowe informacje, byle nie odrzucić mitu. :)

hyrkan

"na jakimś prawicowym portalu podrobioną relację" - nie czytuję prawicowych stron. Wpisz "Cała prawda o Auschwitz". Ty dowodów nie masz żadnych jak zwykle :)

LukeInside

Z dwóch możliwości, że nic nie czytasz, czytasz prawicowe głupoty, wybrałem bardziej optymistyczną, przynajmniej z punktu widzenia umiejętności czytania. Mój błąd.

422:2 (przy tym 1 z litości, a 1 mój błąd, bo uznałem, że coś czytasz)

hyrkan

To ty potrafisz liczyć ?!?! Korzystasz z wikipedii, czy kalkulatora w komórce? :)

LukeInside

Przed pytajnikiem nie stawiaj spacji. :)
Przed "i, oraz, ani, ni, albo, lub, bądź, czy" nie stawiaj przecinka, chyba że wymieniasz.

Analfabeto.

hyrkan

hyrkan-analfabeta, w dodatku twierdzi, że widział masowe groby na Podlasiu.

Shadow_dawnego_gggggg

A gdzie widziałeś taką wypowiedź? Nigdzie?

LukeInside

652:1 (1 z litości)

LukeInside

Wpisałem "cała prawda o UFO" i rzeczywiście było, że w Auschwitz to eliminowano reptalian. A właśnie napisałem, że czytasz prawicowe portale. :) Jeśli chciałeś zaprzeczyć, nie należało mnie na nie kierować w tym samym poście.

hyrkan

Czyli nie zamierzasz dotrzeć do źródeł i nie potrafisz czytać nawet :) Spodziewałem się.

LukeInside

Ależ czytam czasem prawicowe portale. Kwejk obniża strasznie poziom, gimbaza wkleja rzeczy nieśmieszne. A na prawicowych zawsze śmieszne są, moderacja działa.

hyrkan

"Kwejk" - wszystko w temacie. Nara.

LukeInside

Już 4 kłamstwa na temat żegnania się! Na tak banalny temat nie mogłeś pisać prawdy "wciąż będę pisał", ale musiałeś kłamać, że się żegnasz, idziesz, kończysz rozmowę. :)

Nawet gdy kłamstwo NIC ci nie daje, kłamiesz.

hyrkan

Kłamcą jesteś ty - przyznaj się wreszcie :) Żadnych argumentów do teraz. Piszę w kilku tematach bo jakiś zdeb napisał wszędzie tylko nie w temacie oryginalnym :) Dlatego kończę każdy wątek z osobna :)

LukeInside

Przecież od pierwszego (dosłownie) postu piszę ci, że mijasz się z prawdą. Żaden z nas nie ukrywa, że kłamiesz.

hyrkan

Ukrywaj się dalej, nic ci to nie da :) Trzeba było nie pisać tamtego pełnego nienawiści postu. Mleko się już rozlało. Nie produkuj się, bo tylko czas tracisz :)

LukeInside

Będziesz mi tak "dowalać" kłamstwa każdego dnia? :) Wzniosłe jak Jezus.

hyrkan

"Wzniosłe jak Jezus." - no dajesz :) Ja piszę prawdę, ty uciekasz od niej. Daj jeszcze raz, dowal tym biednym Chrześcijanom.

LukeInside

Wiele, wiele razy powołujesz się na Chrystusa. Na podążanie za nim. A potem tylko kłamstwa i ataki. Dowalić - tak to sam nazywasz. :)

hyrkan

Zacząłeś atakować wiernych to ich bronię - atakiem ale bronię. Typowe lewactwo - atakować potrafi ale bronić się już nie. Potem narzeka. Tylko w ten sposób jesteście w stanie zrozumieć cokolwiek :) Na "waszym poziomie". Tyle.

LukeInside

Tylko kłamców atakowałem w naszej rozmowie. Podejrzewam, że poczułeś się w związku z tym urażony osobiście.

hyrkan

Powróć do swojego pierwszego postu :) Dziecko by zrozumiało taką komendę a ty po setnym razie nie.

LukeInside

Wróciłem już dawno. Pisałem w nim, że twoja nienawiść do chrześcijan nie jest uzasadniona, że kierujesz się mitami. Zresztą niektóre z nich, jak niematerialność tlenu, są tak odjechane, że aż nie uwierzyłem, że możesz to pisać poważnie.

LukeInside

Ty rozumiesz komendy czy nie?

hyrkan

To ty kłamiesz, jak z tymi setkami trupów na granicy polsko-białoruskiej.

Shadow_dawnego_gggggg

:) Zawsze gdy wymyślisz moje słowa, brzmią, jakby nie były moje.

Shadow_dawnego_gggggg

Mega. Pokazało mi prawie 40 odpowiedzi, ale tak naprawdę napisałeś 4 komcie i każdy walnąłeś wiele razy. Co za kreatywność.

LukeInside

A tam, wiernych. Wierni przestrzegaliby nakazów wiary. Bronisz kłamców.

LukeInside

Pisałeś, że chcesz mi dowalić. Nie myl teraz mnie z tobą. :)

LukeInside

Po co piszesz pełne nienawiści posty?

LukeInside

Nauczyłeś się przynajmniej, że tlen jest materialny? Czy dalej masz go za przykład niematerialności w świecie?

LukeInside

Co kto lubi.

LukeInside

w jakich źródłach wyczytałeś, że tlen jest niematerialny?

LukeInside

Widzisz, nowoczesne badania wymagają finansowania. Odrzucając naukę finansowaną odrzucasz prawie cały dorobek cywilizacji. Nie z powodów merytorycznych.

hyrkan

hyrkanek nabrał Ministerstwo Oświaty. Wcisnął im, że poszuka masowych grobów na Podlasiu. W zamian chce finansowania.

Shadow_dawnego_gggggg

jak masz te ataki, naprawdę żal twoich opiekunów, degeneracie

LukeInside

Że są zeznania spotkań z kosmitami, Jezusem i Elvisem w jednym? Pewnie, że są. Takie fakty. A czy te zeznania odpowiadają rzeczywistości? Nie. Takie fakty. :)

hyrkan

Są tacy, co wiedzą, że obozy były polskie. Także Auschwitz i Treblinka. Takie fakty.

Shadow_dawnego_gggggg

O tym sami Polacy po wojnie pisali, zachowując niektóre filie Auschwitz. Ale trzeba się uczyć historii, więc możesz nie wiedzieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones