PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31684}
7,9 4 795
ocen
7,9 10 1 4795
8,0 9
ocen krytyków
Piętno śmierci
powrót do forum filmu Piętno śmierci

Mam aż 95%, że w moim guście. Nie często się tym sugeruję, ale w końcu to Kurosawa. Pewnie
warto wziąć się za tą pozycję, ale czego mam się spodziewać? W pierwszej kolejności obejrzałem
Rashomon, który pod względem formy mi do końca nie podszedł i sam nie wiem jaki kolejny film
Kurosawy powinienem obejrzeć. Może ktoś będzie w stanie zobrazować, co jest godnego uwagi
akurat w tej produkcji?

zuckovsky123

Ikiru co prawda nie widziałem, choć mam w planach go kiedyś obejrzeć. Jeśli chodzi o Kurosawę to warto w pierwszej kolejności obejrzeć wszystkie jego filmy, które przeszły do historii kinematografii. "Siedmiu samurajów", "Piekło i niebo", "Ran", "Ukryta forteca", "Rudobrodego", "Yojimbo", "Sanjuro - samuraj znikąd". "Rashamon" to dość specyficzny film aczkolwiek jego forma jest nieco bardziej teatralna. Jeśli widziałeś te tytuły, które wymieniłem powyżej to myślę, że śmiało możesz sobie pozwolić na obejrzenie Ikiru. Kurosawa nigdy mnie nie zawiódł, od czasu pierwszego seansu "Siedmiu samurajów", a teraz regularnie oglądam jakiś jego film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones