PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31864}

Piękny umysł

A Beautiful Mind
8,3 504 885
ocen
8,3 10 1 504885
7,1 39
ocen krytyków
Piękny umysł
powrót do forum filmu Piękny umysł

powinno być " Biografia (...) który wyimaginował sobie że został zatrudniony w agencji wywiadu wojskowego, a chorobę miał od studiów ." Minimum 2 lata wcześniej. No i film nie jest biograficzny, bo nie zgadza się z książka. No więc best of " Film o matematyku John Nash i filmowa wersja jego historii "
"Biografia (...), który został zatrudniony w agencji wywiadu wojskowego, co wpłynęło na rozwój ciężkiej choroby psychicznej." <-- to jest opis chyba tylko po to by "Urealistycznić ten film, i nie zdradzac fabuły", Ale dla tych co widzieli ten film, już nieprawdziwy opis. Dlatego, że objawy choroby, nie wpłyneły na chorobę, tylko ją pogłebiły. Nigdy nie pracował dla "agencji wywiadu wojskowego". Właśnie to byłu te objawy świrowania. no więc opis powinien być chyba realistyczny, albo ten kot to oglądał uważał że cały film był zdrowy i 100% faktów. Nawet w filmie żona o niczym nie wie,a w The true Biografii sama go wsypała do psychiatryka. Nawet na wiki to jest, lol.

ocenił(a) film na 10
lolo126

"który wyimaginował sobie że został zatrudniony" tak bo walnięcie spoilera w opisie jest wymagane. Proszę wyjść/

Wojtini21

ziomek, ziomek to mogli napisać tylko że to film o Dżonie Naszu. (John Nash) :P
Oglądałem to z kimś i ta osoba nawet bo obejrzeniu film była zbyt głupia by dowiedzieć się, że opis jest mylny.
Nie wszyscy to tacy "inteligenci". Wprowadza w błąd, no więdz to jest opis czegoś innego, nawet nie filmu.
jak taki typowy ktoś na to spojrzy, to wynika, że od pracy zachorował, głupota....
No szczególnie że ta praca nigdy nie istniała.

ocenił(a) film na 9
lolo126

Kolego nie odróżniasz streszczenia od opisu. Opis jest jak najbardziej poprawny, jaki sens oraz jak bardzo zaskoczyłoby widza zakończenie gdyby zostało expressis verbis ujawnione w opisie?

herbatkowy

Co masz na myśli mówiąc "jak najbardziej poprawny" ?? "Nieistniejącego przyjaciela miał już 2 lata wcześniej od pracy ""w agencji wywiadu wojskowego"" co znaczy, że NIE to spowodowało chorobę.

no tak jest 'poprawnie wprowadzający w błąd" . Mogli nie pisać nic o tym.

To jak w filmie o kosmitach dali by opis " W tym filmie nie ma żadnych kosmitów" Ktoś ogląda... O_O Kosmita :) Surprise :D

ocenił(a) film na 9
lolo126

Nie mam zwyczaju tak bardzo czepiac sie pierdół jak Ty więc napewno niczego sobie nie wyjaśnimy. Ja oglądam film i potem go oceniam. Nie czytam opisów, nie sprawdzam w wikipedii czy jego żona wiedziała, czy nie wiedziała... Poprostu oglądam film :) A nawet jeżeli opis został błędnie skonstruowany to... patrząc na to jak czasem nasi rodzimi fimowcy potrafia przetlumaczyc tytuly zagranicznych filmow, nic mnie juz nie zaskoczy w zadnym opisie.

ocenił(a) film na 9
herbatkowy

Opis nie do końca jest poprawny, bo to nie zatrudnienie w agencji wywiadu wpłynęło na chorobę. Powinni go jakoś inaczej skonstruować, ale oczywiście bez spoilera.

lolo126

Biedny umysłowo ubogi człowiek. Ofiara scjentycznego rasizmu dzieląca ludzi na lepszych i gorszych. Myślisz, że masz wiedzę? Masz tylko kłamstwa.
Posługujesz się ohydnym rodzajem języka dyskryminacji i myślisz, że są to twoje słowa i twoje własne zdanie.
Po pierwsze, postacie z umysłu Nasha były tworami psyche mającymi wzbogacić ubogie ego. Dla świadomości mitycznej postacie z wyobraźni są prawdziwe. Ale są obce dla ego. One zwyczajnie były mu potrzebne do rozwoju. Mimo, że są to satny bolesne i nieprzyjemne. To nic, psyche, to nie Hollywood.
Te postacie pojawiły się nie bez przyczyny. Psychologia powinna zajmować się wspieraniem i ochroną tego typu wyobraźni. A nie jej ANIHILACJĄ za pomocą legalnego przemysłu narkotykowego, które wspiera państwo, a niszczy człowieka.
To jest dyskryminacją osobowości dionizyjskiej.
Wyobraźnia mityczna nie jest chorobą - świadczy o bogactwie psyche.
Za taki styl myślenia, tj. kompletna anihilacja psyche , na rzecz antyludzkiego racjonalizmu i przemysłu, powinna grozić bardzo poważna kara.
Za to, że wyobraźnia człowieka jest karana stryczkiem psychotropowym - za to podziękujcie pomiotom IG FARBEN.
Ci sami, którzy sponsorowali nazistów, sponsorują "pomoc psychologiczną". W imię miłości bliźniego, bliźniego się truje.
Poprzez utworzenie sztucznego słownictwa, terminologii psychologicznej, państwo, koncerny manipulują świadomością człowieka. Nie ma czegoś takiego jak "nierównowaga chemiczna", mit dopaminy, mit serotoniny. NIE MA. To są puste słowa.
Państwo, koncerny, psychologia odbierają godność ludziom. Zamiast wspierać. Skłócają.
Jak to mówią, kto pod kim stosy zapala.....





kejtnova

Terminologia psychologiczna jest językiem nienawiści. Jest językiem dyskryminacji psyche. Jest językiem schizoidalnym.
Jest językiem przemysłowego zysku. Jest językiem stworzonym po to by móc niszczyć i manipulować, by mieć kontrolę.
Żadna instytucja nie ma prawa do moralnego osądu cierpienia.

lolo126

schizofreNIK a nie schizofreMIK matołku jeden

ocenił(a) film na 10
lolo126

Dobrze że nie przeczytałem twojego komentarza zanim obejrzałem film bo zepsuł byś mi cały seans tym bezmyślnym spoilerem.
Proszę wyjść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones