PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711749}
4,7 2 474
oceny
4,7 10 1 2474
2,2 4
oceny krytyków
Piąte: nie odchodź
powrót do forum filmu Piąte: nie odchodź

Oglądając zwiastun miałam wrażenie że to ekranizacja książki Doroty Terakowskiej, Tam gdzie spadają anioły. Szukałam informacji czy rzeczywiście tematyka filmu została zaczerpnięta z książki ale niestety nic takiego nie znalazłam. Sama fabuła zdaje się w pewien sposób różnić od książki, ale anioły, skrzydła i symbolika już niekoniecznie. Filmu jeszcze nie widziałam, ale zastanawiam się czy może ktoś, kto oglądał film i czytał książkę zauważył podobieństwo.

Anven

Wprawdzie nie oglądałam filmu, ale po zwiastunie miałam takie same wrażenia. Nie mogę doczekać się, aż go zobaczę :)

kluska234

ja tez po zwiastunie bylam przekonana ze mamy w koncu ekranizacje tam gdzie spadaja anioly:) mnostwo podobieństw

Agnieszka58

A jak sie nazywa Zwiastun

Agnieszka58

Problem chyba w tym, że powszechne obecnie rzeczy typu paranormal w wydaniu chociażby pani Katarzyny Bereniki Miszczuk, Terakowska, wspomniana wcześniej 'Armia Boga', 'Constantine' itp. utrwaliły w nas już pewien typ 'aniołów i demonów miejskich' na tyle, że przy kolejnym seansie/książce tego typu nabiera się pewnego sceptycyzmu z racji samego podjęcia tematu. Podczas seansu byłam w stanie przewidzieć to i owo angelologicznie, natomiast skąd poszczególne wiadomości przyszły - to już się trochę rozmyło. Dodatkowo przeszłam swego czasu w całości przez 'Słownik aniołów, w tym aniołów upadłych' Gustava Davidsona, notabene doskonałe opracowanie ... przyznaję, że mój brak zachwytu świeżością może mieć co nieco wspólnego z tym faktem.

TangoAndWaltz

U mnie arcydzieło nie jest, ale na 7/10 wyrobi się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones