PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497654}

Perspektywa

Prospect
6,1 6 142
oceny
6,1 10 1 6142
Perspektywa
powrót do forum filmu Perspektywa

jeśli są dobrze zrobione- a ten jest zrobiony solidnie i szczerze. Prosta historia w nieznanym świecie- mi to wystarczy

ocenił(a) film na 7
sebrus33

Zgadzam się,klimatycznie podparte dobrą grą aktorską

ocenił(a) film na 8
sebrus33

Doceniam. Dobry film

sebrus33

Zgadzam się całkowicie. Po seansie stwierdzam że w głowie można by całe universum tego świata stworzyć. Znacie podobne produkcje? Dodam że motyw muzyczny też bardzo wpada w ucho.

sebrus33

zgadzam się w 100%, świetne,ciekawe uniwersum z ogromnym potencjałem. Zobczcie jak zadbali o detale tych wszystkich nazw i zależności, połowa nie była wytłumaczona przez co wzbudziła jeszcze większą ciekawość. Właściwie to uniwersum może być tak naprawdę najzwyklejszą, realistyczną przyszłością ,tak właśnie może wyglądać eksploracja i eksploatacja dzikich światów za 500 lat. To przyszłość człowieka z gier takich jak Elite Dangerous. No nic, pozostaje dać suba twórcom z Dust na yt i czekac na kolejne pełnometrażówki.
Społeczność sci-fi powinna wesprzeć temat pełnią sił!

ocenił(a) film na 1
sebrus33

jestem fanem sf, ale takich gniotów nie zdzierżę

davidns

ale czemu?

ocenił(a) film na 8
davidns

Cóż. Masz gust jaki masz. O gustach się nie dyskutuje. Dla mnie gnioty to np. wszelkiej maści Startreki i tym podobne "łopatologiczne sf" Ten film jest nietuzinkowy, ma styl i klimat. Podobał mi się.
Coraz wiecej jest filmów przeładowanych efektami i calkowicie pozbawionych treści.

ocenił(a) film na 9
sebrus33

Kurde, patrząc z boku to prosta historia - ojciec z córką ląduje na jakimś księżycu i sobie chodzą po lesie i największym problemem jest wyczyszczenie filtrów przeciwpyłowych.

Ale, w mordkę jeża, jaki fajny film z tego można zrobić! Pomysł z rzucaniem widza w środek akcji, stawianie przed faktami i brak tłumaczenia niuansów sprawdza się świetnie. Dlaczego te kamienie są aż tak cenne? Kim był czerwony człowiek w klatce? Kim są tubylcy? Jak oni tam przetrwali? Czym jest sok? Takich pytań jest mnóstwo. Ale wbrew pozorom brak odpowiedzi wbrew pozorom nie jest taki istotny i tylko wprowadza dodatkowy niepokój. I te steampunkowa scenografia...

Jedynie co przeszkadzało, to las a odległym księżycu wyglądający kropka w kropkę jak Puszcza Białowieska :-)

I mam nadzieję, że nie nakręcą drugiej części, nie zrobią z tego serialu ani jakichś sequeli, prequeli ani innych spin-offów. Niech ten film pozostanie perełką i nikt tego nie zmienia.

zmechu

Ze wszystkim się zgadzam, ale nie byłeś w Puszczy Białowieskiej ;)

ocenił(a) film na 9
menysek

Obawiam się że mało kto był w Puszczy Białowieskiej bardziej niż ja :-)

ocenił(a) film na 6
zmechu

Wg mnie jest to po prostu Ziemia w odległej przyszłości - może po jakiejś katastrofie, może skażona obcymi formami życia.
Choć domyślam się, że ten las wygląda jak wygląda z powodu ograniczonego budżetu.

ocenił(a) film na 7
mkk3a

to jest księżyc jakiejś planety, bo na niebie ją widać

ocenił(a) film na 9
sebrus33

ten film jest zajebisty, szczerze!

ocenił(a) film na 3
sebrus33

Gry aktorskiej to tam za wiele nie ma, powiedzmy to sobie otwarcie. W zasadzie to niczego tam nie ma, bo film zrobiony za sprzedane butelki chyba. Ja rozumiem oszczędność formy, ale takiej taniochy to już dawno nie widziałem. Ten lądownik/kapsułę, to chyba z silosa ze złomu przeklepali :).

ocenił(a) film na 7
Dario200

Ale jakie znaczenie ma przeklepany silos ze złomowiska? Widziałeś Wall-E? To wprawdzie animacja ale doceń możliwości złomowiska. To właśnie mnie zastanawia, że mimo braku wyrazistych kreacji aktorskich, mimo braku futurystycznych wodotrysków - ten film pokazuje dramatyczną historię. Że mimo beznadziejnej sytuacji, w walce o przetrwanie trzeba walczyć do końca. To się znakomicie twórcom filmu udało.

ocenił(a) film na 8
Treh

Brak wyrazistych kreacji aktorskich? Oboje główni bohaterowie są naprawdę wiarygodni i świetnie zagrani.

ocenił(a) film na 3
Dario200

No dobra, udało się, ale z tym "znakomicie" to bym się nie rozpędzał. Raziły mnie w tym filmie głównie dwie rzeczy: mnogość niedomówień (z naciskiem na mnogość) i ubóstwo wszystkiego. Ubóstwo w rozumieniu taniość realizacji, bieda scenografii, rekwizytów... jedzenie na plan też im pewnie kazali sobie zrobić w domu ;).

Dario200

Jak na film nakręcony za uzbierane na kickstarterze 21 tys. $ to cudo, nadrabia klimatem. Nie możesz od filmu nakręconego dokładnie za butelki oczekiwać scenografii i efektów jak z filmu za 50 mln $. A to, że mało tam fabuły to fakt i jego największy mankament, bo to rozwinięcie krótkometrażówki

ocenił(a) film na 8
nietzsche

Za pieniądze z kickstartera to reżyser nakręcił film krótkometrażowy o tym samym tytule. Film pełnometrażowy kosztował 4mln$

ocenił(a) film na 3
Dario200

21 tys. baksów?! Nie wiedziałem, choć przeczuwałem. Przepraszam każdego dobrego Samarytanina, który przyłożył rękę do tego filmu za miskę strawy i kubek wody... Tym nie mniej doceniam profesjonalizm wszystkich zawodowych producentów, którzy nie zainwestowali w to rozpaczliwie niezależne przedsięwzięcie.

ocenił(a) film na 5
sebrus33

Lubię science fiction ale ten film nie przypadł mi do gustu . Max 5 pkt.

sebrus33

Wpiszę się tu, bo w nowym filmwebie nowe tematy lądują na dole, co skutkuje wymieraniem dyskusji... ale filmweb zapewne tego chce.

"Perspektywa" to po prostu grubo naciągana historia o przyjaźni z poziomem infantylizacji tak charakterystycznym dla USA. Wystarczyłoby zmienić twarz dziewczyny na brzydką i wyłączyć muzykę, i mielibyśmy pewność, że mamy do czynienia z totalnym gniotem. Dzięki dwóm dziecinnie prostym sztuczkom nie mamy takiej pewności.

Ocena 6 mówi wiele o poziomie do jakiego zeszliśmy jeśli chodzi o gust.

ocenił(a) film na 7
sebrus33

Szkoda, że na żadnym streamingu tego aktualnie nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones