PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34912}
7,1 3 011
ocen
7,1 10 1 3011
Party Monster
powrót do forum filmu Party Monster

Film zawodzi w finale. Puenty jakoś brak, ale wydaje mi się to absolutnie uzasadnione. Autorzy chcieli prawdopodobnie dokonać takiego samego zabiegu, jakim posłużył się Todd Haynes chociażby w Daleko od nieba czy w Idolu - stworzyć film, który nie miał jednynie ukazywać epoki lat 80. ale miał być właśnie taki, w formie i w treści, jaki by był, gdyby powstał w tamtym czasie: kręcony w dziwnym, półamatorsko-teatralnotelewizy jnym stylu, przestylizowany, pięknie przekolorowany i zmanieryzowany. W filmie przelewają się wszystkie grzechy popkultury ówczesnej poszerzone dodatkowo o te dzisiejsze (to też łączy Party monster z twórczością Haynesa).
Poza tym film jest oparty na faktach i jakby to powiedział Krzysztof Zanussi, gdyby powiedział: rzeczywistość nie może mierzyć się z filmową fikcją, fikcja ZAWSZE zwycięży. W życiu, jak wiadmo powszechnie, puenty zwykle brak, co można zauważyć także w filmach pokazywanych w TVP1 w środy o 20.
Gra aktorska manieryczna jak cały obraz, Macaulay Culkin i Seth Green tak piękni, ze gdybym tylko mogła przyznałabym im wszystkie oskary i maliny świata (także za kostiumy).
Film mnie nie zachwyca, ale mi się podoba. Ot i taki wniosek.

ocenił(a) film na 9
kata_strofa

a ja myśle,że przesłanie jest tu proste-paszoł won od dragów dziecinko.Pokazuje co dragi mogą zrobić ze zwykłego chłopaka,jaką ścierą może stać sie zwyczajny obywatelik.Z drugiej strony,daje nam przekaz-spoko,jeśli umiesz nad tym zapanować,dasz rade,tylko znaj granice,co ukazuje drugi bohater,który wyniósł sie na szczyt pomimo tego że był ćpunem.

moim zdaniem pokazane są 2 strony dragów.Wszystko jest dla ludzi,tylko z umiarem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones