PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798143}

Parasite

Gi-saeng-chung
8,1 175 954
oceny
8,1 10 1 175954
8,3 63
oceny krytyków
Parasite
powrót do forum filmu Parasite

Spójność...

ocenił(a) film na 9

...to pierwsze co przychodzi mi do głowy po seansie. Wielkim walorem tego filmu jest kompletność wszystkiego. Od scenariusza, przez reżyserie, aktorstwo, scenografię a na muzyce kończąc. Nie ma tutaj zmarnowanych czy na siłę zrobionych nawet pięciu minut. Wszystko jest z detalami zaplanowane i prowadzone po mistrzowsku. Urzekła mnie sama historia. Mam już dość filmów moralizatorskich, opowiadających o uciskanej grupie społecznej czy mówiących o dramatach ludzkich. Czekałem na ciekawą historię, dobrze poprowadzoną przez reżysera i aktorów. Jest śmiesznie, jest napięcie i jest smutek. Mamy całą paletę barw. Pierwszy raz od dawna czułem, że szkoda iż nastąpił koniec.

ocenił(a) film na 8
lov69

Ok, może ty mi wyjaśnisz, bo jednak pewną niespójność wyłapałam.... Nie wiem może to celowe. Tzn. gosposia ma za uszami sporo i rodzina też. Gdyby gosposia wydała rodzinę, to rodzina może wydać ją, a mimo to gosposia ich szantażuje. Rozumiem metaforę trzymania ich na kolanach, ale według mnie to naciągane mocno.

ocenił(a) film na 9
lov69

A czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego gosposia nr 1, kiedy zadzwoniła do domu, mówiąc, że zostawiła coś w piwnicy - ma pokiereszowaną twarz, na co zwraca uwagę również jej ukrywający się tam mąż?

ocenił(a) film na 9
lov69

Napisy się już skończyły a ja dalej, jak zbity, wciśnięty w fotel siedziałem. To co było już za mną to był istny festiwal szaleństwa w znakomitym wydaniu. Ciężko, po czyś takim, dochodzi się do siebie. To tak jak chirurg, który przystępuje do zoperowania okazu (wizualnie)zdrowego człowieka a po rozcięciu widok wnętrza i towarzyszący mu zapach nie napawają optymizmem. Rewelacja 9/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones