PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674704}

Paradoks Cloverfield

The Cloverfield Paradox
5,3 32 449
ocen
5,3 10 1 32449
3,7 11
ocen krytyków
Paradoks Cloverfield
powrót do forum filmu Paradoks Cloverfield

Link: https://i.redd.it/uzp3yv177ce01.jpg

Każdy z filmów dzieje się w INNYM wymiarze w INNEJ linii czasowej.
1. Mamy świat z Cloverfield 1, gdzie nie ma kryzysu energetycznego. Po PARADOKSIE, który wywołało uruchomienie Sheparda w filmie Paradoks Cloverfield, pojawiły się w świecie Cloverfield 1 potwory w roku 2008.
2. Mamy świat z Cloverfield Lane 10, gdzie po PARADOKSIE, który wywołał Shepard z filmu Paradoks Cloverfield, pojawiły się w świecie Cloverfield Lane 10 obcy w roku 2016.
3. Mamy świat z Paradoks Cloverfield, gdzie jest kryzys energetyczny i astronauci zostają wysłani na orbitę, uruchamiają Sheparda i wtedy powstaje PARADOKS i chaos, a światy równoległe i linie czasowe się przenikają. Na statku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ten PARADOKS powoduje, że różne dziwne stwory i istoty przechodzą z innych wymiarów na Ziemię i pojawiają się na niej w różnych liniach czasowych i różnych wymiarach, czyli w każdym z naszych film i na każdej Ziemi, tylko w innym roku. W świecie z filmu Paradoks Cloverfield tez pojawiają się potwory, ale nie są to te same potwory co w Cloverfield 1, bo są to zupełnie inne wymiary i inne czasy!
4. W filmie Cloverfield zostaje też pokazany kolejny wymiar (tego nie uwzględniono na wklejonym przeze mnie obrazku) - alternatywny świat, do którego niechcący przenoszą się bohaterowie z Paradoks Cloverfield po uruchomieniu Sheparda. Najprawdopodobniej w tym świecie jest ten sam czas, co w Paradoksie, ponieważ również istnieje kryzys energetyczny i również zostali wysłani astronauci na orbitę, jednak w nieco innym składzie. Rodzina naszej czarnoskórej bohaterki żyje, a na orbitę zostaje wysłana blondwłosa kobieta, która pojawia się na statku czarnoskórej protagonistki po tym, jak jej statek został zniszczony przez PARADOKS.
5. Podobno ma powstać też film Overlord, który opowiada historię z roku 194x, najprawdopodobniej podczas II wś, a będzie on dotyczył eksperymentów nazistów na podróży między wymiarami, co może sugerować, że będzie mialo to związek z serią Cloverfield.

To jest właśnie moim zdaniem wytłumaczenie pewnych rzeczy, które dzieją się w filmie. Po prostu mamy do czynienia z różnymi wymiarami i kompletnie innymi światami i liniami czasowymi, stąd też w jednym świecie jest kryzys, w drugim nie ma, a w jednym są takie potwory, a w innym obcy.

Oczywiście wyjaśnienie tego problemu nie zmienia faktu, że film Paradoks Cloverfield wciąż ma pewne głupie rozwiązania i dziury fabularne, a niektóre sceny są przesadzone (np. ta z ręką). Twórcy zapewne chcieli pokazać, że naruszenie równowagi między wymiarami powoduje totalny chaos, ale moim zdaniem nieco przegięli.
Nie uważam jednak, żeby film był tragiczny, dla mnie średniak. Mógł być bardzo fajny, ale wyszedł przerost formy nad treścią. Sądzę jednak, że ten film jest lepszy niż film Life, który był bardzo wtórny i nudny jak flaki z olejem, choć z tego co widziałam to sporo ludzi stawia Life wyżej niż Paradoks Cloverfield.

ocenił(a) film na 7
Progresywna

Też dokładnie tak sobie to wszystko wytłumaczyłem.

ocenił(a) film na 7
Progresywna

O jaki film (Live) konkretnie chodzi, bop nie mogę się doszukać?

bialyikar

O ten z Gyllenhaalem i Reynoldsem z 2017 roku

Progresywna

Fajne wyjaśnienie, ale mam pewne pytanie. Pamiętasz pierwszą część i bodajże scenę z kamery na samym końcu filmu? Przez moment bohaterowie odwracają obiektyw kamery w kierunku morza - jeśli się uważnie przyglądniemy, to na nagraniu przez ułamek sekundy widać tajemniczy obiekt spadający z nieba do wody. Pamiętam, że dawniej uważałam to "coś" za naturalne ciało niebieskie, które wybudziło potwora z głębin lub statek kosmiczny na którym ów potwór przybył na Ziemię. Obecnie po filmie Paradoks Cloverfield wydaje mi się, że spadający obiekt z końcowej sceny pierwszej części to kapsuła lądownika z bohaterką z części trzeciej (prawdopodobnie lądowanie było nieudane, gdyż nie otworzył się spadochron lądownika). Pytanie brzmi, czy świat ukazany w części trzeciej może być światem z części pierwszej? Pierwsza część, ze względu na rodzaj przekazu (kamera amatorska), była chaotyczna i niewiele z niej wiadomo - może występował kryzys energetyczny, którego zwyczajnie nie ukazano.

Progresywna

Właśnie obejrzałem i rozumiem to w podobny sposób. W pierwszym Cloverfield potwory też pojawiły się nagle i nie wiadomo skąd, a część z nich była przecież przeogromna, więc raczej nie mogła przylecieć na ziemię niezauważona... pomysł w mieszającymi się wymiarami pasuje jak ulał. W sumie podobny wątek jak w filmie 'Mgła' na podstawie opowiadania Kinga. W tym trochę niższych lotów Pacific Rim również pojawiło się podobne rozwiązanie, ale film bardziej nastawiony na akcję i walki niż ciekawą fabułę, trzymającą w napięciu.

ocenił(a) film na 6
Progresywna

Chyba jednak nie.
https://naekranie.pl/aktualnosci/tworcy-paradoksu-cloverfield-tlumacza-zakonczen ie-filmu-2975974

ocenił(a) film na 10
Progresywna

Wszystko napisane z sensem tz. po ludzku bez żadnego paradoksu itp. xD Ogólnie dzięki Twojej wypowiedzi zrozumiałem sporo męczących mnie kwestii. Wszystko połączyło się w całość...Ogólnie zakończenie filmu The Cloverfield Paradox zrobiło na mnie mega wrażenie podobnie jak w filmie Life.

Progresywna

ale tu nie ma nawet czego tlumaczyc bo wszystkie te filmy sa ze soba tylko luzno powiazane i nie sa zadna bezposrednia kontynuacja oryginalnego Cloverfielda. zarowno Paradox jak i Cloverfield Lane startowaly jako calkowicie odrebne produkcje, ktore w zamysle nie mialy miec nic wspolnego z uniwersum Cloverfielda. jak dla mnie wyszlo im to na dobre bo dzieki temu widz dostaje jedynie symboliczne wskazowki i sam moze uruchomic swoja wyobraznie.

ocenił(a) film na 7
ssijto

No niestety przynajmniej Paradoks nie jest całkowicie odrębny - przez zakończenie wzięte z dupy, czyli nawiązujące do serii Cloverfield.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones