PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639536}
7,3 19 145
ocen
7,3 10 1 19145
7,3 20
ocen krytyków
Papusza
powrót do forum filmu Papusza

Może trochę przydługi, ale bardzo dobry na tle tej całej polskiej, kinowej miernoty.

Tartarok

Film został przepięknie zrobiony. Wspaniała muzyka, rewelacyjne ujęcia. Momentami, podziwiając pejzaże, człowiek "odlatywał". Jak dla mnie kino zrobione z ogromną wrażliwością. Faktycznie film trwa ponad dwie godziny, ale czas minął mi bardzo szybko, nie czułam żeby był usilnie przeciągany. Często się zdarza, że film który trwa nieco ponad godzinę jest irytujący i ciągnie się jak flaki z olejem. O Papuszy absolutnie nie mogę tego powiedzieć.

Wild_Roses

Tak, ponadto nie było widać wyświechtanych twarzy polskich aktorów (to już taka moja niechęć), podobały mi się stroje i scenografia, nie mówiąc o muzyce.

Nie wiem czy zabieg był celowy, ale doceniłem to, że film opowiadał historię Papuszy i nie skupiał się na jej wierszach tak bardzo - ten sposób był to film poświęcony jej i jednocześnie przybliżony został kontekst i źródło jej pisania.

Tartarok

mi jednak wierszy zabrakło, pokazałyby jej emocje, przemyślenia, cygańską tożsamość, ale trudno oczekiwać od jednego filmu wszystkiego :) ja ogólnie po seansie mam bardzo pozytywne odczucia, film pozostanie w mojej pamięci, a przede wszystkim sama Papusza, na bardzo długo ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones