PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618823}
6,5 114 137
ocen
6,5 10 1 114137
6,7 28
ocen krytyków
Pacific Rim
powrót do forum filmu Pacific Rim

Dlaczego...

ocenił(a) film na 9

nie został nominowany za efekty specjalne do Oscarów?

Funak

Bo w Oskarach siedzą same smutasy, które nie rozumieją na czym polega dobra zabawa. Tak samo czemu ,,Wilk z Wall Street" przegrał z ,,12 lat niewoli"? To był film perfekcyjnie opowiedziany przez Scorscesego a przegrał z czymś nudnym i bezjajecznym. Układy, polityczna poprawność, poglądy, to jest Holly :)

ocenił(a) film na 9
gortat

Otóż to! Przydałaby by się jakaś nowa Akademia Nagród w Stanach, niezależna i wolna od układów. Niezależna, ale nadal mainstreamowa, bo mamy już przecież Sundance. :)

ocenił(a) film na 8
gortat

zgadzam się z Tobą w 100% wręczają nagrody tzw "ambitnym" filmą że czujesz się jakbyś oglądał jakieś wypociny 8 magistrów, 4 inżynierów. Nie mówią że ambitne kino jest złe, wspomniany przez Ciebie "Wilk z Wall Street" z pewnością należy do kina ambitnego świeżego. Dla mnie jest arcydziełem też nie rozumiem że Oscary nie posypały się za tą produkcje

ocenił(a) film na 5
gortat

12 lat niewoli to było znakomite kino. 2 godziny byłem całkowicie poświęcony filmowi. Lubię filmy z duszą, z prawdziwymi, głębokimi dialogami. Większość lubi filmy efekciarskie, w których dzieje się dużo na ekranie ale mało w głowie widza. Każdy ma swój gust filmowy ale akademia ma brać pod uwagę wiele aspektów, i tak nie powinni dać oskara za efekty filmowi, który nie miał w sobie kompletnie nic ciekawego poza nimi.

ocenił(a) film na 5
gortat

12 lat niewoli to było znakomite kino. 2 godziny byłem całkowicie poświęcony filmowi. Lubię filmy z duszą, z prawdziwymi, głębokimi dialogami. Większość lubi filmy efekciarskie, w których dzieje się dużo na ekranie ale mało w głowie widza. Każdy ma swój gust filmowy ale akademia ma brać pod uwagę wiele aspektów, i tak nie powinni dać oskara za efekty filmowi, który nie miał w sobie kompletnie nic ciekawego poza nimi.

ocenił(a) film na 8
Funak

Ja powiem tak, że jeśli chodzi o graficzne modele to lepsze były w ''transformersach 3'' - te szczegóły, detale i refleksy świetlne odbijające się od nich, naprawde realne. A co do ''Pacific Rim'' to modele Jagerów momentami są jakby prawdziwe a czasem sztuczne. Natomiast całość: te cukierkowe miasta, kolory świateł, malownicze Kaju (to im wyszło super) i te szczegółowe efekty niszczących budynków, niebieskiej krwi i deszczu - to poezja!

Funak

Może dlatego że efekty były plastikowe? Może dlatego że były za bardzo bajkowe i nie trzymały równego poziomu. Były niezłe sceny, ale większość wyglądała jak Power Rangers albo trailer jakiejś, pierwszej lepszej, gry komputerowej jakich są dziesiątki. A może zadecydowało o tym to że film był głupi i strasznie, ale to strasznie przewidywalny...

ocenił(a) film na 5
Funak

Ty chyba żartujesz, że te efekty były Twoim zdaniem oskarowe? O ile same maszyny były przyzwoicie zrobione, to już "stwory z głębin" były wyraźnie sztuczne - w niektórych grach potwory wyglądają lepiej niż tutaj.

ocenił(a) film na 9
Matrixiu

Ale I tak są lepiej zrobione niż to coś z nowej Godzili

Mateusz200

Yyyy... NIE!

użytkownik usunięty
Funak

Bo na kazdym ujeciu z monstrami widac ze budynki i samochody to makiety.

ocenił(a) film na 8

Niczym clip do Beastie Boys "Intergalactic"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones