PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8441}

Ostatnie tango w Paryżu

Ultimo tango a Parigi
6,9 25 311
ocen
6,9 10 1 25311
7,4 18
ocen krytyków
Ostatnie tango w Paryżu
powrót do forum filmu Ostatnie tango w Paryżu

klasyka

użytkownik usunięty

Widzę, że film raczej się nie podobał. Rzecz gustu. Dla mnie absolutna klasyka kina. W lokalu do wynajęcia spotykają się młoda Francuzka, szukająca gniazdka dla siebie i swojego narzeczonego, niewydarzonego filmowca, oraz starzejący się Amerykanin. Po co się tam znaleźli będzie nieważne. Gdy będą wracać - nie będzie żadnych imion, żadnych zwierzeń, żadnej przeszłości, żadnych czułości, żadnych obietnic, żadnych kłamstw. To nie jest żaden film o miłości. To film o pożądaniu, tęsknocie i fascynacji graniczącej z szaleństwem. Gdy rozwieją się tajemnice zostanie tylko szaleństwo. Było później wiele obrazów, które próbowały naśladować ten schemat, ale żaden z nich nie jest magiczny. Bardzo polecam.

O tak, nic już nie powtórzy magii tego filmu; nikt nie stworzy czegoś, co w równym stopniu porusza. W tym, co napisałeś, zabrakło mi jeszcze słowa "obsesja". Pożądanie, tęsknota, fascynacja, w końcu obsesja i nieuniknione szaleństwo.

Bruno

zgadzam się całkowicie, mistrzostwo świata. Żadko się zdarza,że aktorzy potrafią przekazać emocje swoich postaci, oni wykonali to zawodowo.

ocenił(a) film na 7
DzoDzo

no cóż, według mnie, oczywiście, widać w "ostatnim tangu w paryżu" fascynację, pożądanie i obsesję, o której wspomnieliście. ale przede wszystkim jest to opowieść o strachu i samotności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones