PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8441}

Ostatnie tango w Paryżu

Ultimo tango a Parigi
6,9 25 305
ocen
6,9 10 1 25305
7,4 18
ocen krytyków
Ostatnie tango w Paryżu
powrót do forum filmu Ostatnie tango w Paryżu

Pamiętam, jak oglądałem ten film wiele lat temu na jakimś DKF-ie w czarno-białej kopii. Film otoczony atmfosferą skandalu, kontrowersji, prawie, że zakazany.
Po latach postanowiłem wrócić do niego już bardziej świadomie, przekonać się jak go dzisiaj odbiorę.
Dochodzę do wniosku, że w tym filmie wartościowa jest tylko muzyka - to naprawdę wspaniały soundtrack. Natomiast sama opowieść to jakiś nihilistyczny, lewacki bełkot. Psychiczny ból głównego bohatera po śmierci żony, jego jakieś doświadczenia z dzieciństwa, o których wspomina mają niby uzasadnić kilka sadomasochistycznych scen, których jest sprawcą w filmie? Sorry, ale to nie jest moja bajka. Ktoś, kto dla ukojenia swego cierpienia każe sobie wsadzić dwa palce w d... to naprawdę nie jest bohater, który jest dla mnie wiarygodny. A jeśli już to chyba jakiś psychopata gwałcący na podłodze partnerkę w stosunku analnym. A sama bohaterka, której trudno rozstać się z tym facetem na pożegnanie wali mu konia w hotelowej kawiarni. Co to ma być? Jak dla mnie ohydny film, który z założenia miał zdobyć rozgłos poprzez kilka kontrowersyjnych scen, a wyszedł miałki, obrzydliwy bełkot.

mario_n66

Mi się muzyka akurat nie podobała. A film....dziwny. Pomijając już dziwne, momentami obrzydliwe dialogi, miałam wrażenie, że bohaterowie nie bardzo wiedzą czego chcą i zmieniają zdanie co 5 minut. Dziewczyna najpierw jest załamana tym, że on się wyprowadził i szuka go wszędzie, a potem już go nie chce i postanawia go zastrzelić?
A jeśli chodzi o sceny sadomasochistyczne - wspominają o nich w każdym prawie opisie filmu. Tylko gdzie one są? Scena z masłem - co do tego się zgadzam. Jakiekolwiek jeszcze? Zauważyłam, że oglądałam wersję, która miała 2 godziny i 6 minut, wg filmwebu film trwa niby 2 godziny i 10 min. Nie kojarzę też zdjęcia nr 21, więc być może obejrzałam film nieco okrojony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones