PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8441}

Ostatnie tango w Paryżu

Ultimo tango a Parigi
6,9 25 305
ocen
6,9 10 1 25305
7,4 18
ocen krytyków
Ostatnie tango w Paryżu
powrót do forum filmu Ostatnie tango w Paryżu

Jedyną wartością, która jako tako nie została przez scenarzystę zbruzgana był seks, jeżeli w ogóle możemy mówić o nim w kategoriach wartości. Miłość słabsza od pożądania, doszukiwanie się miłości Jeanne do Paula jest próbowaniem zrobić z perwersyjnego filmu, romansu o wielkiej miłości, tylko po co? boimy się takich filmów? skoro tak to boimy się samych siebie. Ktoś może powiedzieć, że go ten film brzydzi, ale niejeden z tak mówiących ma takie marzenia. A czy film dobry... nie lubię Brando, szczególnie w jego późniejszych rolach, ale okropnie podobała mi sie gra Schneider. Ja daje 8 za odwagę i dla Schneider :)

ocenił(a) film na 9
Charlie_M_

Moze i nie musisz lubic Brando (nikt nie musi, jasna sprawa), ale ta rola to akurat jedna z jego najlepszych w calym dorobku. To skomplikowana, zlozona psychologicznie postac i wg mnie Schneider byla tak dobra zapewne dlatego, ze miala jego za partnera. Inna sprawa, ze juz malo kto o niej pamieta z innych filmow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones