PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1188}
7,7 13 127
ocen
7,7 10 1 13127
6,2 8
ocen krytyków
Ostatni dzwonek
powrót do forum filmu Ostatni dzwonek
ocenił(a) film na 7
doob

To smutne, że współczesne młode pokolenie postrzegasz w kategoriach blogerek modowych... Młodzież taka jak w "Ostatnim dzwonku" nigdy nie stanowiła większości, zapewne i w latach 80. było sporo konformistów, ludzi nieoczytanych itd. Ale z pewnych powodów to nie o nich kręcono filmy :) Dziwi mnie przekonanie, że ideały wśród młodych ludzi całkowicie umarły. Nie ma sensu bezmyślnie gloryfikować minionych lat, a te, w których żyjemy, uważać za najgorsze z możliwych...

mrs_robinson

niestety, ale większość współczesnej młodzieży żyje wyłącznie instagramem, ogląda patologię youtuberów i słucha jakiś Tacobonafide coś tam

tolerancja91

To prawda, to bardzo przykre. Co jednak możemy na to poradzić, kiedy większość ludzi w metrze/tramwaju jest zapatrzona w telefon?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
misiaafisia

"Sala Samobojcoe" :Sala Samobojcow hejter" i takie inne tam kwiatki

ocenił(a) film na 9
mrs_robinson

W liceach, technikach stanowili większość.

doob

Na youdupie masz tysiące takich filmów.

doob

ok boomer

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jan_Kapustnikow

cóż za kultura

ocenił(a) film na 5
Barbara_Zdunk

Sama pani zaczyna od wykluczającego, dyskryminującego wyzwiska ze względu na wiek ("ok boomer", w wolnym tłumaczeniu będzie znaczyć "zamknij m*rdę staruchu") a potem dziwi się że ktoś podjął rękawicę na pani poziomie.

doob

Film o współczesnym pokoleniu będzie o Pokemonach - smutne i żałosne ale prawdziwe

ocenił(a) film na 7
doob

Blogerzy modowi to niedościgły dla nich wzór. Ja obstawiam film o prosystemowo i roszczeniowo nastawionych pożytecznych idiotach, siedzących całe dnie i noce na jakichś bezsensownych grach. Do szczęścia wystarcza im kieszonkowe od rodziców, których wykorzystują finansowo bez żadnych skrupułów, a marzą o bezwarunkowym dochodzie podstawowym, żeby móc już kompletnie nic całe życie nie robić. Tylko grać, grać, grać. A od czasu do czasu się jeszcze naćpać. Tak to widzę.

ocenił(a) film na 8
2222

młodzież w filmie Ostatni dzwonek się buntowała, miała ułatwione zadanie, było to zło widoczne gołym okiem. Dzisiejsza młodzież też się buntuje. Buntują się głównie o to, że nie mają jednego, narzuconego powodu do buntu. Jest wolny świat więc róbta co chceta...

ocenił(a) film na 7
formentera

Ale to było realne zło, które mogło takiemu człowiekowi złamać życie. Wybór wcale nie był ani oczywisty ani łatwy.
Wg mnie dzisiejsza młodzież z tym złem kolaboruje a wręcz stanowi jego siłę napędową. Młodzi ludzie są ukierunkowywani przez to zło na konkretne działania, uczeni konkretnego sposobu myślenia. Ich bunt wyraża się w konsumpcjonizmie i konformizmie. Z jednej strony jest to zrozumiałe że buntują się przeciwko antysystemowym wartościom swoich rodziców. Ale z drugiej jest to przerażające, bo prowadzi powoli do idiokracji.

ocenił(a) film na 8
doob

O czymś przylepionym do smartfona i mającym w dupie wszelkie wartości. A zamiast utworu "A my nie chcemy uciekać stąd", będzie "hau, hau, miał, miał" tej dziwnie wyglądającej pipy o płci nieodgadnionej.

doob

Takimi filmami w IIIRP miały być kolejno "Panna Nikt", "Sala samobójców", ewentualnie "Sztuczki" - nie wiem, czy któremuś się udało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones