PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1188}
7,7 13 148
ocen
7,7 10 1 13148
6,2 8
ocen krytyków
Ostatni dzwonek
powrót do forum filmu Ostatni dzwonek

Ale miał być zaangażowany politycznie i takie były czasy przełomu ustrojowego, mało który z filmowców umiał się wtedy
jak np. Pasikowski zdobyć na dystans. Ogólnie z podobnym tematem lepiej radził sobie Piwowarski.
?
PS. A dziś cenzurę polityczną zastąpiła obyczajowa, dobrze, że poza katodulszczyzną z TVP są jeszcze inni nadawcy
emitujący filmy w całości.

ocenił(a) film na 3
jan_niezbedny0

Jesteś odklejony. Pasikowski i dystans? Katodulszczyzna w 2014 r.?

Krzypur

Skoro tego nie widzisz, to albo piszesz z daleka, albo sam jesteś odklejony.

jan_niezbedny0

raczej przeciwnie

mk1993

Raczej nie.
Ja nic poradzę na to, że ktoś nie widzi dystansu w "Psach", bo zbiorowe, świętopieprznięte oburzenie, któremu uległ pozwala mu kojarzyć nazwisko Pasikowski wyłącznie z "Pokłosiem", w którym nawiasem mówiąc nie ma nic kontrowersyjnego - poza niepotrzebnie schrzanionym finałem.

jan_niezbedny0

oczywiście, że Pokłosie jest kontrowersyjne i tu nie ma co mówić. O psach się nie wypowiadam, bo nie oglądałem.

mk1993

No właśnie, a o nie tu chodziło.

Co do "Pokłosia" to poza finałem nie ma w nim nic kontrowersyjnego.

jan_niezbedny0

Cała otoczka i zamieszanie z Jedwabnym, gdzie do dzisiaj wielu ludzi jest przekonanych, że to Polacy dokonali mordu. A te bajki z krzyżowaniem na stodole to tylko gwóźdź do trumny.

mk1993

A kto jej dokonał - Mongołowie?...

mk1993

Po co się oszukiwać?

jan_niezbedny0

https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/07/05/pogrom-jedwabne-prawda-zbrodnia-mo rd-niemiecki-niemcy/

https://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y

https://www.youtube.com/watch?v=uUnT29NDDsQ

http://www.bibula.com/?p=64317

Marek Jan Chodakiewicz
„Mord w Jedwabnem 10 lipca 1941. Prolog. Przebieg. Pokłosie"

Jak widać, sprawa nie jest taka prosta. A nawet abstrahując od tego, i tak Pokłosie byłoby horrendalnie nierzetelne, robiące z Polaków podczas II Wojny Światowej bandę imbecyli, swołocz i prymitywów (co jest ciekawe, biorąc pod uwagę, jak wspaniałe, pełne bohaterów mieliśmy wtedy pokolenie). Główny problem jest oczywiście od strony stosunków polsko-żydowskich, gdzie ci drudzy jak zwykle są wybielani, mimo licznych kolaboracji i mnóstwa sukinsynów, ale zrobienie filmu naświetlającego tło bardziej obiektywnie i zgodnie z realiami jest, jak widać, ponad sił reżyserów. Trudno mi sobie przypomnieć, czy w ostatnich kilkunastu latach powstał chociaż jeden taki.

mk1993

Na Frondzie i W Sieci jest pewnie więcej takich "autorytetów", zawzięcie boksujących się z powszechnie znanymi faktami.

Gett ławkowych przed wojną, czy pogromu kieleckiego zaraz po niej też pewnie według tego pana nie było (ew. zrobili to Marsjanie) - bo to niemożliwe w narodzie samych bohaterów :)

jan_niezbedny0

Ale to fakty są niepodważalne tylko wtedy, gdy są dla nas niewygodne, gdy są takie można pozamykać wszelkie dochodzenia?

Takie gadanie nie ma sensu, wiadomo, że zbrodnie się zdarzały, nie mniej Polakom można zarzucić bardzo mało jeśli chodzi o czasy II Wojny Światowej, w porównaniu do innych narodów (i nie chodzi o gadanie w stylu "a u was biją murzynów, po prostu trzeba mieć punkt odniesienia).

mk1993

Jakie gadanie bez sensu? Przecież piszę o faktach.

jan_niezbedny0

Fakty odnoszą się do kontekstu, jeśli powiem, że Pele strzelił 1000 bramek, a w zamian ktoś napiszę zgodnie z prawdą, że w tym meczu w 59 minucie spudłował do bramki z 2 metrów, to również jest fakt, ale dyskusja podważająca jego piłkarskie umiejętności to bezsens.

mk1993

Ja takich dyskusji nie prowadzę, a do innych też przecież nikogo nie zmuszam :)

jan_niezbedny0

Ja też, ale uważam, że dostatecznie pokazałem, iż Pokłosie jest kontrowersyjne, strona barykady mnie nie interesuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones