PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121727}

Osierocony Brooklyn

Motherless Brooklyn
6,5 21 183
oceny
6,5 10 1 21183
5,8 20
ocen krytyków
Osierocony Brooklyn
powrót do forum filmu Osierocony Brooklyn

rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

widziałam na camerimage i współczuję tym, którzy tak długo czekali. film jest po prostu słaby. ładne zdjęcia, scenografia i muzyka, ale fabuła niezwykle naiwna i schematyczna. trudno przywiązać sie do postaci, gdy nie mają żadnej głębi poza archetypami. mam wrażenie, że nortona zadanie przerosło, nawet aktorsko się nie popisał. szkoda.

rhaeys

Zobaczymy. Ciężko sugerować się opinią osoby, która każde zdanie zaczyna z małej litery :p

quki25

Ty zaś nie zakończyłeś zdania kropką, więc już nie czepiaj się drobiazgów. :)

SLAVKING

Ponoć nie trzeba kończyć kropką, kiedy na końcu stoi emotikon: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/emotikon-i-kropka;11584.html

(Powyższe zdanie z konieczności też zakończyłem bez kropki; gdybym ją postawiłbym zgodnie z zasadami języka polskiego, zniósłbym odnośnik; gdybym dał spację, odnośnik nie zostałby zepsuty, ale byłoby nieco głupio, nie uważasz? Krótko mówiąc: dajcie se siana ;p).

ocenił(a) film na 8
Amerrozzo

jak mówisz :p

quki25

Ponoć to modne, jak się pisze telefonem. Nie wiem, może w wiadomościach na Messie czy innym komunikatorze jakoś to wygląda, ale w wypowiedziach na forach czy komentarzach nie sprawdza się, nie wspominając o zasadach poprawnej polszczyzny.

filmowy_laufer

Właśnie o to się rozchodzi. Mieszkamy w Polsce to piszmy po Polsku. Każdy popełnia błędy w pisowni, ja również. Są po prostu błędy niewybaczalne, które walą po oczach. Ciężko się to czyta :-)

ocenił(a) film na 7
quki25

- O to chodzi*;
- [...]w Polsce, to piszmy [...]*;
- po polsku*;
- trudno się to czyta*.

Właściwie najmniej do poprawienia pozostawia cząstka "ja również". Z nią trudno polemizować.

Barnejo

Brawo ty. Wesołych Świąt.

ocenił(a) film na 7
quki25

Wzajemnie!

ocenił(a) film na 7
quki25

Nawiasem mówiąc najgłupsza reklama. W czasach, które pamiętam, mówiło się "samochwała w kącie stała i kartoflem w łeb dostała". I to coś znaczyło. Dziś każdy bezmyślnie klepie: "brawo ja", "brawo ty", "brawo my".

Treh

W pełni się zgadzam! Nie cierpię tej reklamy i tych głupich, bezmyślnych "brawo Ty", "brawo ja" itd...

lucass77

O to chodzi. Jak jest głupia, irytująca, często, gęsto powtarzana, to każdy ją zapamięta.

Treh

Nie mówimy nawiasami.

ocenił(a) film na 7
anmodz

Polecam sprawdzić:
https://dobryslownik.pl/slowo/nawias/31297/#znaczenie-231878

quki25

@quki25
"Właśnie o to się rozchodzi. Mieszkamy w Polsce to piszmy po Polsku. Każdy popełnia błędy w pisowni, ja również. Są po prostu błędy niewybaczalne, które walą po oczach. Ciężko się to czyta :-)"

Co do wypowiedzi powyżej, piszemy: nie "po Polsku" lecz "po polsku" oraz "trudno się to czyta" (nie wiem czy zaimek "to", jest w tej wypowiedzi potrzebny). :)

jest_jak_jest

Czy to jest forum polonistyczne? Brakuje tylko profesora Miodka.

quki25

W takim języku się komunikujemy. Nie wiem czy tematyka ma tutaj znaczenie? Poprawiasz inne osoby, powołujesz się na miejsce zamieszkania, a sam również strzelasz byki. Możesz skorzystać z uwag, albo żywić urazę. :)

jest_jak_jest

Tak jak pisałem, strzelam byki. Nie są to jednak tak wyraźne błędy, jakie popełniają inne osoby na tym forum :-)

quki25

Być może, nie śledzę. Pozdrawiam i miłego dnia :)

quki25

Powinno być "trudno", nie "ciężko". :)

quki25

Zjeb.

ocenił(a) film na 7
rhaeys

Ojej, trochę się zatem martwię o ten film. Co prawda, to żaden wyznacznik w dzisiejszych czasach, ale chyba "Osieroconego Brooklynu" nie było w żadnych ważniejszych nominacjach. Żeby to było tylko pokrzywdzenie Nortona. Mam nadzieję, że się z Tobą nie zgodzę, ponieważ Edward Norton mógł tak dobrze zagrać tę rolę (ech, i cały rok czekałam na ten film, jak na żaden inny) :(

PS. Mogę zapytać kogo masz na avatarze? Być może to znaczna niewiedza z mojej strony, ale bardzo mnie to intryguje :D

ocenił(a) film na 5
Ksiezniczka_Mordoru

Aidan Gillen

ocenił(a) film na 7
rhaeys

O, dziękuję za odpowiedź. Jak tak patrzę - widziałam go na razie tylko w "Bohemian rhapsody", ale zupełnie nie poznałam. Może zobaczę coś z nim jeszcze :)

ocenił(a) film na 5
Ksiezniczka_Mordoru

naprawdę świetny aktor, jeden z moich ulubionych

Ksiezniczka_Mordoru

ja go znam przede wszystkim z Gry o tron i bardzo dobrej roli Littlefingera i oczywiście z Peaky Blinders :) obie produkcje warte obejrzenia

rhaeys

sprawdziłam Twój profil.. ok... poczekam na fim ale dzięki za recenzje :) wiadome taki film jednym się spodoba innym nie. ps. tajemnica życia polega chyba na tym, że nie ważne co zrobisz sam z siebie twórczo -komuś się musi spodobać ;)

anielka0000

A ja wbrew slabej opini jednego pana wybieram sie jutro na ten film
Dzis bylem na le mans zajebisty ..lepszy niz joker

ocenił(a) film na 7
Amiga1240

A ja dałem 9/10

wiktork

Mi tez sie podobal 8/10

ocenił(a) film na 5
Amiga1240

Wiem że to było rok temu ale jestem ciekawy jak po senacie? Padaka była co?
A Le Mans świetny choć Wyścig i tak w tej kategorii lepszy:) .

ocenił(a) film na 7
rhaeys

Byłem na dzisiejszej przedpremierze, bilety tanie dzisiaj to i kino pełne. Film zdecydowanie nie dla każdego, parę osób z seansu wyszło. Rozczarowaniem go nie nazwę, ale daleko mu do arcydzieła - 7,5/10. Momentami fajna muzyka, dobre zdjęcia, ale nierówne.

marigi

Zazwyczaj ludzie wychodzą z seansu na siku.

zvk

a jak nie wracają, to oznacza, że umierają w toalecie?

użytkownik usunięty
fanatyk_hxc

Tak. Ich martwe ciała są skrzętnie ukrywane, uprzednio po wyczyszczeniu ich zawartości portfela przez pracowników kina.

zvk

Totalnie nie rozumiem tego wychodzenia z seansu, jak film się nie podoba. W kinie bywam około 20 razy w roku i jeszcze nigdy nie widziałam takiego zachowania. Czasem też trafiam na filmy, które mnie nudzą i najchętniej bym wyszła po 20 minutach, ale szkoda mi kasy. W dodatku to przeszkadza innym seansie.

ocenił(a) film na 7
marigi

Muzyka dobra. Nie tylko ta w wykonaniu knajpianego zespołu.

rhaeys

rzadko się udzielam i coś komentuję, ale tutaj trafiłaś w samo sedno, sam oceniłem film na 5, więc nie potrzeba więcej komentarzy, pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
rhaeys

Ale dałaś te 5/10 czyli tragedii nie ma. Ja oceniłem na 6 - może dlatego, że nie miałem wielkich oczekiwań.
Fabuła - zgadzam się. Co do gry Nortona - mi się akurat podobała. Pozdrawiam

Kaiser_3

Zalezy kto ma jaki system oceniania. Dla mnie 5 to jest tragedia. Za filmy poniżej 6,8 to się nawet nie biorę. Oczywiście są wyjatki po to zawsze ocena ogółu i można się zdziwić.

ocenił(a) film na 5
rhaeys

5/10 niestety. Film nijaki, średni, słaby. Jak zwał tak zwał. Szkoda.

rhaeys

A ja wybieram się do kina w czwartek. Jako osoba mająca owo schorzenie obejrzę z wielkim zainteresowaniem. I napiszę o moich wrażeniach. Nie gniewajcie się na mnie kochani, ale, żeby zrozumieć taki film to trzeba mieć Syndrom Touretta i mieć wiedzę w tych klimatach. Przed seansem, na youtubie trzeba sobie to i owo obejrzeć. Klasa Pana Touretta mnie zirytowała, dałem 3. Bo to tak nie działa. Natomiast odpowiednik z Bombaju z fenomenalną Ranji Mukheri pt. Hitchki porwał mnie tak, że siedziałem jak sparaliżowany. I dałem 10. O tym filmie pisałem na forum. Pozdrawiam wszystkich i życzę wszelakich dobroci w Nowym Roku. 31 grudnia, godzina 20.14.

grzegorzanu

Czekam. Zawsze mnie interesują filmy od strony psychologicznej. Choć myślę, że on jeśli chodzi o to to się przygotował. (wybieram się w sobotę do kina i jakoś tak mi wszyscy tym 5/10 humor popsuli.. Pozdrawiam w nowym roku. :D

babcianadchodzi

Polecam. To jest doskonały, bardzo kameralny kryminał. Ktoś, kto nie zna tej tej choroby, nigdy nie zrozumie tego filmu do końca. To co zrobił tu Edward Norton przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Film, jak film. Skupiłem się na Nortonie. Ukazał chorobę w sposób stonowany, delikatny, wyważony. Nie był przerysowany, był naturalny. Przygotował się. To nie jest film przeciętny. I nie jest to kino dla każdego widza. Jeśli chce Pani obejrzeć moje oceny tego filmu, zaproszę do znajomych. Ode mnie jest 10. Za film, i Nortona.

ocenił(a) film na 6
grzegorzanu

Popieram,solidne kino i dobra gra Nortona.Założyciel tematu się nie zna :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grzegorzanu

Ja też tak oceniłam. 10 za film i 10 za Nortona, pomimo ,ze nie jest to mój ulubiony aktor. No ,a le mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ataman2016

Jeśli chciał Pan zabłysnąć to trzeba się było brokatem posypać, albo założyć łyżwy na plażę. Nie będę się wdawał w dyskusję, bo jestem w takim wieku, że raczej milczę jak ktoś używa takiego języka. I na szczęście nie przeżywam filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones