PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531449}

Osadne

Osadné
7,2 64
oceny
7,2 10 1 64
Osadne
powrót do forum filmu Osadne

Obejrzałam ten film dzisiaj. Ze względu na przepiękne krajobrazy, religijny charakter miejscowej ludności, którą możemy podglądać, ale i zabawnie pokazaną smutną historię - wybieram się do Osadnego. Być może, mimo wyznania duchownego Soroki, że chce wyjechać ze wsi, tak jak wyjeżdża większość młodych mieszkańców, jakieś rezultaty jednak sam film wsi przyniesie. Dwójkę turystów-gości mają już jak w banku. Polecam serdecznie.

ocenił(a) film na 9
aniut

Mam pytanie, gdzie go zdobyłeś? :-) udało mi się znaleźć tylko wersję w języku oryginalnym. Widziałem go w kinie ale bardzo chciałbym sobie odświeżyć i pokazać znajomym :-)

Saimonix

Ostatnio film "Osadne" został wyemitowany na TVP Kultura (na pewno będą powtórki, śledź program).
Ponadto na Słowacji można kupić DVD z polskimi napisami.

ocenił(a) film na 9
seppuku_1962

Dzięki. W takim razie w końcu się tam wybiorę. Film widziałem na krakowskim festiwalu filmów dokumentalnych w 2009, wyobraź sobie tę magię powiększoną dodatkowo tym, że po seansie rozmawiał z nami (publicznością) ksiądz Soroka. Mam nawet od niego pocztówkę na honorowym miejscu na ścianie :-)

ocenił(a) film na 6
Saimonix

https://www.youtube.com/watch?v=0eqmaxp5XyU - tu jest owa oryginalna wersja, o której Saimonix mówi, gdyby ktoś szukał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones