PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863851}
5,7 3 939
ocen
5,7 10 1 3939
4,8 16
ocen krytyków
Orlęta. Grodno ‘39
powrót do forum filmu Orlęta. Grodno ‘39

Orlęta lwowskie

ocenił(a) film na 10

Kiedy film o obronie Lwowa?

ocenił(a) film na 9
aniulaania

Mam nadzieję, że po Grodzieńskich ;) Dobrze, że w ogóle ktoś zaczął interesować się "tą" stroną historii. Ale czekamy, czekamy

ocenił(a) film na 8
adam_441

Lwów to lata 1918-1920, a Grodno 39 więc inna historia trochę. :) O 2 WŚ filmów powstało dużo i dużo było genialnych. Ale dziwne, że nikt właśnie Lwowem się do tej pory nie zainteresował. Może teraz zaczną. I po Grodnie bęzie potem Lwów.

ocenił(a) film na 10
maron_4

Mogliby serial nakręcić jak Czas Honoru albo Dziewczyny Wojenne. I o Lwowie i o Grodnie.

ocenił(a) film na 10
nati_131

Niech zaczną od filmu, a potem zobaczymy. Ale faktycznie po Grodnie powinien być Lwów. Pewnie kwestia jak film dobrze się obejrzy w kinach, ale myślę, że powinien być na poziomie. Polacy są dobrzy w takich rzeczach a i wiem, że dużo ludzi się wybiera. Zobaczymy. Ocenimy po

monikakalinowska_2

Młodzież wszędzie ruszała na bój i w Warszawie, Grodnie, Lwowie... młodzi bohaterscy, tragiczni...

AnnaKu_2

naiwni - do dyskusji

ocenił(a) film na 8
monikakalinowska_2

To prawda, co jak co, ale filmy wojenne nam wychodzą. Tu rezyserem jest Łukaszewicz, wczesniej wyrezyserow Karbalę- swietny film, wiec tu tez mozna spodziewac sie czegos dobrego.

cynaminek

Mnie interesuje też muzyka Michała Lorenca, to ba
rdzo uzdolniony artysta.

ewow1212

O, a nie zwróciłam na to uwagi, faktycznie, to kolejny "in plus"

maron_4

Nie prawda bo Lwów dzielnie się bronił w 39 przed Niemcami, skapitulował dopiero 22 września przed sowietami.

viking_PL

Dlatego kolejny film jest potrzebny, bo o naszym bohaterstwie, odwadze i poświęceniu trzeba mówić głośno tak jak w Grodnie '39

ocenił(a) film na 1
maron_4

Lwowem się nie zajęli, bo walczyliśmy wtedy z Ukraińcami. Ponadto dowodził największy polski bohater XX wieku gen. Tadeusz Rozwadowski, którego potem zamordowali piłsudczycy. Po prostu temat jest niepoprawny politycznie i dlatego antypolacy będą go blokować.

rycerz1984

Antypolacy czyli piłsudczycy ?

ocenił(a) film na 6
soulfly777kris

Dla twardogłowego narodowca antypolak i piłsudczyk to to samo.

aniulaania

Jest taki film. To
SEMPER FIDELIS: TA KREW TO ZA NASZ LWÓW

ocenił(a) film na 4
aniulaania

Jest scenariusz, jest ekipa, wszystko gotowe. Zajrzyjcie na Facebooka - Lwów 1939. Niestety, wciąż czekamy na wsparcie finansowe... Za darmo film nie powstanie!

PiotrKoscinski

O nie wiedziałam, trzymam kciuki, myślę, ze po Orlętach Grodno, czas na Lwów . I tak powinno byc.

ocenił(a) film na 4
AnnaKu_2

Mała zmiana - najpierw Wilno... Była fajna rekonstrukcja w Suwałkach, można znaleźć na YouTube - Wilno 1939 w Suwałkach

ocenił(a) film na 1
aniulaania

Może lepiej, żeby nigdy. Zobaczymy, jak młodociani polscy faszyści znęcają się nad sympatycznymi Żydami i Ukraińcami.

aniulaania

10 punktów ? Oj to Ty mało w życiu filmów dobrych widziałeś że dajesz temu note 10

aniulaania

No, chyba raczej nieprędko, dziś nie wolno drażnić "przyjaciół" ze wschodu. PiS nawet kombinuje, by nie było wolno wspominać o UPA i o tym, że ludobójca Bandera ma na Ukrainie status bohatera narodowego (wszak władze Lwowa na początku roku ogłosiły rok 2022 rokiem OUN i Bandery). No i w takim filmie trzeba by też było wspomnieć o cmentarzu Orląt i o tym, jak to władze zaklejały polskie lwy płytami pilśniowymi. Oj, nieprędko powstanie taki film...

aniulaania

Animowany film o obrońcach Lwowa z lat 1918-1919 można zobaczyć na youtube'owym kanale Arkadiusza Olszewskiego. Film w postaci odcinkowej (5 odcinków) nosi tytuł: "Semper Fidelis".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones