PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8335}

Omen

The Omen
7,4 104 955
ocen
7,4 10 1 104955
7,5 20
ocen krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

5/10

ocenił(a) film na 5

Film może budzić strach, jeśli obejrzało się go dawno, np. jako dziecko, a teraz pozostawia
sentymentalny smak po sobie. Muzyka bardzo dobra, była głównym napędem tego filmu, jednak
typowe nagłe zgłaśnianie i tym budowa napięcia, było moim zdaniem niewystarczającym pójściem
na łatwiznę w osiąganiu grozy. Bo gra aktorska również mnie nie powaliła. Od początku do końca,
ani razu mnie nie zaskoczył, o przestraszeniu nie mówiąc. Więc dlatego trudno mi go ocenić, bo
jeśli spodziewam się horroru o luźnej fabule, na której nie trzeba się spejcjalnie skupiać, to powinien
przerażać (i pewnie swoich czasów robił to doskonale), jeśli jednak na ogół horrory mnie nie
ruszają, to patrzę pod kątem gry psychologicznej, ciekawych zwrotów akcji, dobrych ujęć bądź
efektów, które bym mogła docenić (patrząc oczywiście przez pryzmat lat, w których był kręcony).
W Omenie niewiele mnie zachwyciło.

ocenił(a) film na 6
Persephone_

Wydaje mi się nieco przereklamowany na tle Egzorcysty czy Lśnienia jednak to są moje czysto subiektywne ( bo jakżeby inaczej ) odczucia i opinie.
Również nie wiem co tak ludzi teraz przeraża w tym filmie może to iż są praktykującymi katolikami a film porusza kwestie wiary ? Nie wiem. Natomiast oceniam to co widzę a widzę film który się zestarzał ( chociaż nie aż tak by uznac go za słaby broń Boże ) i który poza muzyką ma niewiele walorów żeby mówic mega, genialny, arcydzieło - chociażby wspomniana przez Ciebie gra aktorska na przeciętnym poziomie - wystarczy zestawic z roną Maxa von Sydova z Egzorcysty czy Nicholsona z Lśnienia i widac różnice.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones