PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8335}

Omen

The Omen
7,4 104 868
ocen
7,4 10 1 104868
7,5 20
ocen krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

Brian De Palma zrealizował "CARRIE", John Carpenter - "ATAK NA POSTERUNEK 13", Roman Polański -
"LOKATORA, "Alan J. Pakula - "WSZYSTKICH LUDZI PREZYDENTA", Sidney Lumet - "SIEĆ", Sydney Pollack - "TRZY
DNI KONDORA", John Schlesinger - "MARATOŃCZYKA", Carlos Saura - "NAKARMIĆ KRUKI", Andrzej Wajda -
"CZŁOWIEKA Z MARMURU", Martin Scorsese -"TAKSÓWKARZA", zaś Richard Donner przerażający "OMEN".
Ale Oscary za najlepszy film i reżyserię powędrowały do filmu "ROCKY" Johna G. Avildsena.
Z perspektywy czasu słusznie.
To film o przegranym, który także w tej opowieści przegrywa (włącznie z finałową walką z Apollo Creedem). Ale
wygrywa coś znacznie cenniejszego - własną legendę.
Rzeczywistość dopisała identyczny scenariusz odtwórcy głównej roli: Sylvester Stallone, także scenarzysta filmu,
dostał 2 nominacje do Oscara, ale statuetek nie dostał. Dziś kolekcjonuje kolejne Złote Maliny, jest przedmiotem
kpin, ale trwa nadal. Wciąż walczy.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

W Polsce Stanisław Bareja zaprezentował "BRUNETA WIECZOROWĄ PORĄ" , Krzysztof Zanussi - "BARWY OCHRONNE, zaś Marek Piwowski - "PRZEPRASZAM, CZY TU BIJĄ"!

Na świecie nie mniej ciekawie : Mel Brooks podpisał "NIEME KINO" , Arthur Penn - "PRZEŁOMY MISSOURI", Clint Eastwood - "Wyjętego spod prawa Joseya Walesa"...

AutorAutor

kiedyś myślałem że dobre filmy będą kręcone w niskończoność...dziś widać że to koniec kina.Dziś delektuje sie starymi filmami bo nie ma co oglądać.

ocenił(a) film na 10
mszaf

Dla mnie DONNER to był pierwszy PIROMAN kina. Kochał ogień. W okresie jego świetności, gdy widziałem jakiś efektowny wielki budynek, myślałem - DONNER by go wysadził !
Był też ironistą - no bo jakiego drugiego reżysera imię i nazwisko pojawiłoby się w czołówce filmu na roznegliżowanej lasce, która... roztrzaskuje się na masce samochodu?! :-)
https://www.youtube.com/watch?v=G_1qq75ckBU
Piękna scena.
A jak ktoś zna niemiecki to i zabawna, bo "DONNER" oznacza w końcu... grzmot! Po francuzku zaś, o ile się nie mylę, oznacza tyle co... dawać. No, trochę nam chłop dał, nie ma co!
Nic nie jest tym, czym się wydaje.
https://www.youtube.com/watch?v=TkaJO0WFoh8

Kręcił też bajeczne sceny... EROTYCZNE.
Zarówno z ósmym cudem świata - PATSY KENSIT (Zabójcza broń 2), jak i RENE RUSSO (Zabójcza broń 3) przeszły już do historii kina.

mszaf

Masz rację. Nie ma już dobrych filmów. A to że wybrano wtedy Rockiego też dużo mówi i to żle o tamtym roku

AutorAutor

Odkąd dowiedziałam się nieco więcej o aferze Watergate wszyscy ludzie prezydenta to dla mnie kiepska propaganda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones