PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8335}

Omen

The Omen
7,4 104 955
ocen
7,4 10 1 104955
7,5 20
ocen krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

Można chyba zaryzykować stwierdzenie,że ani wcześniej ani nigdy później nie nakręcono horroru równie przekonującego. To prawdziwe arcydzieło horroru.

ocenił(a) film na 9
sieciowiec652

Omen , Egzorcysta , Skowyt

ocenił(a) film na 10
HV71

Wszystko jest kwestią gustu. Egzorcysta to genialny film, lecz wolę Omen, Skowyt, nie znam.

ocenił(a) film na 8
sieciowiec652

Mi też bardziej się podobał Omen od Egzorcysty. Ma zupełnie lepszy klimat.

http://kulnaro.pl/klasyka-kina-omen/

ocenił(a) film na 10
Kamysto

Pamiętam,że brakowało mi do 18 lat kiedy poszedłem do kina letniego, pod gołym niebem, na maraton filmowy, chyba 16 lub 15 lat miałem. Maraton był puszczany od 15 lat w skład wchodziły dwa filmy, najpierw ,,Młody Frankenstein" a potem ,,Omen". Szczerze, miałem stracha w trakcie projekcji ,,Omena". Młody Frankenstein" [ http://www.filmweb.pl/film/M%C5%82ody+Frankenstein-1974-7960# ] okazał się zaś znakomitą komedią w konwencji horroru. Ale ,,Omen" to było coś. Kiedy oglądałem film późnym wieczorem po latach w telewizorze, wyłączyłem światła w domu, oglądałem po ciemku i poczułem na powrót ten dreszcz niepokoju i napięcia przeszywający moje ciało. A filmowi dodaje uroku gra aktorska znakomitego aktora i wielkiej gwiazdy Hollywood Gregory Pecka.

ocenił(a) film na 7
sieciowiec652

Oj, niekoniecznie. Wcześniej chociażby "Egzorcysta", później chociażby "Lśnienie".

Arwena55

Popieram, Egzorcysta też świetny, ale po latach bawi, a Omen dalej straszy, za to Lśnienie owszem jest dobry, trzyma w napięciu, ale wogóle nie straszy, przynajmniej mnie :P dla mnie bardziej to thiller niż horror

aniaopole7

A mnie zaden z wymienionych filmow nie przerazil.

Arwena55

Widać masz bardzo mocne nerwy :) mnie Omen straszy do dziś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones