PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34272}

Odmienne stany moralności

The United States of Leland
7,3 20 789
ocen
7,3 10 1 20789
6,1 7
ocen krytyków
Odmienne stany moralności
powrót do forum filmu Odmienne stany moralności

Niemoralny bełkot...

ocenił(a) film na 4

Swego czasu ktoś postawił pytanie ile jest procent cukru w cukrze. Interpelacja Matthew Ryana Hoge’a brzmi - ile jest moralności w człowieku, ile jest procentów obyczajowości w osobie, która uciekła się do najgorszego czynu łamiąc piąte przykazanie.

Od razu przestrzegam, że to polemika jałowa, budowana na banałach i prowadzona donikąd. Nie ukrywam jednak, że początkowy sposób jej prowadzenia jest ciekawy – Hoge unika emocjonalnego szantażu widza i nie ucieka się ku hermetyzacji problemu. Jego opowieść staje się więc nie tylko pogadanka o zabójstwie, ale odsłania także inne akty moralności – od zdrady, celowego osierocenia swego syna, zabójstwa w imię zemsty/miłości itp.

Reżyserowi należy się więc pięć minut braw za próbę uchwycenia problemu moralności w zależności od kolei losu, a zaraz potem dwie godziny biczowania za banały, które pozostawiają widza ogłupionego w tej degrengoladzie, która w swej próbie usprawiedliwiania działań bohaterów, będących wypadkową ich „stanów moralności”, prowadzi donikąd. To kino nieźle zagrane, chcące coś ciekawego powiedzieć, ale z psychologicznego punktu widzenia wątpliwe. I zupełnie bezsensowne…

Moja ocena - 4/10

ocenił(a) film na 8
Grifter

Ciekawe, że wystarczy użyć paru 'niepopularnych', dziwnie brzmiących słów,których większość ludzi nie rozumie, żeby myśleć, że mówi się coś mądrego :P
Pozatym Leland się nie usprawiedliwi, on wie że zrobił źle od samego początku, od momentu kiedy mówi matce, że chyba popełnił błąd, od momentu, gdy mówi adwokatowi, że wie co może sie z nim stać, przecież nie jest głupi... Film ten to nie próba usprawiedliwienia...

ocenił(a) film na 4
copris

Ostatnio dostałem już "bęcki" od Shalafiego (sprawdź jeśli masz ochotę jego profil).
http://www.filmweb.pl/blog/entry/474648/Ostatnio+Obejrzane+2009.html?commentsPag e=65
(i strona dalej)

A moja wypowiedź to miejscami bełkot. Film też jest bełkotem niezłym, więc w sumie nie mam czego się wstydzić. Dostosowałem się do poziomu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones