PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90970}

Odgłosy

Suspiria
7,0 15 095
ocen
7,0 10 1 15095
7,2 28
ocen krytyków
Odgłosy
powrót do forum filmu Odgłosy

Nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu grozy, obejrzałem go z ciekawości - gdyż po pierwsze miał wysoką ocenę rankingową na portalu w gatunku horror, po drugie lubię stare kino z dreszczykiem, po trzecie jak czytałem opinie pod filmem budził skrajnie różne emocje, po czwarte nie mogę już oglądać tych współczesnych (h)amerykańskich zakalców. I jestem zaskoczony na plus, to był iście kapitalny popis kina grozy, polecam każdemu narzekającemu, że kino i horror ostatnimi laty zeszły na psy, o ile podzielam opinię, o tyle po cofnięciu się do 1977 roku i tej produkcji jestem pełen zachwytu. Klimat, atmosfera, muzyka, fabuła, nade wszystko film interesujący i frapujący, pobudzający emocje, momentami przerażający. Szalenie wciąga i trzyma napięcie od pierwszej do ostatniej minuty. Po prostu pozytywny szok. Oprócz tego, że krew wyglądała sztucznie, nie można mieć większych zastrzeżeń. Polecam sympatykom kina grozy, taki horror to ja rozumiem. Jeszcze długo po zakończeniu projekcji nad tym filmem myślałem. Chyba nie potrzeba kolejnej rekomendacji.

ocenił(a) film na 9
poland7

Co do krwi tak gwoli wyjaśnienia w tym wypadku był to zamierzony efekt:) Nie wiem czy zwróciłeś uwage na to jak istotną role w filmie odgrywają kolory.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Owszem.

ocenił(a) film na 6
Dealric

masz rację co do roli kolorów w filmie ale tyczyło się to scenografii i oświetlenia, a nie charakteryzacji postaci. sztucznie wyglądająca, bardzo jasna krew to wogóle bolączka filmów z lat 70'

raphael1331

Bo w latach 70tych nie było jeszcze świadomości żywieniowej takiej jak teraz, wszyscy mieli anemię i stąd ta jasna krew. Ale teraz żyjemy nowocześnie, wszystkim się powodzi i jak takiego jednego pieprznąć albo co, to mu z nosa płynie ciemna jucha i od razu jest raźniej.

ocenił(a) film na 9
poland7

Cudnie napisana opinia - sama nie ujęłabym tego lepiej! :) Jedyne, z czym odrobinę się nie zgadzam, to Twoja opinia na temat krwi - to znaczy: ta krew miała tak sztucznie wyglądać, to był świadomy zabieg plastyczny, aby krew wyglądała nierealnie, tak jak gęsta farba (udało mi się wytropić tę informację :))... Zapraszam do mojej recenzji pięknej Suspirii na moim vlogu Sałatka filmowa, w której to opowiadam m.in. właśnie o krwi na ekranie, o kapitalnej muzyce Goblin, o wielu rzeczach w tym filmie... Recenzja nie zawiera spojlerów, więc będzie bezpieczna dla tych, którzy jeszcze nie widzieli Suspirii i szukają jakichś ciekawych nietypowych informacji o filmie :). Oto mój vlog; pozdrawiam serdecznie: https://www.youtube.com/watch?v=tsEk8BLCDF0

ocenił(a) film na 10
poland7

W połowie stwierdziłem ''dam 6/10'', przy końcówce stwierdziłem, że 7 to maksimum dla tego filmu, ale po obejrzeniu tego filmu człowiek po prostu cały czas myśli o tym filmie, musiałem tu wrócić i poprawić ocenę z 7 na 8.

ocenił(a) film na 10
KaytekOfficial

I w końcu dałeś 10 :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones