PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=585032}

Oddech

Atmen
6,7 542
oceny
6,7 10 1 542
Oddech
powrót do forum filmu Oddech

Świetny film

ocenił(a) film na 9

Na 27WFF najlepszy jaki udało mi się zobaczyć. Skromny, ale poruszający. Dla pewnych ludzi, szczególnie zbuntowanych młodych, będących na bakier z prawem i dla których tak naprawdę nie istnieją autorytety chyba dopiero jakiś szok może wywołać próbę zastanowienia się nad własnym dotychczasowym życiem, wybraną drogą. A ta droga prowadzi na ogół na manowce. I tak właśnie tu jest. Bohater dojrzewa, bo dorosnąć zdążył, dopiero w wybranej przez siebie pracy. Dlaczego ją wybrał? Może chciał dalej grać twardziela? A zderzenie życia ze śmiercią i bezradność w obecności tej drugiej wymogły na nim refleksję. To, że reżyser trochę zdejmuje ciężaru z barek chłopaka pokazując jego matkę, nie zmniejsza, w moim odczuciu, jego odpowiedzialności za dotychczasowe czyny. A jego przemiana zaczyna się wcześniej. Mógłbym napisać, że polecam prawie wszystkim ten ciekawy film, ale mam obawy czy trafi on na polskie ekrany gdzie dominuje różne badziewie. Gdyby trafił warto poświęcić mu wieczór.

pessoaa

Dziś ten film będzie na Camerimage. Z chęcią się na niego wybiorę.

ocenił(a) film na 9
rumenbdg

Więc wielu wrażeń życzę, choć film nie jest łatwy w odbiorze i porusza tematy naogół we współczesnym świecie przemilczane. Ale warto się wybrać.

ocenił(a) film na 8
pessoaa

Będzie na Festiwalu Filmów Młodego Widza w Poznaniu 4-11 grudnia.

ocenił(a) film na 7
pessoaa

Dobre kino. Żałuję tylko, że nie został lepiej wytłumaczony wątek jego "przewinienia".

ocenił(a) film na 9
DukeBoruta

Moim zdaniem to nie miało znaczenia.
Dla reżysera ważniejsza jest droga "odkupienia" winy i przemiany chłopaka z postawy totalnej negacji i agresji na postawę, która rokuje, że rozliczy się on ze swoją przeszłością, matką i rozpocznie nowy etap życia.
Myślę, że taki szok jaki przeżył podczas swojej pracy pomoże mu wystartować z życiem od nowa. I wreszcie odnieść sukces.

ocenił(a) film na 7
pessoaa

Naprawdę dobry film, momentami smutny i przygnębiający do bólu ale ostatecznie z przekazem że każdy ma prawo do drugiej szansy gdy mu się ją da. Fajnie pokazany został wątek przemiany kolegi z krematorium który na początku arogancki i nie ufny zrozumiał że z chłopaka mogą być ludzie i że nie można go przekreślać. Spokojna fabuła, bez żadnego napięcia, pozwoliła dobrze się wczuć w myśli bohatera. Jak dla mnie duży plus bo dość sceptycznie podchodziłem do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones