PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749}

Oczy szeroko zamknięte

Eyes Wide Shut
7,3 111 573
oceny
7,3 10 1 111573
7,1 30
ocen krytyków
Oczy szeroko zamknięte
powrót do forum filmu Oczy szeroko zamknięte

Zauważyliście że w każdej scenie jest czerwony kwadrat. Oraz w tej kluczowej czerwony stół, który aż bije w oczy tych mało spostrzegawczych Ten
stół jest zazwyczaj zielony aby nie męczyć oczu grających, zielony kolor skupienia a nie czerwony.

ocenił(a) film na 8
zmoorka

Chodzi ci dokładniej o prostokąt?

Doszukujesz się jakiegoś znaczenia tych prostokątów? Czy to aby nie zbieg okoliczności?

ocenił(a) film na 10
krisimovie

W sumie tak. U Kubricka nic nie jest przypadkowe. Znany jest z wielokrotnego powtarzania ujęć. Ten czerwony kolor tak bije po oczach że trudno go nie zauważać. :)
Wróciłam do tego filmu, gdyż skojarzyłam sobie datę największej afery pedofilskiej Dutroux, która toczyła się w swym apogeum ok 1995 roku. Teraz już mało kto się tym interesuje, ale są w sieci zeznania Reginy Louf, która opisuje satanistyczne seksualne orgie z dziećmi, na których bywała elita przemysłowa i polityczna. Wymienia zresztą nazwiska hrabiów baronów min księcia Monaco.
Kubrick sugeruje młodość, np. Domino śpi z pluszowym tygryskiem, jak dziecko.
Zamiast tych dorosłych kobiet w kręgu na prawdę w zamku Katenhoff w maskaradzie brały udział dzieci. Na jednej z nich, jak zeznała Regina Louf została spalona na stosie Christine Van Hees.
Jak się prześledzi te zbrodnie i opis, ten film nabiera przerażającego krzyku.
Dlaczego czerwony szyld? Czyżby Rotschildowie też tak się zabawiali? Moim zdaniem Kubrick to nam sugeruje.

ocenił(a) film na 8
zmoorka

Ja widziałęm tylko 2 filmy Kubrika, przymierzam się do zobaczenia Odysei i mechanicznej pomarańczy, warto? Nie za stare? (nie jeste miłośnikiem staroci ;p)

To że są takie orgie dla dewiantów to jestem pewny, pytanie skąd Kubrik miałby mieć takie info, czy miał konkretne materiały czy tylko ogólnikowe. Znasz może jakieś strony gdzie można poczytać na temat śmierci kubrika?(morderstwa)
Sęk w tym że w takich delikatnych sprawach lepiej jest komuś ściąć łeb niż sypać, bo to jednak nie oszustwo podatkowe, tylko coś na całe życie - mowa tu np. o tych orgiach o ktore opisywał Deroux

ocenił(a) film na 10
krisimovie

Wszystkie filmy to arcydzieła.:) "Oczy..." uważam jednak za najlepsze, ale zdania są podzielone

ocenił(a) film na 7
zmoorka

dokładnie kubrick był już zmeczony tym calym holiwodzkim bajzlem i chcial zrobic film o tych psychopatach i tak powstało "oczy szeroko zamkniete". Składanie ofiar, wszystkie seksualne zboczenia i inne dziwne praktyki popieprzone to ale tak sie zabawiaja te wybielone groby a w srodku zgnilizna. Ładnie manipuluja jak narazie mało ludzi to zaowaza ale ludzie sie budza i coraz wiecej to widzi. Kidys nie bylo takiej swiadomosci ale powolutku sie to zmienia, za sprawa rewolucji przesylu informacji nad ktora defakto pschopaci nie maja kontroli czyli internetu jednak chca juz na nim łapska położyć przez ACTA, PIPA i inne.

Odyseja to naprawde świetny film obydwie czesc. Film mechaniczna pomarancza kiedys mi sie bardziej podobal teraz juz mniej moje myslenie sie zmienilo i dobrze to jednak dla samych "punktow siedzenia i punktow odniesienia" warto zobaczyc ten film bo Kubrick pozwala zobaczyc rzeczy w niec innym swietle. Juz jest pozno i troche zdania mi sie nie kleja ale mam nadzieje ze wiesz co mam na mysli :)

ocenił(a) film na 9
zmoorka

Interesujące spostrzeżenia.
Dodam, iż miejscem okultystycznego rytuału jest w filmie pałac Somerton na Long Island.
W realu to Mentmore Towers w Anglii, budynek z XIX w. należący wtedy do Rothchildów. Nawet nazwisko Zielgiera nawiązuje do żydowskich korzeni tej wpływowej rodziny. Tutaj mozna zobaczyć ich autentyczne zdjęcie z 1972 z balu, gdzie mieli na sobie maski, w tym głowę jelenia:
http://i1.wp.com/vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2013/07/roths5.jpg?zoom= 1.5&resize=395%2C549
- Ponadto, ceremonia odbywa sie przy akompaniamencie muzyki puszczanej odwrotnie. Nie jest tajemnicą, że sataniści używają właśnie muzyki, modlitw, zaklęć mówiąnych odwtornie.
- Pluszowy tygrysek Domino - symbol programowania beta-kitten?
- Kapłan w czerwonej pelerynie, zasiada na fotelu ozdobionym dwugłowym orłem z koroną. Symbol freemasonów, a dokładnie najwyższego 33-go stopnia wtajemniczenia http://i2.wp.com/vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2013/07/doubleheadedeagl e.jpg?zoom=1.5&resize=400%2C297

ocenił(a) film na 10
zmoorka

Yann de Meeus d'Argenteuil - z rodziny bankierów nazywanych "Rotschildem Belgii" . Pedofil i alkoholik. Był wcześniej aresztowany pod zarzutem gwałtu na 10 i 14 latku. Zwolniony. W dniu 12 września 1999 roku Yann wysłał listę nazwisk ludzi, oskarżonych o udział w dzieci, handlu ludźmi i narkotykami do belgijskiego Comite P., francuskim Quai d'Orsay i DEA. Rok później popełnił samobójstwo.
Lista osobistości polityki z Belgii Francji, czynnych do tej pory. Polecam Belgian X Dossier.

ocenił(a) film na 10
zmoorka

http://i0.wp.com/vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2013/08/eyes26.jpg?resiz e=500%2C273 - tecza, ktora pojawia sie nie raz w tym filmie, wiecej tutaj: http://topinfopost.com/2013/08/22/the-hidden-and-not-so-hidden-messages-in-stanl ey-kubricks-eyes-wide-shut-pt-iii

zmoorka

zmoorka widzę, że jesteś bardzo uświadomionym człowiekiem. Dobrze, bardzo dobrze. Tak, ten film miał na celu pokazać jak "elyty" korzenne, które należą do różnych tajnych organizacji i zakonów, się "bawią" i faktycznie nie pokazano całkiem prawdziwego obrazu i całości, gdyż, jak sama wspomniałaś wyżej, w rzeczywistości na tych orgiach w rolach niewolników i niewolnic są dzieci. Zabrakło także sceny, w którym dokonuje się ofiary z człowieka (kto wie, czy te 24 ucięte minuty nie zawierały właśnie tego). A co najgorsze, to fakt, że te "zabawy", pomimo upływu lat, nadal trwają w najlepsze. Pisałaś o aferze Dutroux. To było w latach 90. zeszłego wieku. Teraz mamy to samo, tylko głównymi antybohaterami takich afer to np. Epstein, John Podesta i Pizzagate, Keith Raniere i NXIVM, do nie dawna też Jimmy Savile. Tego bagna jest wprost mnóstwo i zapewne jeszcze dużo wody musi w rzece upłynąć, zanim zwykli ludzie się dowiedzą prawdy i zrobią z tym porządek. Pozdrawiam.

zmoorka

http://illuminatiwatcher.com/illuminati-symbolism-and-analysis-of-eyes-wide-shut /

ocenił(a) film na 8
g_lox

kto uratował Toma Crusa w tej ekskluzywnej rezydencji , co miała ta cycata bez biustonosza do niego przecież go nie znała a oddała za niego zycie ?

ocenił(a) film na 10
konrii_2

Mandy uratowała Toma.

ocenił(a) film na 10
zmoorka

taa ,to było kręcone w ich rezydencji ,tylko nie moge zrozumiec dlaczego na to pozwolili

ocenił(a) film na 10
PaniczBossMiasta

To chyba teraz jest hotel

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones