PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673404}

Obrońcy skarbów

The Monuments Men
5,6 31 612
ocen
5,6 10 1 31612
5,1 11
ocen krytyków
Obrońcy skarbów
powrót do forum filmu Obrońcy skarbów

Jasny gwint! Co Clooney zrobił z tak ciekawym tematem jakim jest II wojna światowa i temat
zrabowanych dzieł sztuki? Nie można z tego filmu było zrobić komedii! Clooney chciał być śmieszny
jak Tarantino w Bękartach wojny, ale nawet się nie zbliżył do jego poziomu i... chyba to go zgubiło.
Jak można w takim filmie obsadzić za przeproszeniem Freda Flinstone'a? Zabrakło jeszcze
słynnego "Jaba-daba-du"! I ta flaga USA.... Jakie to amerykańskie....

ocenił(a) film na 5
bali_82

Właściwie to można było zrobić komedię, ale trzeba by to zrobić dobrze. Tu się nie udało. Poza tym ja nawet nie zanotowałem, że to jest komedia (może dlatego, że część żartów żenowało, więc je wypierałem), raczej taki film popularny, w którym jest trochę humoru, trochę sensacji, trochę historii, itd. Temat faktycznie jest wyborny, natomiast film jest raczej średni, chociaż zależy czego ktoś szuka. Poważnego filmu tu nie ma. A ta flaga amerykańska na końcu mnie trochę załamała. Znów amerykańscy chłopcy przechytrzyli i uratowali cały świat. Mam nadzieję, że oni naprawdę tacy hardzi są jak w filmach i jakby przyszło, co do czego, to znów wszystko i wszystkich ocalą :).

użytkownik usunięty
bali_82

"Jak można w takim filmie obsadzić za przeproszeniem Freda Flinstone'a? Zabrakło jeszcze
słynnego "Jaba-daba-du"!"

10/10 za tą część wypowiedzi. :D

obejrzyj Big Lebowski tam John Goodman rozpierdziela system...

bali_82

Freda Flinstone'a? ;|

Proponuje zapoznać się z bogatą filmografią genialnego aktora, jakim jest John Goodman...

ocenił(a) film na 4
farfocle

Ale zgodzisz się, że może się tak kojarzyć? Często jest tak, że aktor poprzez 1 rolę zostaje już np. Alem Bundym, który również grał w wielu innych filmach, czy Jean Reno, który będzie chyba zawsze Leonem Zawodowcem ;)

bali_82

Ależ oczywiście, że się zgodzę ;)) Ale to nie zmienia faktu, że w przypadku tak świetnych aktorów jakim jest John, wydaje mi się to bardzo, w dodatku niesłusznie, krzywdzące ;)

ocenił(a) film na 7
bali_82

Fred Flintstone?!?Co za glupek

ocenił(a) film na 3
bali_82

Beznadziejny film. Dwa razy go oglądałem aby coś dobrego z niego wyciagnąć. Nie dało się. Dobrzy aktorzy, chyba po znajomości zagrali w filmie Clooneya. Tragedia.

ocenił(a) film na 7
bali_82

Zrobił porządny z lekka komediowy "dramat wojenny" na który pójdą ludzie i zapoznają się z tym ciekawym tematem.
Dlatego mamy tutaj dwie gwiazdy amerykańskiej komedii... to istotnie misz-masz, z dobrym doborem aktorów do danej partii.
Oglądałem z przyjemnością. :D

ocenił(a) film na 3
bali_82

Film niestety słaby i dość papierowy, a efekt "parszywej dwunastki" się nie udał, poza tym Goodman ledwie zipał i naprawdę raczej nie powinien być na planie. A tak naprawdę to irytowało mnie wszystko w tym filmie, drętwe dialogi, brak tempa, zero komedii, zero adrenaliny.... itepe aha, jeszcze straszny bajzel na ekranie (i nie chodzi mi o zgliszcza czy ruiny) Naprawdę nie rozumiem jak można spaprać taki temat, już dokument zrobiony przez NG jest 100 razy lepszy.

ocenił(a) film na 3
sahara_filmweb

No i bądźmy szczerzy, Clooney Spielbergiem nie jest ani nie będzie :)

sahara_filmweb

madrosci gimbusa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones