PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835486}

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Promising Young Woman
7,6 70 976
ocen
7,6 10 1 70976
7,9 50
ocen krytyków
Obiecująca. Młoda. Kobieta.
powrót do forum filmu Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Panowie, lamentujecie tu, jaki ten film prezentuje spaczony obraz mężczyzn. Że każdy jest tam zły albo bardzo zły. Że to celowe przekłamanie feministek etc. A może zastanowicie się, dlaczego tak wiele kobiet właśnie takie ma o Was zdanie...? I to nad tym powinniśmy lamentować wszyscy.

Budziol

Powstało wiele filmów w stylu "Jak poślubić milionera". Jakoś kobiety nie lamentują, że te produkcje pokazują spaczony obraz kobiet, a co więcej podobają im się. A może kobiety, zastanowicie się, dlaczego tak wielu mężczyzn właśnie takie ma o Was zdanie...? I to nad tym powinniśmy lamentować wszyscy. Przecież, to banialuki. Jakieś podziały damsko-męskie. Przecież ona ku..., a on kradnie.

Bzium_3

A nie wiem, nie widziałam. Stety nie jestem grupą docelową tego typu produkcji.

Budziol

Jeżeli piszesz o polskiej wersji z 2019, to rzeczywiście jest czym się szczycić, że nie jest się targetem takich produkcji. Ale klasyk z Marilyn Monroe, to chyba każdy kinoman powinien kojarzyć. Tak przynajmniej mi się wydaje. Poza tym jest cała masa filmów przedstawiających kobiety jako lafiryndy. Ale nie o to mi chodziło pisząc komentarz. Chciałem sarkastycznie zauważyć, że płeć nie ma znaczenia. Jest rzesza kobiet źle myślących o mężczyznach, jak i mężczyzn źle myślących o kobietach. Są mężczyźni którzy sobie na to zasłużyli, jak i są kobiety ich warte. Nie jedna kobieta zachowuje się gorzej od faceta. A Ty każesz zastanowić się mężczyzną dlaczego kobiety mają o nich właśnie takie zdanie. Czemu nie zapytasz kobiet, dlaczego wolą bad boyów? Zresztą, to że my mamy o kimś złe zdanie, nie oznacza, że drugiej połówce tej osoby, to przeszkadza. Nie wrzucenie przez Ciebie kobiet do jednego wora z mężczyznami, to niepotrzebne polaryzowanie i tak już spolaryzowanego społeczeństwa i to nad tym powinniśmy lamentować wszyscy.

Bzium_3

Mój komentarz był reakcją na niespotykane wcześniej w takiej skali obrzucanie kobiet gnojem na forum. Poszperałam trochę i wygląda na to, że ten obraz szczególnie podzielił społeczeństwo. Moim zdaniem reakcja męskiej części jest nieadekwatna do "przewinienia". Wyczuwałam brak refleksji i od razu przypinanie etykiety dziadostwa i przekłamania. Film mnie po prostu głęboko poruszył. Umocniło to, co wyczytałam na forach - relacje kobiet pokrzywdzonych, które nigdy swojej traumy nie pokonały. I tu proporcja była 70% kobiet pokrzywdzonych, 10% mężczyzn obrzucających obraz gnojem, 20% osób gdzieś pośrodku. Te 70% - o tym mówi ten film.

ocenił(a) film na 1
Budziol

jak wiele kobiet ma takie zdanie o mezczyznach? O czarnych, ktorzy popelniaja najwiecej gwaltow w Stanach rowniez?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones