PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839289}

Obcy pasażer

Shadow in the Cloud
4,5 2 493
oceny
4,5 10 1 2493
Obcy pasażer
powrót do forum filmu Obcy pasażer

Jeśli zaakceptujemy absurdalność pomysłu i naginanie praw fizyki do poziomu kreskówki...To będziemy się zajebiście bawić!
Nie spodziewałem się czegoś takiego. Survival horror w oparach II wojny św. na Pacyfiku. Do tego w roli głównej, młodsza i ładniejsza ( oj tak, tak) wersja Toma Cruisa ;) Bardzo dobra realizacja, tempo nie zwalniające nawet na chwilę. Do tego niedorzeczna ścieżka dzwiękowa rodem z policyjnych akcyjniaków przełomu lat 80-tych i 90-tych (to działa) i tylko 80 minut czystej akcji.
Wyłączając myślenie, otwierając piwko i czipsy nic więcej nie potrzebuje w brzydką styczniową sobotę, żeby zapomnieć o 2020 roku.

ocenił(a) film na 5
lornemalwo

Kompletnie się zgadzam, ciekaw jestem skąd ten pomysł na silną kobiecą postać, czy coś kierowało oprócz końcowych filmików. PS. dostałeś przypadkiem kciuka w dół i nie mogę cofnąć ;)

lornemalwo

daj znać jakie to piwko, bo widzę, że nawet gniota się po nim dobrze ogląda :D

ocenił(a) film na 7
Venomix

Haha Nie mogę się zgodzić. Ja bez piwka a tak dobrze dawno się nie bawiłam. Jeśli nie czujesz tu perwersyjnego wręcz poczucia humoru,to polecam obejrzeć prawdziwe gnioty albo komedie romantyczne Venomix;-)) Obłęd ! Czego w tym żarcie filmowym nie ma! Zdecydowałam,że jednak podniosę o oczko ocenę.
Absolutnie zamierzony i wycyzelowany kicz! Brawo! A w dodatku cięty jak jasna....;-)

ocenił(a) film na 8
LapisLazuliLL

Dobrze, że pojawił się w dyskusji głos kobiety. Bo kto, jeśli nie kobieta może ten film zrozumieć (Nie kpię sobie. Takie czasy, że w Internecie trzeba do każdej wypowiedzi dodać didaskalia). Ja dałem dużo gwiazdek.

ocenił(a) film na 7
montequz

Nie będziemy licytować się na gwiazdki ;-)
(Twój atak ad personam na Venomix też mnie rozbawił ..literkowo) .

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
LapisLazuliLL

Pozdrawiam!
:-)

LapisLazuliLL

Z przymróżeniem oka oglądać sie da

ocenił(a) film na 8
Venomix

Sam jesteś gniot, a nawet miękiszon!
;-)

ocenił(a) film na 4
lornemalwo

Jestem w stanie na wiele rzeczy przymknąć oko podczas oglądania filmu i przy tym dobrze się bawić :)

#SPOILER
Ale moim zdaniem kulał tu cały wątek z dzieckiem. Cały nastrój, który się stworzył do połowy filmu, że jest kurierem, twardzielką, zna się na tym co robi (zresztą strasznie niewykorzystany potencjał) pryska, jak dowiadujemy się, że w torbie ma dziecko i jej smętne tłumaczenie, dlaczego ucieka. Przecież była pilotką (o ile to prawda), mogła po prostu wziąć samolot i uciec, zamiast bawić się w takie fortele i liczyć na to, że nikt się nie połapie... Lepiej dla fabuły by było, jakby rzeczywiście by miała tam, małego tego nietoperza, co się w filmie pojawił i by go wiozła na badania, czy coś, wtedy można by rozbudować wątek i jej jako twardzielki i tych nietoperzoszczurów. Zresztą, jeszcze bym mógł zdzierżyć wątek z dzieckiem, jakby nie to, że w tym pudełku to dziecko lata po całym samolocie, tu się obije, tam się odwróci, każdy ma je w dupie przez 90% filmu. Nawet jak się samolot obraca, to nie pomyśleli, by pudełko też obrócić, by dziecko mordą o sufit nie walnęło. Pomijam fakt, że przez tak długi okres czasu, przy malutkich wywietrznikach, które i tak są zasłonięte przez kocyk, to dziecko by się szybko udusiło. :)

Podobały mi się zdjęcia, a muzyka zasługuje na kciuka w górę, bo niby nie w klimacie, ale świetnie pasuje (ale to może być wina tego, że ja lubię taką muzykę :) ).


ocenił(a) film na 6
iluvatar11

Film był świetny :-) Żałuję tego, że film jednak nie poszedł w jakimś konkretnym kierunku a niektóre sceny prostowały zwoje mózgowe.

Wątek wojny, lotnictwa, gremlinów i dziecka... Brakowało jeszcze walki na miecze świetlne i przemówień Gomułki. Gremliny chyba psuły wszystko, wątek ni z gruchy ni z pietruchy. Jakieś 40 lat temu to było fajne, teraz to tylko CGI aż skrzypi. Sam motyw dziecka też na siłę, a już ostatnia walka na pięści to apogeum głupoty.

Na szczęście sceny z naszą Rambo-Robocopo-Spiderwoman blondyneczką - ależ to było boskie! A jak trzeba to staje się Bruce Lee, w wolnej chwili pilotując samolot i zestrzeliwując myśliwce wroga. A powrót do samolotu w eksplozji - cóż... co tu mówić :-)

Mocna 6, fani lat '80 mogą dołożyć dwa oczka wyżej, fani filmów dokumentalnych spokojnie 3 oczka niżej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones