PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665400}

Obcy: Przymierze

Alien: Covenant
5,7 79 269
ocen
5,7 10 1 79269
4,8 33
oceny krytyków
Obcy: Przymierze
powrót do forum filmu Obcy: Przymierze

Mozliwe ze ta planeta na ktorej wyladowano i gdzie David zniszczyl zycie, to nie byla planeta inzynierow, a mieszkancy pokazani w retrospekcjach to nie Inzynierowie. Ci mieszkancy tej planety, to dzielo Inzynierow, a planeta to ta z poczatku Prometeusz kiedy Inzynierowie tworza wlasnie zycie. Widac ze sa to istoty bardzo podobne do Inzynierow, byc moze wlasnie takimi chciano ich stworzyc, a my ludzie nie wyszlismy im tak jak by chcieli wiec postanowili nas zniszczyc. W Przymierzu widzimy ze jest to dosyc mloda cywilizacja, ze Inzynierow traktuja jak bogow ( monumentalne posagi). Kiedy David przylecial mysleli ze to ich bogowie przybyli ( zgromadzenia na poteznym placu - kosmodromie, usmiechy, powitalne gesty) jednak to przybylo zniszczenie. Mysle ze Inzynierowie czesto odwiedzali ta planete, dlatego zbudowali tam kosmodrom i pewnie tez inne budowle. Statek inzynierow z Prometeusza mogl byc automatycznie nastawiony na kurs na ta wlasnie planete i Shaw sadzila ze stamtad pochadza Inzynierowie. Wyjasnialoby to skad sie wzial statek inzynierw w pierwszym filmie o obycm, na LV-426, ( jak wiemy akcja pierwszego Obcego dzieje sie po Przymierzu) po prostu David nie zniszczyl Inzynierow lecz zupelnie inna cywilizacje.

Aretus

Coś może być na rzeczy, z początku też tak pomyślałem, bo kolejne SI zabijające i potrafiące przechytrzyć najstarszą cywilizację świata jakoś mi tu śmierdzi. I to skupisko może 100 000 osób to cała cywilizacja? Mi to nie pasuje albo Ridley o kompletny baran. Ta cywilizacja podbijała planety, tworzyła życie, nie mogła być tak głupia by zamknąć się na jednej bez kolonizacji przynajmniej kilku, nie dla ego a dla przetrwania np. przed katastrofą kosmiczną.

ocenił(a) film na 6
Aretus

Niedawno Ridley udzielił wywiadu, w którym powiedział, że inżynierowie tworzyli wiele cywilizacji, więc być może rzeczywiście ta ukazana w Przymierzu to tylko jakaś kolonia. Mam wielką nadzieję, że w 3 części, o ile w ogóle powstanie, wątek space jokeyów zostanie choć trochę bardziej wyjaśniony.

ocenił(a) film na 7
Elf_Noldor

Scotta to nie ma co słuchać, jemu to już wszystko się miesza. Z tego co wiem jeden z ludzi odpowiedzialny za scenariusz David Lindelof powiedział, że ta planeta nie jest domem Inżynierów. Jak dla mnie i dla wielu ludzi bardziej pasuje rozwiązanie jakie opisał autor tego tematu. To tylko jedna z wielu ras stworzona przez Inżynierów i jak widać zacofana technologicznie.

ocenił(a) film na 7
Aretus

Tak jest i tak być powinno i wielu fanów tak właśnie uważa i to by miało największy sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones