PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857594}

Nowy porządek

Nuevo Orden
6,4 4 105
ocen
6,4 10 1 4105
5,9 28
ocen krytyków
Nowy porządek
powrót do forum filmu Nowy porządek

Wow

ocenił(a) film na 9

Pierwszy raz doświadczyłam takiego „wgniecenia” w fotel. Pierwszy raz doświadczyłam takiej ciszy na sali po zakończeniu seansu. To jest coś.

ocenił(a) film na 1
juliastyranczak

No tak, bo wszyscy wyszli w trakcie tylko ciemno było i nie zauważyłaś

ocenił(a) film na 9
mercx

No przecież… Dokładnie tak było. Dzięki za pomoc w zdaniu sobie z tego sprawy! ;)

ocenił(a) film na 1
mercx

Też dałem 1. Nie wiem po co powstał ten film. Opis nie ma nic wspólnego z filmem, klasyfikowany jako thriller. Raczej powinien to być dramat paradokumentalny.
Całość w sumie nie wiadomo po co powstała, jeśli chciałbym oglądać brutalistyczne kino zwyroli, których opętała kasa, i tak wybrałbym cos innego. wielkie, naprawdę ogromne rozczarowanie filmem, który mógłby coś wnieść w historię kina.

ocenił(a) film na 6
Chrus_T

Zaskakujące, gdyż ja miałem zupełnie odwrotne wrażenie. Bardzo ciekawy film i mający swój sens również wychodzący poza linię fabularną.

ocenił(a) film na 1
tocomnieinteresuje

Rozumiem cię, film pewno odebrałbym inaczej gdyby nie oczekiwania, zapowiedzi itp. Tak jak jednak napisałem, oczekiwania vs. rzeczywistość w tym przypadku rozjechały się tak daleko, stąd taka moja ocena.

ocenił(a) film na 6
Chrus_T

Lubię filmy tego reżysera. Techniczne jest świetny. W jego filmach trudno o dynamiczną akcję, ale i tak widz siedzi w napięciu. Jednak mogę się bez problemu zgodzić, że pod względem fabularnym wprowadza on rozwiązania, które faktycznie mogą być trudne do przyjęcia. Trzeba jednak zauważyć, że on sam unika komentarza, co też sytuacji nie pomaga.

ocenił(a) film na 1
tocomnieinteresuje

Szczerze mówiąc - nie sprawdziłem reżysera. teraz mogę dodać, że np. Sundown bardzo mi się spodobał.
Natomiast Nowy porządek ma ten sam problem, jak np. gdybym obejrzał coś Tarantino z założeniem, że to thriller noir. Też byłbym mocno rozczarowany.

ocenił(a) film na 6
Chrus_T

Ja tu tylko zajrzałem zaintrygowany tym, że ktoś ocenił film najniższą oceną. Może faktycznie ten film to nieporozumienie dla kogoś, ale akurat 1 w dosyć mocny sposób przekreśla go w całości, a jest on sprawnie zrealizowany i dobrze zagrany, więc nie wiem, na ile jego  wydźwięk miałby tak mocny wpływ na ocenę. Jednak oczywiście szanuję. To tylko ocena. Natomiast najlepszy film Franco, chociaż również budzący dyskusję jest "Opiekun". Polecam. "Córki Abril" i "Pragnienie Miłości" są również niezłe. Na pewno "Nowy porządek" na ich tle wydaje się inny, bo tamte są skupione bardziej na jednostce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones