PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712896}

Nowy początek

Arrival
7,3 190 144
oceny
7,3 10 1 190144
6,8 45
ocen krytyków
Nowy początek
powrót do forum filmu Nowy początek

Denis Villeneueve to człowiek który czuje kino jak mało kto. Nie od dziś wiadomo, że twórca "Labiryntu" i genialnego "Sicario" bardziej od efekciarstwa i widowiskowości ceni sobie skromność, subtelność i dbałość o szczegóły. Jeśli więc po "Nowym początku" spodziewacie się kina z pod znaku blasterów, mieczy świetlnych i wybuchających spodków, to musicie zredefiniować swoje oczekiwania. Najnowszy film kanadyjskiego reżysera, to kino mocne, gęste i maksymalnie angażujące. To w końcu kino ambitne, którego w gatunku sci-fi niestety wciąż jak na lekarstwo...

Dla mnie zdecydowanie najlepszy film 2016 roku jak dotąd! A Wy co sądzicie?

Mija recenzja: http://okiemfilmoholika.pl/filmy/nowy-poczatek-recenzja/

zdziechu24

Nie wiem, czy oglądałeś, ale warto ten film skonfrontować z dwoma żelaznymi klasykami filmów o tematyce ufo. Mowa o filmie z 1951 roku "Dzień w którym zatrzymała się Ziemia" i filmem sprzed blisko 40 już lat "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" Spielberga z 1977 roku. Ciekawie jest jak ewoluuje sposób kręcenia tego typu widowisk i jak różnią się one sposobem prowadzenia narracji. Również warto zwrócić uwagę na to jak w tamtych latach wyobrażano sobie pojazdy kosmiczne, jak i samych obcych.

ocenił(a) film na 9
obleh

Fajnie że akurat mówisz o tych filmach. Mam w najbliższym czasie zamiar zrobić sobie powtórkę pierwszego który wymieniłeś, a i drugi tytuł muszę nadrobić, bo wstyd przyznać, ale jeszcze nie widziałem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones