PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712896}

Nowy początek

Arrival
7,3 190 158
ocen
7,3 10 1 190158
6,8 45
ocen krytyków
Nowy początek
powrót do forum filmu Nowy początek

Pozatym uniwersalnym językiem jest MATEMATYKA a nie kułka z mgły/śluz. Będzie kijowy i taki sobie "Contact" Zemekisa powinien być tu wyróżnikiem. Miks filmów: 8 pasażera nostromo ,kuli,kontakt,spotkanie 3 stopnia,oblivion,dnia w ktorym zatrzymała się ziemia,dnia niepodległości który NIC NOWEGO NIE WNOSI.

ocenił(a) film na 9
NEO_ViSiON

Nie wiem czy wiesz, ale geometria jest działem matematyki. Z tego co ukazał trailer wynika, że język opiera się na zmianie pewnego kształtu. To jest czysta matematyka.
Poza tym, by mówić o abstrakcjach matematycznych potrzebny jest jakiś język. Używanie cyfr arabskich i innych elementów notacji w matematyce jest arbitralne, można je inaczej zdefiniować. Chyba, że masz inne wyobrażenie matematyki, to słucham.

ontariolacus

Yyy równie dobrze można znaki alfabetu interpretować jako figury geometryczne i tłumaczyc ze to matma co jest bzdura to kształty przyjęte z góry i których każdy musi się wy uczyć i powiązać z znaczeniami ogólnymi to nie matma matma to prawa uniwersalne których nikt z gór nie narzuca porostu są i tyle FILM JEST WTÓRNY I IDELOGICZNY nowa redefinicja jak traktować OBCYCH ale nie bardziej są siada czy uchodze niż przybysza z innej planet jego to odrazę byśmy testowali w laboratoriach korporacyjnych zeby każda technologie wyciągną i przekuć na kasę

ocenił(a) film na 9
NEO_ViSiON

Możesz traktować litery jako kształty, tylko to droga bardzo pod górkę. Bardzo nieintuicyjna jeśli nie znasz języka mówionego, na którym zostały te litery w wyrazach oparte.

O ile mi wiadomo, film jeszcze nie jest w żadnej dystrybucji, więc raczej nie widziałeś. Skąd takie stanowcze opinie na podstawie samego trailera? Szczególnie zarzut wtórności i ideologiczności.

ontariolacus

Bo to juz wszystko było jak chcesz zrobić dobry film o kontakcie nie pokazujesz obcego i nie pokazujesz rozmieszczenia statków jak głowic nuklearnych na mapie litery to kształty geometryczne te kółka tez główna bohaterka zmapuje mniej więcej znaczenie ich i stanie w opozycji do ogólnie przyjętych wytycznych się okaże że obcy są słabsi od nas i tylko pragną porozumienia a rasa ludzka ma głęboko w d nie liczy się kontaktować liczy się kasa i władza o tym jest ten film kontakt z Foster tez o tym był ale w lepszym wydaniu

ocenił(a) film na 9
NEO_ViSiON

Bo może to tylko forma dla gry językowej i eksploracji porozumienia między dwiema kompletnie obcymi formami życia?
Filmu nie było, żaden z nas go nie widział, takie gdybanie jest totalnie pozbawione sensu. Zapraszam do dyskusji po premierze ^^

ocenił(a) film na 3
NEO_ViSiON

naucz sie pisać ze znakami interpunkcyjnymi, bo nie da się tego czytać.

mkk3a

To nie czytaj gosciu.

NEO_ViSiON

Wytłumacz mi proszę, jak miałoby wyglądać komunikowanie się za pomocą matematyki?

killer_frigg1

Normalnie logicznym zdaniami praw matematyki

NEO_ViSiON

A wiesz, że są np. geometrie nieeuklidesowe w których 2 proste równolegle mogą się przeciąć? Może kosmici używają innych aksjomatów?

Podaj proszę jakiś przykład.
Nie mówię, że to zły pomysł, nie znam się na matematyce ale zaintrygowałeś mnie i może masz racje :)

killer_frigg1

A jakie to ma znaczenie ogladni film "Kontakt " z jodi Foster i będziesz wiedział o jaką komunikację mi chodzi wystarcza proste podstawowe fakty matematyczne

NEO_ViSiON

Tobie się nie chce napisać a ja mam oglądać cały film? Chodzi o scenę w której kosmici wypisali im liczby pierwsze od 2 do 101 - bo taka scena jest na YouTube?

killer_frigg1

No i co z tego ile ty masz lat 5?

NEO_ViSiON

Co z czego? Pytam czy to tę scenę masz na myśli mówiąc, że matematyka to język i powinniśmy jej używać do komunikowania się.

killer_frigg1

Bez komentarza

NEO_ViSiON

Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie

killer_frigg1

Namolny jesteś o co Ci wogole chodzi

ocenił(a) film na 6
NEO_ViSiON

Matematyka to język, ale:

a) "Czysta matematyka" jest niewyrażalna. Wyrażać i zapisywać ją można jedynie za pomocą jakiegoś umownego alfabetu / notacji bo na gołych bitach zapisać da się co najwyżej liczby, a i tu długość słowa maszynowego czy kolejność rzędów wielkości przypisanych bitom stanowi już jakiś umowny system kodowania.

b) Matematyka jest językiem o konkretnym zastosowaniu i nie da się w nim wyrazić pewnych treści, co z resztą zauważają sami bohaterowie "Historii twojego życia", na podstawie której kręcono powyższy film. Jeżeli uważasz inaczej, to bardzo proszę, przekaż w języku matematyki komunikat:

"Poproszę o dwie porcje lodów malinowych w polewie czekoladowej".

I to w taki sposób, by był on zrozumiały dla przedstawiciela obcej cywilizacji ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones